اقتصادی

اونس طلا از مرز ۱۹۰۰ دلار برگشت

قیمت طلا از 1900 دلار در روز جمعه به دلیل انتظارات برای حل دیپلماتیک بحران اوکراین کاهش یافت.

به گزارش امروزنگار، قیمت هر اونس طلا با تحویل فوری با 0.4 درصد کاهش به 1890 دلار و پنج سنت رسید و در ابتدای معاملات 1902 دلار و 22 سنت بود. در بحبوحه تنش‌های فزاینده در اوکراین و هجوم سرمایه‌گذاران برای خرید دارایی‌های امن پناهندگی، سهام در روز پنج‌شنبه برای اولین بار از ژوئن تاکنون بالای 1900 دلار معامله شد. در بازار آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.5 درصد کاهش به 1892.30 دلار رسید.

بازار سهام ایالات متحده در روز جمعه بهبود یافت و فشار فروش بر بازارهای سهام آسیا کاهش یافت، زیرا وزیر امور خارجه ایالات متحده موافقت کرد هفته آینده با همتای روس خود دیدار کند، مشروط بر اینکه روسیه به اوکراین حمله نکند.

کایل رودا، تحلیلگر IG Markets می گوید: «سطح فنی بعدی که باید به آن نگاه کرد حدود 1920 دلار است و مطمئناً مبنای فنی برای افزایش قیمت طلا وجود دارد.

بازدهی 10 ساله خزانه داری آمریکا روز جمعه افزایش یافت و هزینه نگهداری طلا را که یک دارایی غیرعملکردی است، افزایش داد. با این حال، طلا همچنان در مسیر ثبت سومین رشد هفتگی متوالی قرار دارد و از ابتدای هفته تاکنون حدود 1.6 درصد افزایش یافته است.

به گزارش رویترز، تحلیلگران سیتی بانک در یادداشتی نوشتند: در کوتاه مدت، بازار طلا متاثر از مسائل ژئوپلیتیک بحران اوکراین – روسیه، نوسانات بیشتر در بازارهای سهام و تقاضا برای پناهگاه امن در برابر تورم است. “

در سایر فلزات گرانبها، نقره برای تحویل فوری با 0.2 درصد کاهش به 23.76 دلار در هر اونس رسید، در حالی که پالادیوم برای تحویل فوری با 0.9 درصد کاهش به 2345.18 دلار رسید. هر دو فلز اندکی در مسیر رشد هفتگی قرار دارند. پلاتین برای تحویل فوری با 0.2 درصد افزایش به 1091.9 دلار در هر اونس رسید که بهترین افزایش هفتگی از ژوئن تاکنون است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا