سلامت و تندرستیمعرفی کسب و کار

بعد از آبرسان ضد آفتاب بزنیم

همانطور که می‌دانید ضد آفتاب ویتابلا یکی از مهم‌ترین محصولات در روتین پوستی است که باید هر روز بدون استثنا استفاده شود. اما در این بین ترتیب استفاده از ضد آفتاب و دیگر محصولات مانند مرطوب کننده و کرم پودر برای بسیاری از افراد یک چالش بزرگ است و همیشه این سوال تکرار می‌شود که قبل از ضد افتاب چی بزنیم؟ در این مقاله به شما خواهیم گفت که چه محصولاتی را باید قبل و بعد از ضد آفتاب استفاده کنید. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا یک بار برای همیشه از این سردرگمی نجات پیدا کنید! قبل از ضد افتاب چی بزنیم؟ ضد آفتاب باید در آخرین مرحله از روتین پوستی و قبل از شروع آرایش استفاده شود.

مراحل روتین پوستی قبل از ضد آفتاب عبارتند از:

۱) شستشوی صورت روتین صبحگاهی با شستشوی صورت آغاز می‌شود اما نه شستشو با آب خالی! بهتر است از یک شوینده مناسب برای شستن صورت خود استفاده کنید تا محصولات مراقبتی که از شب قبل به صورتتان زده‌اید و همچنین آلودگی‌های روی بالشت و چربی که پوستتان در طول شب تولید کرده است، کاملا از روی صورت تمیز شوند.

۲) استفاده از تونر بعد از شستشو و خشک کردن صورت، توصیه می‌شود از یک تونر مناسب برای نوع پوستتان استفاده کنید. تونر با پاکسازی عمقی پوست و حذف آلودگی باقی‌های مانده، باعث شادابی و شفافیت پوست می‌شود و آن را برای جذب محصولات مراقبتی مانند مرطوب کننده و ضدآفتاب آماده می‌کند.

۳) استفاده از آبرسان و مرطوب کننده بعد از تونر نوبت به مرطوب کننده و ضدآفتاب می‌رسد. ترتیب زدن مرطوب کننده و ضد افتاب به این صورت است که اول باید از یک آبرسان مرطوب کننده سبک استفاده کنید و سپس ضدآفتاب را روی آن بزنید. فقط توجه داشته باشید که مرطوب کننده شما نباید بافت کرمی خیلی غلیظی داشته باشد زیرا در این صورت یک لایه محافظ قوی روی پوست تشکیل می‌دهد و ضدآفتاب نمی‌تواند به خوبی جذب پوست شود و اثر خود را اعمال کند. قیمت ژل شستشوی ویتابلا در سایت قابل مشاهده است .

۴) ضد آفتاب همانطور که گفته شد، ضد آفتاب در آخرین مرحله از روتین پوستی صبح قرار دارد و باید به عنوان آخرین محصول استفاده شود. فقط حواستان باشد ضد آفتابی استفاده کنید که: SPF حداقل ۳۰ و طیف اثر گسترده داشته باشد. در برابر آب و تعریق مقاوم باشد. مناسب برای نوع پوست شما باشد.

۵) ضدآفتاب برای دور چشم اکثر افراد استفاده از ضد آفتاب برای دور چشم را فراموش می‌کنند و یا همان ضدآفتاب صورتشان را به دور چشم هم می‌زنند که کاملا اشتباه و غلط است! اولا پوست دور چشم به علت نازکی و حساس بودن، حتما به ضد آفتاب نیاز دارد. دوما ضد آفتاب‌های صورت برای دور چشم مناسب نیستند زیرا ترکیباتی دارند که ممکن است باعث حساسیت پوست دور چشم شود.

حالا راه حل چیست؟ استفاده از ضد آفتابی که مخصوص دور چشم باشد یا استفاده از ضد آفتاب‌هایی که برای صورت هستند اما روی آنها نوشته شده که برای دور چشم نیز قابل استفاده می‌باشند. ضد آفتاب ایزدین فیوژن واتر ، ضد آفتاب مینرال ژیل بوته ، ضد آفتاب آکوا نیوژن سولاریس آردن همگی از جمله ضدآفتاب‌های مناسب برای صورت و دور چشم هستند. اول ضدآفتاب یا کرم پودر؟ اول ضد آفتاب بزنیم یا کرم پودر؟ اگر بپرسید زیر ضد آفتاب چی بزنیم، پاسخ قطعا آبرسان و مرطوب کننده است. اما محصولات آرایشی از جمله کرم پودر همگی باید بعد از ضد آفتاب استفاده شوند. در ادامه ترتیب محصولاتی که بعد از ضد آفتاب می‌توانید استفاده کنید را توضیح داده‌ایم:

۱) کرم پودر اگر بخواهید قبل از رفتن به سرکار، دانشگاه و یا یک قرار دوستانه کمی آرایش کنید، کرم پودر را باید بعد از ضد آفتاب به صورتتان بزنید. حتی در صورت دلخواه می‌توانید کرم پودر را حذف کرده و به جای آن از ضد آفتاب رنگی استفاده کنید.

۲) کانسیلر بعد از کرم پودر می‌توانید از کانسیلر یا به جای آن از ضد آفتاب دور چشم رنگی استفاده کنید. به عنوان مثال ضد آفتاب دور چشم سان سیف یک ضدآفتاب رنگی با خاصیت ضد تیرگی، ضد پف و ضد چروک است و یک محصول کامل برای استفاده در روتین پوستی صبح می‌باشد . محصولات آرایشی دکتر بیز با قیمت ارزانتر .

۳) مابقی مراحل آرایش در آخر می‌توانید از دیگر محصولات مانند برنزر، رژگونه، رژلب و … استفاده کنید. بسیاری از بانوان برای حفظ شادابی پوست خود از یک روتین پوستی ثابت پیروی می کنند، اما ممکن است محصولات مراقبت پوستی را به ترتیب صحیح خود استفاده نکنند. ترتیب مراحل مراقبت پوستی در رسیدن به نتایجی که پوستتان زیبا، شفاف، بدون لک  و جوش باشد، تفاوت ایجاد می کند. در روتین پوستی استفاده از مرطوب کننده و ضدآفتاب ضروری است. استفاده از این دو کرم منجر به زیبایی و حفظ بهتر پوست می شود، اما ترتیب درست استفاده از کرم مرطوب کننده و ضد آفتاب نیز از اهمیتی زیادی برخوردار است. در این مقاله در مورد این موضوع به طور مفصل صحبت خواهد شد. پیشنهاد می‌کنیم در ادامه همراه ما باشید.

ترتیب استفاده از کرم مرطوب کننده و ضد آفتاب

به طور عمده، متخصصان پوست در مورد اینکه آیا باید قبل یا بعد از مرطوب کننده از کرم ضد آفتاب استفاده کرد، در حال تحقیق هستند، زیرا مرطوب کننده (یا هر محصول مراقبت از پوست دیگری در این زمینه) می تواند با اثربخشی ضد آفتاب شما، تداخل داشته باشد. در صورتی که مرطوب کننده قبل از ضد آفتاب استفاده شود، مانع از نفوذ کرم ضد آفتاب به پوست خواهد شد. با این حال، هنگامی که مرطوب کننده بعد ضد آفتاب استفاده شود، می تواند در نحوه تعامل ضد آفتاب با خورشید اختلال ایجاد کند. بنابراین اگر از ضد آفتاب شیمیایی استفاده می کنید، ابتدا باید از ضد آفتاب قبل از کرم مرطوب کننده استفاده کنید چرا که که ضد آفتاب شیمیایی برای محافظت از صورت باید به پوست نفوذ کند. با این حال، اگر از ضد آفتاب فیزیکی استفاده می‌کنید (که به عنوان ضد آفتاب معدنی نیز شناخته می‌شود)، ضد آفتاب باید بعد از مرطوب‌کننده استفاده شود.

در ادامه در مورد نحوه عملکرد ضد آفتاب شیمیایی و فیزیکی خواهیم پرداخت. کرم مرطوب کننده یا ضد آفتاب ؟ مساله اینست که آیا کرم مرطوب کننده قبل از ضد آفتاب باید استفاده شود؟ یک برنامه روزانه مراقبت از پوست معمولاً شامل استفاده از بیش از یک محصول آرایشی است. در حالی که برخی از این محصولات را می توان بسته به اهداف پوستی استفاده کرد یا از آن صرف نظر کرد، اما مرطوب کننده ها و ضدآفتاب ها هر دو ضروری هستند. چه بیرون بروید و چه روز خود را در داخل خانه سپری کنید، کسب حداکثر فواید از روتين  پوستى، مستلزم این است که بدانید چگونه و چه زمانی از محصولات مراقبت از پوست خود استفاده کنید. بنابراین، اگر هنوز مطمئن نیستید که اول ضدآفتاب یا مرطوب کننده را استفاده کنید، این مقاله شما را راهنمایی می کند.

دکمه بازگشت به بالا