جامعه

بررسی دقیق و کامل در معاینه و کالبدگشایی از مهسا امینی انجام شد

سازمان پزشک قانونی کشور در خصوص اقدامات این سازمان برای تعیین علت مرگ مهسا امینی اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش امروزنگار، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

به اطلاع داد: اداره کل پزشکی قانونی استان تهران به تازگی دستور رسیدگی ویژه به این پرونده، همکاران با تجربه این سازمان را به دادستان محترم تهران صادر و در بیمارستان و در جریان رسیدگی به آنها را مورد معاینه دقیق قرار داده است. با تشکیل کمیسیون تخصصی، خبر فوت وی دریافت شد. پس از فوت متوفی و ​​پس از دستور مقام محترم قضائی، تیمی از کارشناسان مجرب پزشکی قانونی مستقر شدند، پس از انتقال جسد متوفی به سالن تشریح مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی استان تهران، معاینه فیزیکی انجام شد. . و کالبد شکافی بر روی جسد متوفی انجام شد.

در رسیدگی به این پرونده در معاینه و کالبد شکافی بررسی دقیق و کاملی انجام شد و تمامی معیارها و شاخص ها برای تعیین علت فوت، معاینه خارجی و اندام های داخلی بدن و نمونه های لازم انجام شد. گرفته شدند. از بافت ها و اندام های داخلی بدن و ارسال به آزمایشگاه های تخصصی پس از دریافت نتایج آزمایش های ارسالی با در نظر گرفتن نتایج معاینات و کالبد شکافی، محتوای پرونده بیمارستانی و سوابق پزشکی و همچنین. نحوه اخذ نظریه تخصصی رشته های مورد نیاز در قالب کمیسیون ویژه پزشکی به دستور دادستان محترم در اداره کل، پزشکی قانونی استان تهران تشکیل شده و پس از آن اقدام خواهد شد. جهت تعیین علت فوت و نتیجه به مرجع محترم قضایی ارسال خواهد شد.

مهسا امینی دختر 22 ساله ای بود که چهارشنبه گذشته توسط نیروهای گشت ارشاد دستگیر شد و اعلام شد در همان روز بازداشت در بازداشتگاه وزارتی تهران مهسا امینی که در کما بود دچار سکته مغزی شده است. عصر روز جمعه در بیمارستان کسری درگذشت.

پلیس تهران روز پنجشنبه با تایید سکته قلبی مهسا امینی در پی گرفتار شدن توسط یکی از گشت‌های پلیس، توضیح داد: خانمی برای توضیح و آموزش به یکی از کلانتری تهران بزرگ مراجعه کرد که ناگهان مورد هدف قرار گرفت. یک مشکل قلبی.”

رئیس جمهور که برای شرکت در اجلاس شانگهای به ازبکستان سفر کرده است، به وزیر کشور دستور داد تا حادثه تلخ مهسا امینی را بررسی و پیگیری کند.

پیکر مهسا امینی امروز در سقز تشییع شد. در مراسم تشییع پیکر آن مرحوم علاوه بر خانواده و بستگان آن مرحوم، جمع زیادی از مردم و تعدادی از مسئولان شهرستان سقص نیز حضور داشتند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا