فرهنگ و هنر

اکران مستندی که به وجوه کمتر شناخته شده رهبر انقلاب پرداخته است

اکران خصوصی مستند غیررسمی دیدار روز پنجشنبه رهبر انقلاب اسلامی با گروه های جهادی و تصاویر منتشر نشده از حضور ایشان در زلزله بم شنبه 31 آبان در دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب. انقلاب با حضور علی صدری نیا _ کارگردان اثر _ و ایمان عطارزاده _ معاون هماهنگ کننده و رئیس اداره حفاظت و نشر آثار رهبر انقلاب برگزار شد.

به گزارش امروزنگار، در این برنامه در مستند غیررسمی دیدار روز پنجشنبه با رهبر انقلاب اسلامی، صدرینیا گفت: این اثر شهریور ماه تهیه و در جمع فعالان جهادی شهرستان فردوس رونمایی شد. در . سیزدهم همین ماه در ماه های اخیر راه را با برگزاری نمایشگاه های میدانی و استانی دنبال کرده و قرار است این هفته در تلویزیون حضور داشته باشد. ما از یک مسجد غیر رسمی گذشتیم، شاید ارزش گفتن داشته باشد. برای گفتن این جلسات فقط می توانستیم به بیانات داخل جلسات تکیه کنیم و فقط جلسات پنج شنبه را بگوییم.

وی ادامه داد: شاید تصمیمی که از ابتدای کار گرفتیم این بود که ناچار شدیم داستان این جلسات را بگوییم، چه قسمت هایی از یک مطلب را در چند جلسه تکرار کنیم، چه آن جلساتی که – یک جلسه را تکرار می کنیم. می تواند بیشتر صحبت کند و داستان های بیشتری ارائه دهد. یعنی زاویه راویان دفاع مقدس که با آقا بود، اما در دو غیر رسمی شاید یک مسیر و جریانی در غیر رسمی شروع شد، روایت آن جلسه این بود که همه جلسات پنجشنبه را جمع کنیم. در آن جلسه درباره ارتباط حضرت آقا با فعالان عرصه های مختلف صحبت شد.

این کارگردان تصریح کرد: شاید این موضوع بسیار مطرح شده و بدون اطلاع از بسیاری از جلساتی که حضرت آقا داشتند – که جلسات روز پنجشنبه تنها بخشی از آن بود – نوع ارتباط آقا و فعالان حوزه های مختلفی مطرح شد. در قسمت بعدی که سه نشست علمی غیر رسمی بود، به سراغ نوع سرگرمی آقای، ارتباط ایشان با نخبگان، ادامه این ارتباط در سال های مختلف و… رفتیم. در قسمت چهارم که نشست طنزپردازان بود سعی کردیم در مورد جنبه هایی از دیدگاه فرهنگی حضرت آقا و تفاوت آن با برخی دیدگاه ها و سلایق فرهنگی دیگر صحبت کنیم.

وی ادامه داد: در پنجمین جلسه غیررسمی وارد بعد جدیدی شدیم و می‌توانستیم در جلسه‌ای که مردم علاقه‌مند به ارائه خدمات به مناطق محروم هستند، بحث کنیم، اما به ذهنمان خطور کرد که شاید حرف‌هایی که باید گفته شود و بحث این بود. آنجا. شاید بحث شده باشد ایشان روحیه یک آقا هستند و قبل از انقلاب هم روحیه داشتند و دارند و در حوادث مختلف حتی بعد از رهبری هم آن را دنبال کردند.

صدری نیا گفت: اگر خیلی جاها بررسی شوند مشخص است که در برخی موارد مستقیم وارد شده اند. شاید اگر دوره هایی را بررسی کنیم که افسران به اندازه کافی کار نکرده اند و خودشان به سمت رهبری قدم گذاشته اند. مثلاً در زلزله بم که 20 سال پیش اتفاق افتاد، بسیاری از ما فراموش کرده ایم و بسیاری از اقشار جامعه آن را ندیده اند، آقا می روند آنجا و به بخش های مختلف سر می زنند. مثلاً بعضی وقت‌ها با ماشین می‌آیند و از مشکلاتشان می‌گویند، اما نمی‌دانند آقا آنجا هستند و فکر می‌کنند دارند به فرماندار بم می‌گویند و در بعضی جاها که مردم متوجه حضور ایشان می‌شوند، آقا می‌گویند اعلام نکنید. به دیگران که آن را دیده اند. همچنین در برخی از ملاقات های خود با مسئولان بام، مشکلاتی را که دیده اند با آنها در میان می گذارند و در مورد آنها اقدام جدی انجام می دهند. علاوه بر این، بخش دیگری که در این مستند به آن پرداخته می شود، این نوع ارتباط و برخورد آنها با گروه های جهادی است.

عطارزاده در بخشی دیگر از این برنامه گزارشی از مستندهای فعالیت های رهبر معظم انقلاب از سوی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب ارائه کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا