ورزشی

بسیاری از ویتامین‌ها در اثر پخت طولانی غذا از بین می‌رود

دسته بندی:

زهرا ایزدی در مورد نحوه طبخ غذا برای حفظ ارزش غذا گفت: بسیاری از مواد غذایی به گرما حساس هستند و بسیاری از ویتامین ها و مواد فعال به دلیل پخت طولانی از بین می روند ، برخی از غذاها مانند سیر بهتر است به صورت مرحله ای خورده شوند. در آخر ، مواد غذایی را اضافه کنید تا مواد آن حفظ شود.

دانشکده مهندسی مکانیک گروه بیوسیستمها در زمینه صنایع غذایی دانشگاه شهرکرد ادامه داد: پخت غذا در دمای بالاتر از 100 درجه سانتیگراد باعث افزایش آکریل آمید در غذا می شود: پخت و پز غذا با استفاده از مایکروویو پتانسیل تشکیل آکریل آمید را در کاهش غذا

وی تأکید کرد: بهترین روش پخت مواد پخته و بخارپز یا کبابی بدون سوختگی است ، می توان از ظروف شیشه ای برای پخت غذا استفاده کرد تا احتمال سوزاندن غذا کاهش یابد.

ایزدی در مورد استفاده از مایکروویو برای پخت و گرم کردن غذا توضیح داد: “این دستگاه از مایکروویو برای گرم یا پخت غذا استفاده می کند ، بنابراین هنگام کار نباید آن را در نزدیکی آن قرار داد ، زیرا این کار امواج خطرناک برای انسانها.

یک عضو هیئت علمی گفت: “نباید از ظروف پلاستیکی برای گرم کردن غذا در مایکروویو استفاده کرد ، زیرا ممکن است به دلیل دمای بالا محتوای ظرف وارد غذا شود. همچنین ، هنگام استفاده از این دستگاه ، زمان مناسب را بر اساس مقدار غذایی تعیین کنید ، غذا را در معرض گرمای زیاد قرار ندهید.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین کاربرد در مایکروویو گرم کردن غذا است. پایین تر

در آخر ایزدی خاطرنشان کرد: دستگاه مایکروویو یک روش کارآمد برای گرم کردن و پخت و پز مواد با رطوبت بالا است ، زیرا رطوبت مواد غذایی انرژی بیشتری را جذب می کند.

دکمه بازگشت به بالا