عمومیمعرفی کسب و کار

بهترین انتخاب در صنعت فولاد که تمام انتظارات را برآورده می کند

یکی از معروف ترین میلگردها صنعت فولاد در اختیار کارخانه آناهیتا گیلان است. به عبارتی در این مقاله به شما می گوییم که مقاطع فولادی آناهیتا در چه سالی عرضه شد و چه ویژگی هایی دارد. همچنین مهمترین دلیل محبوبیت این نوع آهن آلات را توضیح خواهیم داد و به شما اطلاع خواهیم داد که چگونه می توانید این محصولات فولادی را تهیه کنید.

اطلاعات کارخانه آناهیتا گیلان و دلیل آن:

شروع تولید مقاطع فولادی کارخانه آناهیتا گیلان به دهه 60 برمی گردد اما در بحث میلگرد  این گروه نزدیک به 10 سال است که به تولید می پردازد. در حال حاضر ظرفیت تولید آن حدود 320000 تن در سال است و علاوه بر تامین نیاز کشورمان به کشورهای خارجی نیز صادر می شود. جالب است بدانید در شهر صنعتی رشت منطقه گیلان واقع شده است و دارای مشخصات مکانیکی (قطر اسمی و هندسه آج)، خواص شیمیایی و مکانیکی بر اساس استاندارد ملی می باشد.
در واقع رعایت دقیق استانداردها و شکل صحیح آج ها بر روی قرارگیری دقیق میلگردها در بتن تاثیر می گذارد، زیرا طراحی دقیق شکل و اندازه شکستگی ها می تواند پیوند قوی ایجاد کند. در نتیجه قیمت آن افزایش خواهد یافت.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت این محصولات مقاومت بالای آنها در برابر نیروهای مختلف مانند تنش تسلیم و استحکام کششی است. در واقع مقاومت بالای میلگرد در برابر نیروهای کششی ، سختی خم این بخش فولادی را دشوار می کند و آن را به گزینه ای مناسب برای استفاده در فونداسیون و بتن ریزی تبدیل می کند.

ویژگی های میلگرد آناهیتا را بشناسید:

میلگردهای این کارخانه بر اساس استاندارد روسیه GOST 5781 طبق استاندارد ISIRI 3132 ساده و آجدار در گرید های A1 تا A4 ساخته شده و کلاس A4 این کارخانه به سفارش مشتری ساخته و ارسال می شود.

سایزهای میلگردها این کارخانه از 8 تا 32 شامل 4 شاخه در سایزهای 8 و 10، 2 ​​شاخه در سایزهای 12، 14 و 16 و تک شاخه در سایزهای 18، 20، 22، 25، 28 و 32 به صورت تک شاخه ای با طول 12 متری تقسیم بندی می شود.

اکنون که دسته بندی این کارخانه را می شناسید، در ادامه به توضیح خواص فیزیکی هر کدام مانند استحکام تسلیم و استحکام کششی می پردازیم.

طبقه بندی استاندارد آج استحکام تسلیم استحکام نهایی نسبت استحکام کششی به استحکام تسلیم
حداقل حداکثر حداقل حداکثر حداقل
آج‌دار مارپیچ آج ۳۴۰ ۳۴۰ ـ ۵۰۰ ـ ۱.۲۵
آجدار جناغی (دوکی) ج ۴۰۰ ۴۰۰ ـ ۶۰۰

۱.۲۵

آجدار جناغی (دوکی) آج ۴۲۰ ۴۲۰ ۵۴۵ ۶۰۰
آجدار مرکب آج ۵۰۰ ۵۰۰ ـ ۶۵۰ 1.25
آجدار مرکب آج ۵۲۰ ۵۲۰ ۶۷۵ ۶۹۰

با نحوه تولید آشنا شوید

تا به حال با مشخصات و ویژگی های این کارخانه آشنا شده اید. اکنون قصد داریم به نحوه تولید میلگرد های آناهیتا گیلان بپردازیم، اما قبل از آن، دانستن دو عامل در استفاده از آنها جالب است: مقاومت بالا و وزن سبک. در واقع مهندسان به دلایلی مانند عدم افزایش وزن سازه ترجیح می دهند از این نوع میلگرد استفاده کنند.

اما برای تولید اتصالات، این کارخانه ابتدا شمش فولادی 5SPرا قبل از ورود به خط تولید از طریق بخش کنترل کیفیت آنالیز می کند تا ببیند آیا دارای خواص شیمیایی مطلوب هست یا خیر.

سپس شمش های فولادی داخل کوره را تا دمای 1250 درجه بالا برده و سپس به سمت غلتک های رافینگ هدایت می کنند. هنگامی که شمش های گرم شده وارد غلتک ها می شوند ضخامت آنها کاهش می یابد و سپس روی استندهای میانی به ابعاد دلخواه در می آورند.

اکنون بسته به سایز و نوع میلگرد، عملیات نورد نهایی برای رسیدن به دست مشتری انجام می شود، اما یک نکته در مورد میلگرد گرید A3 وجود دارد و آن وجود مرحله دیگری به نام ترمکس است. در این مرحله سطح میلگرد نورد شده به طور همزمان در آب سرد غوطه ور می شود و سطح داخلی آن گرم می ماند. سپس میلگرد در معرض هوای آزاد قرار می گیرد تا ضربه دمایی به میلگرد وارد شود. این عمل شکنندگی میلگرد را کاهش داده و جوش پذیری و شکل پذیری آن را افزایش می دهد.

توضیح اینکه چرا وزن سازه با میلگرد این کارخانه افزایش نمی یابد:

در بخش قبل به این موضوع پرداختیم که چرا یکی از دلایلی که مهندسان این میلگرد را انتخاب کردند، عدم افزایش وزن سازه بود.

البته پاسخ این مشکل را باید در وزن این نوع میلگردها جستجو کرد; در واقع میلگرد آناهیتا گیلان طبق جدول وزن میلگرد اشتال ساخته می شود که وزن نهایی سازه را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. در جدول زیر می خواهیم جدول وزن اشتال میلگرد و آناهیتا گیلان را با هم مقایسه کنیم.

سایز میلگرد جدول وزن اشتال میلگرد وزن میلگرد آناهیتا گیلان
8 5 4.2
10 7.5 6.5
12 10.7 9.8
14 14.6 13.8
16 18.9 18
18 24 23
20 29.7 28
22 35.6 34.5
25 46.2 45
28 58 55
32 75.8 73

برسی دقیق بازار چگونه انجام میشود؟

ارتباط با تامین کنندگان: با تماس یا مراجعه حضوری به تامین کنندگان ، می توانید اطلاعات بیشتری در مورد قیمت ها، شرایط خرید و شرایط بازار کسب کنید. با صحبت با تامین کنندگان، می توانید به طور مستقیم بازار را بررسی کنید و پاسخ سوالات خود را در مورد قیمت و شرایط خرید دریافت کنید.

بررسی تجزیه و تحلیل بازار: تجزیه و تحلیل بازار آهن آلات انجام شده توسط شرکت ها، شرکت های مشاوره و سازمان های صنعتی به درک بهتر وضعیت بازار کمک می کند. مطالعه گزارش ها و تحلیل های این شرکت ها در درک روند قیمت ها و تغییرات بازار بسیار کمک کننده است.

مشاوره تخصصی: در صورت نیاز می توان با کارشناسان و مشاوران صنعت فولاد و سایر صنایع مرتبط مشورت کرد. آنها شما را در تحقیقات بازار و تحلیل قیمت راهنمایی می کنند و در مورد سودآورترین خرید آهن آلات به شما مشاوره می دهند.

با استفاده از روش ها و ابزارها و منابع ذکر شده در بالا، می توانید بازار آهن آلات را به طور کامل تحلیل کنید. با مطالعه و تجزیه و تحلیل داده های قیمت، روند بازار، تجزیه و تحلیل شخصی و مشاوره تخصصی، می توانید بازار تجهیزات را بهتر درک کنید و تصمیمات بهتری در مورد خرید بگیرید.

نحوه تهیه:

در مورد خرید قطعات فلزی، به طور کلی، شما دو راه حل دارید: خرید از بازارهای فروش مقاطع فولادی و خرید از شرکت های معتبر فروش آنلاین. در هنگام خرید میلگرد آناهیتا به دنبال یکی از نمادهای AG JU, AG CT یا AG ST حک شده بر روی بدنه میلگرد باشید. جهت آشنایی بیشتر با نماد های میلگرد آناهیتا می‌توانید مقاله درج شده در این سایت را کلیک کرده و مطالعه نمایید.

دکمه بازگشت به بالا