جامعه

بارش‌های رگباری با احتمال تگرگ و بروز خسارت در خراسان رضوی

امروزنگار/ خراسان رضوی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی در خصوص رگبار و رعد و برق همراه با رعد و برق و احتمال بارش تگرگ، برف و باران در اکثر نقاط استان و وقوع خسارات نارنجی اطلاعیه ای صادر کرد.

بر اساس این اطلاعیه بر اساس نقشه ها و مدل های هواشناسی از عصر امروز سامانه ناپایدار و بارش فعال در مناطق جنوب غرب کشور استان را تحت تاثیر قرار می دهد. در اکثر نقاط استان رگبار و رعد و برق همراه با احتمال تگرگ و خسارت خواهیم داشت.

بر اساس این اطلاعیه، این بارندگی ها در اکثر مناطق خراسان رضوی به ویژه در مناطق مرکزی و جنوبی و در برخی مناطق مستعد تگرگ و همچنین سیلاب و احتمال جاری شدن سیل در مناطق شمالی رخ خواهد داد.

همچنین در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش عمدتاً به صورت برف همراه با کولاک، تشکیل مه و کاهش دید است. این باد شدید و کولاک باعث کاهش دما و دید، لغزندگی و لغزندگی جاده ها، تشکیل مه و اختلال در سیستم حمل و نقل می شود. استان می شود.

پیش بینی می شود دمای روزانه هوا به ویژه در روز سه شنبه 14 دی ماه بین پنج تا هفت درجه کاهش یابد.

بیشترین بارندگی صبح دوشنبه تا سه شنبه صبح این هفته در بجستان، گناباد، خواف، تایباد، تربت جام، تربت حیدریه، رشتخوار، کاشمر، کوه سرخ، مه ولات، زاوه، خلیل آباد، بردسکن، فریمان، سرخس. چناران، کلات، قوچان، نیشابور، سبزوار، جوین، جغتای، داورزن و شهر مشهد و ارتفاعات بینالود و هزار مسجد.

با توجه به این هشدار توقف و تردد در حاشیه رودخانه ها، خودداری از عملیات کوهنوردی و صعود به ارتفاعات، تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات ناشی از افزایش شدت باد و تاکید بر تجهیزات زمستانی در تردد جاده ها به ویژه در مناطق کوهستانی انجام می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا