جامعه

بذرپاش: کشورهای منطقه مراقب مسائل زیست محیطی یکدیگر باشند

رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: پروژه سدسازی نباید همزمان با حل مشکلات ملت ترکیه برای کشورهای همسایه مشکلات زیست محیطی ایجاد کند.

به گزارش امروزنگار، مهرداد بذرپاش در دیدار با شریف مالکوچ، رئیس سازمان بازرسی ترکیه در دیوان محاسبات کشور، روابط خوب اقتصادی و گردشگری ایران و ترکیه را نشان داد و توسعه ارتباطات را بسته به . مقامات دو کشور تصمیم گرفتند.

رئیس دیوان محاسبات ملی سفر اخیر رجب طیب اردوغان به ایران و دیدار وی با سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان را موفقیت آمیز دانست و اذعان داشت: در این مدت تصمیمات و توافقات خوبی صورت گرفت. این بازدید

وی تاکید کرد: یکی از شرایط اجرای بهینه توافقات، پیگیری و اقدام موثر نهادهای نظارتی است.

بذرپاش سپس در نهمین مجمع سازمان اکوسا سخنرانی کرد و گفت: با رای اعضا، ریاست این سازمان مهم و توافق منطقه ای به جمهوری اسلامی ایران محول شد که در آنجا نیز قول اجرای برنامه های ترویجی مختلف را دادیم. این سازمان

آخرین نقطه بازرپاش به مسائل زیست محیطی اختصاص داشت. وی بیان کرد: ما به نیاز آبی مردم ترکیه احترام می گذاریم اما معتقدیم باید مراقب بود که پروژه سدسازی همزمان با حل مشکلات ملت ترکیه مشکلات زیست محیطی برای کشورهای همسایه ایجاد نکند.

در بخشی دیگر از این دیدار، ملکوخ با ابراز خرسندی از سفر خود به ایران و حضور در دیوان محاسبات، ریاست سازمان محاسبات کشورهای عضو اکو (اکوسای) را به ایران تبریک گفت.

رئیس سازمان بازرسی ترکیه با اشاره به اهمیت دیوان محاسبات و موضوع حسابرسی بر همکاری نهادهای نظارتی دو کشور تاکید کرد.

وی ایران و ترکیه را کشورهای دوست و برادری دانست که بیش از 400 سال همسایگان صلح آمیز و بدون تنش داشتند.

ملکوخ تاکید کرد: مهمترین تهدید کشورهای منطقه مداخلات خارجی است.

رئیس سازمان بازرسی ترکیه با استقبال از پیشنهاد اخیر بذرپاش مبنی بر تشکیل سازمان محاسبات کشورهای اسلامی، تبادل موفقیت آمیز تجربیات این کشورها در زمینه حسابرسی و انجام پروژه های مشترک را مثبت ارزیابی کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما وظایف سنگینی برای ارتقای سطح ارتباطات داریم و باید اختلافات کوچک را کنار بگذاریم و مشترکات فراوان خود را ادعا کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا