بین المللی

با رد تحریم کانادا؛ شبکه لبنانی خواستار همبستگی جهانی با رسانه‌های ایران شد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین امروزنگار، «غسان بن جادو» مدیر شبکه خبری المیادین لبنان در بیانیه ای به رسانه های ایرانی حمایت و همبستگی خود را با تحریم کانادا اعلام کرد.

روز چهارشنبه 27 آنلاین، کانادا شش فرد و چهار نهاد را به دلیل نقض حقوق بشر در ایران به فهرست تحریم های خود اضافه کرد. خبرگزاری آنلاین امروزنگار یکی از آن چهار نهاد بود. سه نهاد دیگر شورای نگهبان، شورای خبرگان رهبری، شورای تشخیص اطلاعات هستند. پیش از این در روزهای اخیر کانادا، «خبرگزاری امروزنگار»، «روزنامه کیهان» و «نور نیوز» و همچنین حسین شریعتمداری مدیر روزنامه کیهان، علی رضوانی روزنامه نگار صدا و سیما و پیمان جبلی رئیس صدا و سیما تلویزیون جمهوری اسلامی ایران، در لیست.

بن جدو در بیانیه ای اعلام کرد که شبکه رسانه ای المیادین تصمیم مقامات کانادایی در ممنوعیت رسانه ها و خبرنگاران ایرانی را به بهانه های واهی تعجب آور و مشکوک می داند.

غسان بن جادو افزود: المیادین همبستگی عمیق خود را با تلویزیون ایران و خبرنگاران آن، روزنامه ها و خبرگزاری های ایرانی و همه اعضای آن اعلام می کند. المیادین اساسا هر نوع تحریمی را رد می کند و آن را گزینه ای شکست خورده، جسورانه و بی فایده می داند. مقابله به مثل از طریق تحریم ها نشانه ضعف است نه قدرت.


غسان بن جادو، رئیس هیئت مدیره شبکه رسانه ای المیادین

مدیر شبکه المیادین گفت: برخورد رسانه‌های روسی مانند حذف و کناره‌گیری، شکست این مسیر را نشان می‌دهد که مغایر با ابتدایی‌ترین قوانین حرفه‌ای ارتباطات رسانه‌ای و احترام به آزادی است. فشار.” تحریم‌های فعلی علیه رسانه‌های ایران مطمئناً شکست خواهد خورد.»

غسان بن جادو در ادامه از “تعامل دوگانه برخی کشورها و سازمان ها” با مسائل فلسطین انتقاد کرد و ادامه داد: المیادین نشان می دهد که تعامل برخی کشورها و سازمان ها با رسانه های بین المللی بر اساس استانداردهای دوگانه شگفت انگیزی است که حقایق فلسطین را پوشش می دهد. این امر اعتبار آنها را از بین می برد زیرا ماشین کشتار اسرائیل اشغالی همچنان به تخلفات روزانه علیه ملت فلسطین و شهروندانش ادامه می دهد.

مدیر شبکه المیادین لبنان در پایان خواستار همبستگی جهانی با رسانه‌های ایرانی شد و گفت: المیادین از رسانه‌های آزاد سراسر جهان می‌خواهد با همکاران رسانه‌ای در ایران اعلام همبستگی کرده و بر رد ظالمانه تحریم‌ها تاکید کنند. ”

کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه اخیراً از تحریم‌های کانادا علیه برخی رسانه‌های ایرانی خبر داد و گفت: خشم تحریم‌های آمریکا در فضای مجازی منتشر شده و به سرعت به دوستانش منتقل می‌شود. کانادا به رفتار آپارتاید عادت کرده است. گور دسته جمعی کودکان بومی این کشور سند است! و اکنون به آپارتاید رسانه ای تبدیل شده است. وقتی شعار رنگ می گیرد و منطق ضعیف می شود، چاره ای جز توسل به زور و تحریم نیست. تحریم کردن؛ این زبان بین المللی آمریکا و متحدانش است.

انتهای پیام/ص
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید

دکمه بازگشت به بالا