جامعه

برگزاری امتحانات نهایی با ملاحظات بیشتر در روزهای برفی ایران

بارش برف امروز 21 محور را مسدود کرد و بر اساس اعلام مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران خطرات جوی، روند کاهش دما و تداوم هوای سرد تا روز شنبه (3 دی) ادامه دارد.

به گزارش امروزنگار، طی سه روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود و تا صبح روز شنبه (24 دی ماه) در بیشتر مناطق کشور کاهش نسبی دما و دوام هوای سرد پیش بینی می شود.

تا اوایل صبح فردا در استان تهران بارش پراکنده برف و باران طی چند ساعت و در ارتفاعات بارش برف و رعد و برق و مه پیش بینی می شود.

معاون عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در این خصوص با تاکید بر اینکه رانندگان از سالم بودن برف پاک کن خودروی خود اطمینان حاصل کنند، گفت: عابران پیاده نیز برای عبور از معابر به استفاده از گذرگاه های عابر پیاده توجه کنند. ایستادن در حاشیه ناامن جاده و عبور از جاده بدون مجوز احتمال برخورد با وسایل نقلیه را افزایش می دهد.

آمادگی 100 درصدی نیروهای خدمات شهری برای بارندگی در تهران/ برای برف دعا کنیم

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران بر آمادگی صد درصدی عوامل خدمات شهری شهر تهران برای بارش باران در روزهای آینده تاکید کرد و گفت: دعا کنیم برف بیاید و خدمتگزاران خوبی برای مردم باشیم.

هیچ جایگزینی برای آموزش حضوری وجود ندارد

کاظمی معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش نیز عدم حضور در مدارس در برخی مناطق را برای کاهش آلودگی هوا راهکاری مطلوب ندانست و گفت: آموزش حضوری جایگزینی ندارد، بنابراین بدون آن. مدارس باید راه حل نهایی مسئولان برای شرایط آلودگی هوا را بررسی کنند. وی همچنین تاکید کرد که به دنبال جبران خلأهای یادگیری هستیم.

انجام معاینات نهایی برای بررسی/نظارت بیشتر و رسیدگی به تخلفات

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش با حضور در نشست تخصصی مدیران کل استان ها، سران، کارشناسان، افسران و کارشناسان اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش 4 کشور با اشاره به وی برای استقرار سامانه‌های نظارت بر فرآیندهای مربوط به برگزاری امتحانات نهایی در دی ماه سال جاری، خاطرنشان کرد: امسال امتحانات نهایی در سراسر کشور با توجه بیشتر برگزار شد و برای ارتقای سلامت امتحانات نهایی، 5300 بازدید انجام شد. در 1200 حوزه امتحانات نهایی در سراسر کشور انجام شد. در این بازدیدها تخلفاتی که در حوزه های فرآیندی و یا در حوزه های مختلف وجود داشت، مشاهدات و هشدارها و اقدامات لازم انجام شد.

واکسیناسیون 426 هزار اتباع خارجی در برابر 3 بیماری در کشور

دکتر سید محسن زهرایی رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت با بیان اینکه بر اساس آخرین آمار حدود 426 هزار بیمار زیر 15 سال داشتیم که 92 درصد آنها اتباع غیرایرانی هستند، گفت: شش: برخی از دانشگاه‌های علوم پزشکی ممکن است بیش از 95 درصد از گروه هدف خود را پوشش داده باشند و بقیه دانشگاه‌ها قطعا تا پایان هفته آینده به این هدف خواهند رسید.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 106 بیمار مبتلا به کرونا در کشور شناسایی و 3 بیمار جان خود را از دست دادند.

دکتر بابک عشرتی، معاون فنی مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در گفت وگو با امروزنگار، اظهار کرد: در برخی استان‌ها شاهد افزایش مبتلایان بوده‌ایم و معتقدیم این افزایش مبتلایان همچنان ادامه خواهد داشت. در حال حاضر به طوری که رونقی خواهیم داشت که تا اسفند ادامه دارد، اما هنوز زود است که پاسخ دهیم این موج چقدر شدید است و چقدر درگیر خواهیم شد. زیرا افزایش موارد بیماری در کشور تند و کند نیست. وقتی به شکل منحنی موج نگاه می کنیم، به سرعت بالا نمی رود، اما همانطور که پیش بینی می شد، این موج صعودی شکل گرفته است.

«تاج دوباره شکست. هیچ اطلاعیه جدیدی در خصوص روش جمع آوری اعتیاد به مواد مخدر دریافت نکرده ایم.

«تاج دوباره شکست. اطلاعیه جدیدی در خصوص نحوه جمع آوری معتادان دریافت نکرده ایم» عنوان دیگر خبر امروزنگار گفت و گو با مصطفی هادی زاده، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران است که در آن به برنامه ریزی برای جمع آوری معتادان و افزایش تعداد معتادان اشاره کرد. منابع بازداشتگاه ها و یا ایجاد مراکز جدید که نیاز به تایید دارد در کمیته ملی هماهنگی مراکز ماده 16 که توسط سازمان بهزیستی کشور اداره می شود، در پاسخ به اینکه با توجه به گسترش ویروس کرونا مصوبه جدیدی دارد آیین نامه ای در زمینه نحوه جمع آوری معتادان متجاهر ابلاغ شده است؟وی گفت: در حال حاضر ابلاغیه جدیدی از سوی وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی دریافت نکرده ایم.

از مبالغه در مورد «حجاب» بپرهیزید.

انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در نشست خبری «روز زن» که امروز توسط شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، در پاسخ به سوال امروزنگار درباره آخرین تغییرات قانون حجاب و مجازات های در نظر گرفته شده برای آن، گفت: با توجه. تقدیم لایحه تعزیرات به دولت و بخشنامه اخیر دادستان کل کشور به پلیس برای برخورد قاطع با کشف حجاب گفت: مسئولان باید در این مورد نظر بدهند و موضوع این نیست. در محدوده ما است بعد از اتمام اعلام تایید و اجرا کنند.

خزعلی در پاسخ به سوالی مبنی بر بازدید از زندان نسوان و پیگیری امور زنان در بازداشتگاه در جریان حوادث اخیر و آزادی خبرنگاران بازداشتی گفت: تاکنون سه بار به زندان نسوان مراجعه کرده ام. به سلامت و مسائل مختلف مددجویان اشاره کردم و حتی اشاره کردم که حتی در برخی از خوابگاه های ما نیز وضعیت به همین منوال است. بعد از دو باری که در حوادث اخیر به زندان رفتم، برخی چیزها را تغییر دادم. دیروز با ماموران زندان صحبت کردم. بسیاری از آنها آزاد شده اند و بسیاری با غل و زنجیر الکترونیکی و سایر اقدامات آزاد هستند. زندانیان زن کاهش یافته است. البته نمی خواهم وارد موارد و مصادیق خاصی شوم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری که از اظهارات خود درباره آزادی خبرنگاران مذکور راضی نبود، افزود: اگر مجرم محسوب می شوند باید با آنها و اگر مجرم نیستند با آنها برخورد شود. . هم. من می گویم چون او خبرنگار است نباید جرمش را نادیده گرفت.

پنج مورد از پربازدیدترین اخبار سرویس اجتماعی امروزنگار:

بارش برف و باران در جاده های 11 استان کشور/ مسدود شدن 21 جاده و ترافیک سنگین در 2 محور

سامانه بارشی جدید جمعه وارد کشور می شود / هوای سرد دائمی تا شنبه

دستگیری 153 دلال ارز در تهران

توصیه پلیس راهنمایی و رانندگی ممنوعیت در روزهای برفی/تردد غیرضروری است

چشم انداز رو به افزایش ویروس کرونا در کشور/ویژگی های بسترهای جدید Omicron

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا