جامعه

برداشت بی رویه از رودخانه ها در حوزه راه و آب مشکل ایجاد کرده

امروزنگار/ گیلان معاون توسعه روستایی دولت دومین مشکل شهرستان فومن را برداشت بی رویه و ناهماهنگ از بستر رودخانه ها به صورت شن و ماسه و سنگ دانست و گفت: برداشت بی رویه در حوزه آب و جاده مشکلاتی را ایجاد کرده است. در شواهد او تخریب و آسیب دیدن پل ها

سید امیرحسین مدنی در جلسه شورای اداری شهرستان فومن یکی از مهمترین راهکارهای حل مشکلات مردم را انتقال صحیح مسائل و مشکلات به مسئولان عنوان کرد و گفت: مسئولان باید سازوکاری ایجاد کنند تا از بدنه ای به لایه دیگر مشکلات را اصلاح کنند. لیسانس به دنبال انتقال مدیریت.

وی گفت: از ابتدای دولت تا به امروز تلاش کرده ایم مشکلات حوزه منابع طبیعی و طرح هادی روستاها را برطرف کنیم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم و عشایری رئیس جمهور با تاکید بر لزوم دیدار مستقیم مسئولان با مردم، گفت: حضور در کنار مردم بسیار مفید است و باید روش سئو را ادامه دهیم.

مدنی با اشاره به مشکلات عدیده شهرستان بزرگ و ارزشمند فومن به ویژه در روستاها افزود: باید تعارضات مردم را با بنیاد مسکن و منابع طبیعی برطرف کنیم و ماده 4 تنها در یک مورد اعمال شده است. دهکده. “

وی دومین مشکل پیش روی شهرستان را برداشت بی رویه و ناهماهنگ از بستر رودخانه به صورت ماسه و سنگ دانست و گفت: برداشت بی رویه مشکلاتی را در حوزه آب و جاده ایجاد کرده و شاهد تخریب و آسیب پل ها هستیم.

معاون توسعه روستایی وزیر امور خارجه خواستار هماهنگی وزارت اقیانوس آرام و آب منطقه ای در حوزه برداشت رودخانه و سدسازی شد و خاطرنشان کرد: برداشت از رودخانه ها باید ابتدا برای مردم این منطقه باشد و سپس به مناطق دیگر.

وی همچنین به مشکل راه ها و فرسودگی شبکه آب و برق اشاره کرد و گفت: متاسفانه در شهرستان فومن شاهد کم آبی هستیم و 25 روستا در فصل کشاورزی با کم آبی مواجه هستند.

مدنی به موضوع میراث فرهنگی شهرک ماسوله نیز اشاره کرد و گفت: آب و هوای ماسوله سرد است و نیاز به گاز دارد لذا با توجه به توریستی بودن این منطقه و نیاز مردم به بهره مندی از نعمت گاز خواستار هماهنگی بین میراث فرهنگی هستیم. و وزارت نفت

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا