عمومیمعرفی کسب و کار

بهترین برند موتور پرده برقی

نصب پرده، از عصر کلاسیک تا الان برای تقسیم اتاق، حایل شدن بین دو چیز، جلوگیری از عبور نور و گرد و غبار و مهم تر از همه دور ماندن از چشم دیگران مورد استفاده قرار گرفته و می گیرد و حالا وظیفه ای سنگین تر از گذشته بر عهده دارد و آن هم حفاظت از خانه در برابر سارقین در زمان حضور و نبود شما است! برای آشنایی با موتور پرده هوشمند در ادامه با آرات همراه شوید.

پرده برقی همانطور که از نامش مشخص است، پرده اتوماتیک است که بدون تنظیمات دستی با کمک نیروی برق باز و بسته می شود. وظیفه ی اتصال برق، تحمل سنگینی پرده، حرکت منظم و اتوماتیک وار آن بر عهده ی موتور پرده برقی است. پرده برقی در واقع همان پرده معمولی، حالا از نوع پرده حریر یا پرده زبرا و یا پرده پانج است و تنها چیزیکه آن را متمایز می کند نصب موتورپرده برقی است.

از مزایای مهم پرده برقی این است که بدون دخالت دست باز و بسته می شود و حتی با اتصال به سیستم پذیرای هر نوع سناریوی است. مثلا وقتی در تعطیلات هستید پرده بصورت خودکار با طلوع خورشید باز و در زمان غروب بسته می شود و اینگونه تداعی گر حضور شما در خانه است.

موتور پرده هوشمند: پرده هوشمند با مجهز شدن به موتور برقی به صورت عمودی یا افقی (مطابق با طراحی پرده) باز و بسته می شود. که البته متناسب با وزن پرده و حرکت آن بصورت عمودی یا افقی، نوع موتور برقی بر اساس تنظیم سرعت و همینطور قدرتآن متفاوت است.

موتور پرده هوشمند: پرده هوشمند چیست؟

پرده هوشمند به پوششی گفته می شود که از طریق ریموت کنترل یا با برنامه تلفن همراه قابل کنترل باشد. کنترل از راه دور، از مهم ترین اهداف نصب پرده هوشمند است. پرده هوشمند حتی این قابلیت را دارد که بتواند بر اساس نور محیط، همانند پرده کرکره اما بصورت اتوماتیک، مطابق تنظیمات کاربر، منسجم تر یا متفرق تر شود.

پرده موتوی برای هتل ها و بیمارستان ها که امکان دسترسی به تمامی پنجره ها و پرده ها وجود ندارد و یا برای سینماها و تئاترها که جابجایی پرده های بزرگ آن بصورت دستی آسان نیست، قابل استفاده است. استفاده از پرده موتوری که بتواند اتوماتیک وار در زمان خاصی باز و بسته شود، کاملا مناسب و کارآمد است.موتور پرده هوشمند: پرده هوشمند با قابلیت باز و بسته شدن اتوماتیک و یا کنترل از راه دور و یا بر اساس شدت نور، زندگی را آسان تر کرده است.

موتور پرده هوشمند در انواع پرده برقی

با استفاده از موتور پرده برقی می توان هر نوع پرده ای را از پرده پانچ و پرده حریر گرفته تا پرده آشپزخانه و پرده پذیرایی را هوشمند کرد. برای پرده پذیرایی معمولا با سه نوع ریل (دو نوع ریل متحرک و یک ریل ثابت برای دکور) نصب می شود:

پرده برقی شید یا پرده برقی بالا رو

پرده جدید که بنام پرده برقی شید یا بالا رو معرفی می شود، به پرده ای گفته می شود که بصورت عمودی باز و بسته می شود. موتور این مدل پرده، درون یک تیوپ یا قوطی کنار پرده نصب می شود و از آنجاییکه وزن پرده بر روی موتور می افتد، باید از موتور قدرتمندی استفاده شود. پرده برقی شید بیشتر در دفاتر اداری یا آشپزخانه استفاده می شود.

