جامعه

اپراتور پایش هوشمند اعلام حریق ساختمان رونمایی شد

اپراتور نظارت هوشمند اعلام حریق ساختمان با حضور اعضای شورای اسلامی شهر تهران، رئیس سازمان فوای شهرداری تهران، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران و شرکت ساختمانی پلاسکو رونمایی شد.

به گزارش امروزنگار، مهدی قینقی، رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات مبین نت با اشاره به فعالیت شش ماهه برای راه اندازی اولین پروژه عملیاتی اینترنت اشیا در کشور، گفت: مهمترین دغدغه راه اندازی اینترنت اشیا است. هوشمند آیا اپراتور مانیتورینگ اعلام حریق به منظور کوتاه کردن زمان اعلام حریق و دقیق ساختن آن است، حتی در مواقعی که هیچ فردی در محل آتش سوزی حضور نداشته باشد، می توان آن را به موقع و با کمترین عواقب اعلام کرد.

قینقی همچنین از نصب دستگاه های اعلام حریق در فاز اول راه اندازی اپراتور هوشمند مانیتورینگ حریق در اولین برج ماهواره ای، ساختمان پلاسکو و دو ساختمان مبین نت خبر داد.

احمد صادقی، رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران نیز با قدردانی از سازمان فاوا، سازمان آتش نشانی و بخش خصوصی اظهار داشت: تهران اولین شهری است که وارد این عرصه شده است؛ در این راستا، شهر تهران اولین بار است. اما در حال حاضر در حوزه اطلاعاتی عقب هستیم و به دلیل وجود نخبگان و داشتن توانمندی های لازم باید در حوزه فناوری اطلاعات به نقطه خوبی برسیم.

وی ضمن تاکید بر اینکه باید در حوزه هوشمندسازی شهر تهران به شش بعد مردم، زندگی، دولت، حمل و نقل، اقتصاد و محیط زیست توجه شود، خاطرنشان کرد: الزامات هوشمندسازی نباید به گزارش حوادث آتش سوزی محدود شود. . ; همچنین باید در قسمت هشدار سیل و زلزله فعال شود.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران زیرساخت های شهر هوشمند را مورد نیاز دانست و افزود: یکی از مهم ترین نیازهای شهر هوشمند داشتن داده است که امیدواریم مدیریت جدید شهر تهران از آن استفاده کند. جزئیات. شهر هوشمند تهران و برای حفظ حریم خصوصی مردم و با ایجاد پل ارتباطی بین دستگاه ها و تامین زیرساخت ها، امکان نظارت در محدوده شهری را فراهم می کند.

در ادامه هادی محارنیا رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران با ابراز خرسندی از آغاز به کار ساختمان اپراتور هوشمند مانیتورینگ آتش نشانی گفت: بنا به دستور شهردار تهران، کلیه مجموعه های شهرداری تهران دستگاه ها از جمله سازمان فاوا وظیفه دارند با هوشمندسازی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و فناوری های نوگرایی را سرلوحه مدیریت شهری قرار دهند و در این راستا سازمان فاوا شهرداری تهران، سیاست گذاری و تصویب معماری مورد نیاز را انجام دهد. و تکنولوژی برای پیاده سازی ابعاد شهر هوشمند با سرعت بالا.

اپراتور نظارت هوشمند اعلام حریق ساختمان در معرض دید قرار گرفت

رئیس سازمان فوای شهرداری تهران افزود: سازمان فاوای شهرداری تهران نهادی تنظیم کننده، قانون گذار و تعیین کننده برنامه است، اما برای اجرای پروژه های هوشمند در شهر نیازمند اکوسیستم فناورانه در کشور هستیم و در دوره جدید مدیریت شهری، تلاش می کنیم به فرصت های سرمایه گذاری شهری بپردازیم.

محارنیا اعلام کرد: اخیراً در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهرستان، پروژه پایش اعلام حریق هوشمند را به عنوان یکی از پروژه‌های موفق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی معرفی کردیم که با حمایت سه ضلع مثلث فاوا به‌عنوان سیاست‌گذار و بخش تنظیم‌کننده آتش‌سوزی است. بخش به عنوان یک اپراتور و مبین نت به عنوان یک سرمایه گذار در بخش خصوصی مثمر ثمر بود.

وی تاکید کرد: در حوزه جذب بخش خصوصی و اتصال به اکوسیستم فناورانه، برنامه تنها جذب اپراتور نیست، بلکه علاوه بر لایه سرمایه گذاری، در لایه جذب فناوری با شرکت های متوسط ​​و کوچکتر نیز همکاری داریم. .

رئیس سازمان فاوا شهرداری تهران، اپراتور نظارت هوشمند اعلام حریق ساختمان را اولین پروژه عملیاتی شهر هوشمند در ایران دانست و افزود: در زمینه استفاده از اینترنت اشیا تاخیر داریم که می تواند . برای ترویج آن در شهر، به فرصت های بیشتری برای این بخش نیاز داریم

در ادامه این برنامه، قدرت الله محمدی، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در سخنانی در مراسم راه اندازی اپراتور پایش هوشمند، اعلام حریق ساختمان را عاملی برای کاهش زمان حضور یگان عملیات و امداد و نجات عنوان کرد. و گفت: استاندارد ما بر اساس ثانیه است و با حذف عامل انسانی سرعت عملیات قطعا باعث افزایش اعلام و اعلان حریق می شود.

محمدی بر اهمیت استقرار اپراتور مانیتورینگ هوشمند برای ساخت اعلام حریق در بازار تهران به عنوان یک نیاز مهم تاکید کرد و گفت: آگاهی به موقع از حریق، نقشه ها و نقشه های معماری در دسترس شما این امکان را به تیم عملیاتی می دهد که بداند به چه تجهیزاتی نیاز دارد و عملیاتی. افزایش.

حمیدرضا صارمی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران نیز در خصوص راه اندازی اپراتور مانیتورینگ اعلام حریق هوشمند ساختمان، گفت: مهم این است که شرکت خصوصی ارائه دهنده این خدمات در نظر داشته باشد که این خدمات عموماً در یک دستگاه به عموم مردم ارائه می شود. قیمت مناسب به طوری که مورد استقبال قرار گیرند همچنین خدمات آنها محدود به روز اول نباشد و با کیفیت و مستمر ارائه شود.

معاون شهردار تهران همچنین خاطرنشان کرد: اپراتور هوشمند مانیتورینگ اعلام حریق ساختمان باید با گستردگی در سطح شهر تهران توزیع شود و کاربری و اجرای آن شامل تمامی ساختمان ها و مناطق شهری شود.

مهدی بابایی رئیس کمیته ایمنی و پیشگیری از بحران شورای شهر تهران نیز با اعلام اینکه سازمان آتش نشانی باید ایمنی و پیشگیری را در اولویت قرار دهد، گفت: در حال حاضر 4 درصد از بودجه شهرداری تهران به سازمان آتش نشانی اختصاص یافته است. . که بیشتر آنها در زمینه عملیات تجهیز و توسعه ایستگاه می باشد و این باید صرف یک رویکرد پیشگیرانه شود.

بابایی همچنین اعلام کرد: پیرو مصوبه شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر ایجاد و توسعه نظارت هوشمند آتش نشانی، استقرار سامانه هوشمند در ساختمان های شهرداری تهران باید در اولویت قرار گیرد.

اپراتور نظارت هوشمند اعلام حریق ساختمان در معرض دید قرار گرفت

مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز راه اندازی اپراتور هوشمند مانیتورینگ برای ساخت اعلان حریق را به سازمان فوای شهرداری تهران، سازمان آتش نشانی و شرکت مبین نت تبریک گفت و افزود: در صورت بروز حادثه مشکلات زیادی وجود دارد. بازار تهران. از جمله دسترسی به علت شلوغی، پیچیدگی و ازدحام می تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند به طوری که هر روز عصر کف بازار را با 25 سانتی متر مقوا می پوشانند که خطرناک است.
چمران با ادای احترام به شهدای آتش نشان کشور و به ویژه شهرداران حادثه پلاسکو، گفت: تبلیغات استفاده از اپراتور نظارت هوشمند اعلام حریق باید به گونه ای باشد که ابتدا در ساختمان های بزرگ و سپس در منازل استفاده شود. “

در این مراسم از حامیان مهدی محبوبی و پیمان کارشناسان سازمان شهرداری فوایی تهران در کمیته مشترک راه اندازی اپراتور پایش هوشمند حریق تجلیل شد و پروانه بهره برداری به شرکت مبین نت اعطا شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری تهران، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به منظور مدیریت هرچه بهتر حوادث آتش سوزی اقدام به ایجاد مناقصه اعلام حریق هوشمند کردند. اپراتور مانیتورینگ در آنلاین ماه 1400 و پس از بررسی مدارک ارسالی، شرکت مبین نت به عنوان مجری این طرح انتخاب شد. به این ترتیب با همکاری سه جانبه سازمان فاوایی شهرداری تهران، سازمان آتش نشانی و شرکت ارتباطات مبین نت مجوز راه اندازی اپراتور آلرت (پایش هوشمند آتش نشانی ساختمان های تهران) اعطا شد و این پروژه به عنوان یکی از بزرگترین پروژه ها راه اندازی شد. . پروژه های اینترنت اشیا در کشور و نحوه مانور اعلام حریق در پلاسکو با حضور آتش نشانان.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا