جامعه

بازنگری دستورالعمل «پزشک خانواده» – امروزنگار

رئیس مرکز مدیریت شبکه بهداشت و درمان وزارت بهداشت گفت: با بررسی دستورالعمل های قبلی و دریافت نظرات همه ذی نفعان، دستورالعمل اجرای طرح پزشک خانواده نهایی شده است و این طرح را در قالب برنامه های کاربردی معرفی خواهیم کرد. سایر جمعیت های شهری نیز.

به گزارش امروزنگار، دکتر مصطفی رضایی در یک برنامه رادیویی درباره احیای برنامه پزشک خانواده گفت: اجرای طرح پزشک خانواده از حدود 17 سال پیش در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر آغاز شد.

وی با بیان اینکه 29.5 میلیون نفر از جمعیت روستایی و از شهرهای زیر 20 هزار نفر از خدمات پزشک خانواده برخوردار شدند، گفت: در این راستا مناطق شهری در استان های فارس و مازندران نیز 9 سال پیش تحت پوشش قرار گرفتند.

رئیس مرکز مدیریت شبکه بهداشت و درمان وزارت بهداشت از حل شدن چالش های اجرای طرح از جمله کمبود نیروی انسانی خبر داد و افزود: با بررسی دستورالعمل های قبلی و نظرات همه علاقمندان، دستورالعمل نهایی پزشک خانواده و موانع اجرایی تا اجرای این طرح باید برطرف شود.

رضایی گفت: صرف نظر از اینکه خدمات پزشک خانواده می تواند سود زیادی برای مردم داشته باشد، واحدهای خدمات پیشگیرانه در سطح اول تحت عنوان «مرکز خدمات جامع سلامت شهر و روستا» و مراکز بهداشتی وجود دارد که مردم می توانند از آن بهره مند شوند. خدمات ارزشمند آنها

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا