جامعه

برای داوران مردودی جایگزین داریم/ از باشگاه‌ها می‌خواهیم که به سمت بیانیه‌نویسی نروند

مسئول اجرایی دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال گفت: از باشگاه ها می خواهیم اظهار نظر نکنند.

گزارش کردن گروه ورزشی خبرگزاری آنا، غلامرضا سلیمانی در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی دستیاران و سرپرستان تیم های حاضر در لیگ برتر اظهار داشت: لازم است در طول سال این جلسات با داوران برگزار شود تا مدیران از نظر رفتاری داوران را بشناسند. . آقای افشاریان هم قرار بود در این جلسه حضور داشته باشند که به دلیل مشکل ایشان من حضور داشتم. قطعا در رابطه با برخوردهایی که در کنار زمین رخ می دهد، داوران ما برای مقابله با چالش های پیش آمده آموزش های لازم را دیده اند و با توجه به اینکه مربی خارجی برای داوران و ناظران کلاس گذاشته است. ، به روز شدند.

وی در پاسخ به این سوال که دلیل حاشیه هایی که در فوتبال ما به وجود می آید، عدم آگاهی از قوانین یا عدم اجرای آن است، تصریح کرد: همین اظهارات قبل از بازی ها به شدت بر روحیه و رفتار داوران تاثیر می گذارد. هر چقدر هم که تلاش کنیم متاسفانه این شرایط روی داوران تاثیر بدی می گذارد و از تیم ها می خواهم که به هیچ وجه به سمت بیانیه نویسی نروند. بیشتر استرس ها از خارج از جهان می آیند و عوامل خارجی باید کمی کنترل بیشتری داشته باشند. عوامل انتظامی و قضایی بهتر می توانند در این زمینه کمک کنند. در فوتبال دنیا هم همین طور است و اگر عوامل تیم تخلفی انجام دهند به شدیدترین شکل برخورد می شود و اگر در فوتبال ما این اتفاق بیفتد به تیم داوری هم کمک می کند.

مسئول اجرایی دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال در پاسخ به عدم حضور یکی از اعضای اجرایی فدراسیون فوتبال در این جلسه گفت: از این موضوع اطلاعی ندارم، شاید دعوت نشده اند. سهیل مهدی باید در این زمینه پاسخ دهد.

سلیمانی در پاسخ به این سوال که نگران برخی از داورانی که در تست های پزشکی مردود می شوند نیستند؟ وی بیان کرد: متأسفانه 5 تا 6 نفر از قضاتی که در دادگاه ها شکست خوردند، قضات بزرگی بودند که غیبت آنها قطعاً جای نگرانی دارد، اما با توجه به تعداد زیادی قاضی که در کشور داریم، جانشین داریم اما می خواهیم. آنها از قضاتی که در دادگاه شرکت نکردند خوششان می آمد. طبق استانداردها باید حدود 45 روز برای این داوران می گذشت و در صورت تایید کمیته داوران باید دوباره از آنها تست بگیریم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا