جامعه

با این گیاهان عوارض آلودگی هوا را به حداقل برسانید

در روزهای آلوده نه تنها با بستن در و پنجره مشکل حل نمی شود، بلکه طبق آمار آلودگی محیط های بسته مانند خانه یا محل کار می تواند تا 5 برابر بیشتر از محیط بیرون باشد، بنابراین لازم است از آن استفاده شود. . اقدامات پیشگیرانه برای کاهش خطرات آلودگی هوا با استفاده از راه حل هایی مانند استفاده از گیاهان سرپوشیده می توان اثرات آلودگی هوا را به حداقل رساند.

در سال 1989، تحقیقات ناسا نشان داد که برخی از گیاهان توانایی بیشتری در جذب آلاینده ها دارند، به ویژه در محیط های بسته با جریان هوای کمتر. این مطالعه مبنای بسیاری از مطالعات جدید بر روی گیاهانی بود که به پاکسازی هوای محیط کمک می کنند. با این حال، به دلیل سرعت کم تصفیه هوا، گیاهان به تنهایی نمی توانند به طور موثر عمل کنند.

گیاهان علاوه بر تصفیه هوای محیط دارای ویژگی هایی مانند افزایش عملکرد و ایجاد حس خوب در محیط، افزایش تمرکز، کاهش استرس و خستگی هستند.

ناسا برای هر 30 متر مربع دو یا سه گلدان 20 تا 25 سانتی متری را توصیه می کند. در این میان برخی از گیاهان عملکرد بهتری در حذف آلاینده های محیطی دارند. آلاینده های موجود در محیط های بسته مانند خانه یا محل کار شامل پرز و مو، اجاق گاز، پاک کننده های شیمیایی، مصنوعات چوبی و وسایل تزئینی، باکتری ها، قارچ ها و ویروس ها هستند. انواع آلودگی

اگر حیوانات خانگی مانند گربه یا سگ را در خانه نگهداری می کنید، بهتر است در خرید گیاهان تصفیه هوا تجدید نظر کنید زیرا گیاهانی که استفاده می کنید ممکن است سلامت این حیوانات را به خطر بیندازند. هنگام خرید گیاهان جدید، حتما از فروشنده در مورد این خطرات و حساسیت زا بودن آنها سوال کنید.

علاوه بر این، استفاده زیاد از گیاهان ممکن است باعث افزایش رطوبت محیط و در نتیجه ایجاد کپک های بیشتر شود. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی باید اطمینان حاصل کرد که آب اضافی در گلدان نمانده و این آب اضافی از گلدان ها جمع آوری شود.

در ادامه به معرفی بهترین دستگاه های تصفیه هوا با شرایط نگهداری آسان می پردازیم، زیرا برای کسانی که به تازگی تصمیم به خرید دستگاه تصفیه هوا گرفته اند، سهولت در نگهداری از آن ها بسیار مهم است. اگرچه گیاهان زیر نیازی به مراقبت روزانه ندارند، اما کوددهی ماهانه باعث رشد بهتر و افزایش کارایی آنها می شود.

گیاه عنکبوت یکی از موثرترین گیاهان در تصفیه هوا است. این گیاه به سرعت رشد می کند و باعث می شود این گیاه در هنگام استفاده در سبدهای آویز بسیار جذاب به نظر برسد. بیش از 200 گونه وجود دارد و اکثر آنها در برابر فراموشی کوچک ما زنده می مانند و نیازی به مراقبت خاصی نخواهند داشت. مقدار آب مورد نیاز دو یا سه بار در هفته است.

اثرات آلودگی هوا را با این گیاهان به حداقل برسانید

گیاه دراسنا گیاهی رایج است و این نوع دارای انواع مختلفی از گیاهان است و در رنگ ها، شکل ها و اندازه های مختلف یافت می شود. یکی از رایج ترین انواع آن شکل رنگین کمانی است که در رنگ بنفش روشن دیده می شود. خاک این گیاه را مرطوب اما نه خیس نگه دارید. آب زیاد این گیاه را از بین می برد.

اثرات آلودگی هوا را با این گیاهان به حداقل برسانید

گیاه پوتوس طلایی یکی دیگر از گیاهان تصفیه کننده هوا است که به این گیاه دلبر نیز می گویند. ویژگی بسیار مهم این گیاه این است که تحت هیچ شرایطی از بین نمی رود، علاوه بر این، پوتوس تقریبا در هر شرایطی رشد می کند و طول آن پس از رشد به 2.5 متر می رسد. پوتوس یکی از موثرترین گیاهان تصفیه کننده هوا محسوب می شود. زمانی که خاک گیاهان را خشک کرد آبیاری کنید.

اثرات آلودگی هوا را با این گیاهان به حداقل برسانید

گیاه آرکا ما در یک گیاه دیگر قرار می دهیم. این گیاه در بیرون بهتر رشد می کند اما اگر جای مناسبی در خانه به آن بدهید و نور مورد نیازش را تامین کنید و همچنین محیط خانه را زیبا کنید به جذب آلاینده های محیطی نیز کمک می کند. خوشبختانه این گیاه روی حیوانات خانگی شما تأثیری نخواهد گذاشت. این گیاه برای رشد به آب زیادی نیاز دارد، البته در زمستان این مقدار کمتر خواهد بود.

اثرات آلودگی هوا را با این گیاهان به حداقل برسانید

گل های داودی با قابلیت جذب آلاینده هایی مانند آمونیاک، موثرترین گیاه برای تصفیه هوا محسوب می شود. این گیاه تنها به مدت شش هفته شکوفه می دهد و پس از آن باید با بهره گیری از آن تا بهار آینده منتظر گل های جدید باشید. اما بدون گل تاثیری در تصفیه هوا ندارد و شاید بهتر باشد به جای انتظار، گل دیگری بخرید. رطوبت خاک را یک بار در روز چک کنید و خاک گیاه را همیشه مرطوب نگه دارید.

اثرات آلودگی هوا را با این گیاهان به حداقل برسانید

بیشتر بخوانید:

اگر این 8 ویژگی را دارید، فوق العاده باهوش هستید

فواید خنده برای سلامتی؛ چرا زنان بلندتر و طولانی تر می خندند؟/ انواع خنده و معنای آنها

چرا کودکان اصرار به پوشیدن لباس های تکراری دارند؟

با این 16 روش چشمان شما دو برابر زیباتر می شود!

233236

دکمه بازگشت به بالا