جامعه

بازگشت دو شهر گلستان به وضعیت زرد/ گلستان در زمره ۱۸ استان بدون فوتی کشور

امروزنگار/ گلستان معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان با اشاره به اینکه دو شهر کردکوی و بندرترکمن به شهرهای زرد بازگشته اند، گفت: سایر شهرهای استان گلستان در شرایط آبی قرار دارند.

سیدعلی مهاجر امروز در حاشیه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا استان گلستان با اشاره به اینکه تمام تمرکز ما باید بر تداوم رعایت پروتکل های بهداشتی در استان باشد، اظهار داشت: در کشور گفته می شود که پروتکل های بهداشتی در حال رعایت است.

وی گفت: متاسفانه برخی از مردم استان هنوز واکسینه نشده اند. این امر از طریق واکسیناسیون انبوه محقق خواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان با بیان اینکه اولویت های بعدی اقدامات منفی در حوزه واکسیناسیون است، تاکید کرد: باید تلاش کنیم با تبلیغات مناسب و آگاهی درست از فواید واکسیناسیون، سطح ایمنی جمعی استان را به حد مطلوب برسانیم.

مهاجر از اجرای طرح مدیریت هوشمند کرونا از فردا خبر داد و گفت: کارکنان واکسینه نشده در مرحله اول امنیتی باید نتیجه آزمایش 72 ساعته PCR را درخواست کنند و این سوال را جدی بگیرند.

وی از بازگشت وضعیت تاج شهرهای کردکوی و بندرترکمن از وضعیت آبی به زرد خبر داد و تاکید کرد: 12 شهرستان دیگر استان گلستان هم اکنون در شرایط آب کرونری قرار دارند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان با اشاره به اینکه میزان شیوع در استان نسبت به هشت استان دیگر در وضعیت ایستا قرار دارد، ادامه داد: استان گلستان همچنان یکی از 18 استان جاودانه کشور است که از این تعداد 199 بیمار کرون در بیمارستان از این تعداد 48 بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری و 17 بیمار به دستگاه تنفس مصنوعی متصل هستند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا