ورزشی

بردیف به درد تراکتور می‌خورد؟

به گزارش شفاف، ظهر سه شنبه باشگاه تراکتورسازی اعلام کرد که قربان بردیف سرمربی سرشناس روس هدایت این تیم را برعهده خواهد گرفت و علاقه مندان منتظر تمدید قرارداد آترول سالم هستند. به همین منظور در این گزارش به بررسی رزومه این مربی افتخاری روس در سال های اخیر می پردازیم و اینکه آیا بردیف 69 ساله همان مرد افتخاری سال های 2001 تا 2016 است یا خیر.

قربان بردیف پس از یک دوران درخشان در روبین کازان (2001-2013)، به طور دوره ای مربیگری کرد و نتایج خوبی با روستوف به دست آورد و با آن توانست در روسیه و لیگ قهرمانان اروپا به مقام دوم برسد. با این حال، حضور مجدد بردیف در روبین کازان بین سال های 2017 تا 2019 به خوبی دوره اول نبود و بردیف پس از دریافت نتایج ضعیف از هدایت روبین به ستوه آمده بود.

بردیف بدون سرنشین بود تا اینکه از روبین کازان اخراج شد تا اینکه در سال 2021 این مربی که سابقه مدیریت در روبین کازان و روستوف را داشت توسط مدیران مشتاق قزاقستان به خدمت گرفته شد. با این حال، به دلیل دستمزد بالای بردیف، مدیران مشتاق یک قرارداد نیمه وقت با مرد روسی امضا کردند. (دستمزد بردیف در روبین کازان 3 میلیون یورو در سال بود.)

غیرت به همکاری بردیف برای انتخاب او به عنوان سرمربی ادامه داد و در عین حال حجم قرارداد و غیرت یکی از سوالات مهم رسانه های قزاقستانی از باشگاه بود، اما این موضوع هرگز قطعی نشد. لژنوف، مدیر شور و شوق ورزش قزاقستان، تنها به سوالی در مورد میزان قرارداد و غیرت بردیف پاسخ داد: می توانم بگویم که این رقم کاملا مناسب است.

اما شرایط قزاقستان برای بردیف به خوبی روبین کازان نبود و او نتوانست از تیمی که یکی از قدرت های فوتبال قزاقستان بود نهایت استفاده را ببرد. رسانه ها و هواداران پرشور از بازی تمام عیار دفاعی در دوران بردیف انتقاد کردند و از تیمی که از نظر مالی و فوتبالی یکی از قدرت های فوتبال قزاقستان بود، انتظار یک بازی اختصاصی را داشتند.

حتی در آن زمان شایعاتی در رسانه های روسیه و قزاقستان منتشر شد مبنی بر اینکه بازیکنان از نحوه بازی تیم خود راضی نیستند و انتظار بیشتری از بردیف دارند. شایعات حاکی از رد این باشگاه است. بردیف تحت فشار رسانه ها و هواداران دلیل گل نزدن و خوب بازی نکردن تیمش را نداشتن مردانگی در بین بازیکنانش عنوان کرد. بردیف در نهایت مقابل آستانه، رقیب اصلی قزاقستان با نتیجه 6 بر صفر به پیروزی رسید و پس از بازی با آستانه، یک بازی دیگر روی نیمکت نشست.

با تمام این اوصاف باشگاه تراکتورسازی باید درباره قربان بردیف تحقیقات همه جانبه ای انجام دهد تا در صورت عقد قرارداد با سرمربی روس، در آینده دچار مشکل نشود. بردیف را البته نمی توان به سولدو تقلیل داد، اما از آخرین روزهای درخشان مربیگری این مرد 69 ساله روسی و ترک تقریبا 6 سال می گذرد و دستمزد بردیف برای روبین کازان 3 میلیون یورو نمی شود. علاقه زیاد به یک باشگاه در ایران

دکمه بازگشت به بالا