پرده برقی کنار رو

پرده برقی کنار رو یکی از پرطرفدارترین مدل برای پرده پذیرایی است. طرز کار این مدل کاملا شبیه به مدل دستی کنار می رود. در پرده برقی کنار رو موتور برقی در کنار ریل قرار می گیرد.پرده کنار رو هم از وسط و هم از کنار باز می شوند. از آنجاییکه وزن پرده بر روی این موتور نمی افتد اصلا به موتور فشار نمی آید، بنابراین می تواند پرده ای به وزن 60 کیلوگرم را هم به راحتی جابجا کند.

انواع موتور پرده هوشمند

موتور پرده برقی متناسب با وزنی که باید تحمل کنند در انواع و قیمت های مختلف ارائه می شوند. مثلا قیمت موتور سیمی پرده برقی نسبت به کاربردی که دارد خوب و مقرون بصرفه است و موتور گیربکسی از آنجاییکه بطور مستقیم به ریل پرده متصل است صدای کمتری دارد و برای پرده های کنار رو یا وسط رو استفاده می شود.

پرده هوشمند: قیمت موتور پرده هوشمند نوع سیمی مقرون بصرفه تر از نوع موتور پرده هوشمند گیربکسی است.

موتور پرده برقی با ریسیور داخلی

در موتور پرده برقی با ریسیور داخلی با سیمی که داخل آن است و با فرمانی که توسط ریموت کنترل داده می شود، پرده جابجا می شود.

موتور پرده برقی بدون ریسیور داخلی

در موتور پرده برقی بدون ریسیور داخلی حرکت و جابجایی پرده بر اساس برنامه ای که برای آن تعریف می شود، شکل می گیرد.

هوشمند سازی پرده های قدیمی با نصب موتور پرده هوشمند

جالب است بدانید که خیلی راحت می توانید پرده های قدیمی را نیز به پرده هوشمند تبدیل کنید. پرده هوشمند با توجه به تغییر نور محیط یا بر اساس زمان بندی شما، باز و بسته می شوند.

شما می توانید با پرده هوشمند را با اتوماسیون خانه هوشمند خود یکپارچه سازی کنید یا اینکه آن را مستقلانه فعال کنید. از روش های کنترل پرده هوشمند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ریموت کنترل RF

برای جابجایی پرده هوشمند، فقط کافی است که بر روی ریموت کنترل ضربه بزنید. موتور برقی با ریموت کنترل های با فرکانس رادیویی 868 یا 433 مگاهرتز کار می کنند و در انواع دو، پنج و نه کاناله موجود هستند. ریموت دو کاناله می تواند دو موتور جداگانه را کنترل کند. ریموت کنترل فقط برای باز و بسته شدن پرده هوشمند قابل استفاده است. و در صورت قطعی برق، بصورت دستی امکان باز و بسته شدن پرده وجود دارد.

اپلیکیشن اختصاصی

برای جابجایی پرده هوشمند، اپلیکیشن اختصاصی آن را بر روی گوشی خود دانلود کنید تا پرده فقط با لمس شما یا برنامه های تنظیم شده باز و بسته شوند. در این شرایط، موتور پرده هوشمند به یک ماژول داخلی برای ارتباط با اپلیکشن موبایل مجهز است.

رله یا کلید لمسی

استفاده از رله یا کلید پرده هوشمند کنترل پرده را از راه دور امکان پذیر می کند. تحت این شرایط در خانه های هوشمند فقط کافی است که از تاچ پنل مرکزی استفاده کنید.

دستور صوتی

یک روش عالی دیگر استفاده از است. شما می توانید با اتصال پرده هوشمند به اسپیکرهای هوشمند آن را از طریق دستور صوتی کنترل کنید.

موتور پرده هوشمند: موتور پرده هوشمند ابتدا و انتهای ریل را تشخیص می دهند، موتور هوشمند همچنین دارای قابلیت افزایش و کاهش سرعت است، و با تنظیم سرعت می توان چین های پرده را کاملا منظم در قاب پنجره جای داد.

موتور پرده هوشمند: مزایای خرید پرده هوشمند

  • کاهش هزینه مصرف انرژی (کنار کشیدن پرده برای استفاده از نور محیط)
  • روشی عالی برای گول زدن سارقین (پوشش پرده در شب و کنار رفتن آن در روز)
  • کنترل باز و بسته شدن پرده از راه دور
  • پوشاندن مکان ها با دسترسی دشوار
  • نصب و راه اندازی آسان
دکمه بازگشت به بالا