عمومیمعرفی کسب و کار

باد کردن ایزوگام چگونه به وجود می آید؟

هنگام خرید علاوه بر اینکه باید به نوع و برند و کیفیت ایزوگام دقت کنید، لازم است تا نصب آن را نیز با توجه به شرایط استاندارد و با دقت بالا به انجام برسانید تا بتوانید بیشترین بازدهی را از هزینه‌ای که انجام می‌دهید به دست بیاورید.

نصب غیر اصولی ایزوگام می‌تواند بهترین ایزوگام را نیز از کارایی بیندازد و باعث ایجاد مشکلات بعدی برای شما شود.

باد کردن ایزوگام

یکی از مشکلاتی که در بسیاری از ساختمان‌ها به وجود می‌آید، مشکل باد کردن ایزوگام است. نصب ایزوگام باید پس از زیرسازی مناسب و پس از خشک شدن کامل سطح به انجام برسد. اگر مقدار کمی رطوبت در زیر ایزوگام وجود داشته باشد، به دلیل گرمای هوا و افزایش حجم رطوبت هنگام تبدیل شدن به بخار، سطح ایزوگام طبله یا باد می‌کند و باعث پارگی آن و جدا شدن لایه‌های جانبی خواهد شد و مشکل را بیشتر و بیشتر خواهد کرد.

علاوه بر این اگر لایه‌های ایزوگام همپوشانی کافی نداشته باشند یا نصب آن با کیفیت لازم به انجام نرسد یا سطح ایزوگام به دلیل برخورد اجسام تیز سوراخ شود و مقدار کمی رطوبت به زیر ایزوگام راه پیدا کند، مشکل طبله کردن یا باد کردن ایزوگام مجددا به وجود خواهد آمد.

رفع مشکل طبله کردن ایزوگام

برای رفع این مشکل ابتدا باید بررسی انجام شود که علت طبله کردن چیست و سپس بسته به شرایط یک راه حل بهینه برای آن پیدا شود. اگر طبله کردن ایزوگام به دلیل پارگی ایزوگام و نفوذ رطوبت به زیر آن باشد، می‌بایست بخش‌های آسیب دیده از ایزوگام از سطح پشت بام جدا شوند و پس از خشک شدن کامل، یک لایه‌ی جدید ایزوگام در این قسمت‌ها نصب شود.

اگر طبله کردن به دلیل وجود رطوبت قبلی در زیر ایزوگام است، ممکن است رفع مشکل به سادگی امکان پذیر نباشد. در صورتی که مقدار مشکل محدود باشد، می‌توان مثل روش قبل، ایراد را برطرف نمود و اگر مقدار رطوبت زیاد باشد، باید ایزوگام به طور کامل از سطح جدا شود و ایزوگام جدید پس از خشک شدن کامل سطح روی آن نصب شود.

ترمیم و تعویض ایزوگام

برای مشاوره‌ی رایگان و بازدید و  خرید ایزوگام و نصب و ترمیم ایزوگام با کارشناسان ما تماس بگیرید

 

دکمه بازگشت به بالا