فرهنگ و هنر

بهترین عکس از کرونا باز هم خوب نیست!

مهدی کاظمی بومه درباره مشکلات عکاسی گفت: در کشور ما عکاسان چندان جدی گرفته نمی شوند و به عکاسی و عکاسانی که در این زمینه فعالیت می کنند هیچ ارزشی داده نمی شود ؛ “اگر مناسب نباشد.”

مهدی کاظمی بومه ، عکاس و هنرمند که اخیراً به خاطر عکس “مجسمه سازی” خود در جشنواره بین المللی عکس احساسات مورد تمجید قرار گرفته است ، در مورد سبک کار خود به امروزنگار گفت: “من به دنبال موادی هستم که چهره خاصی دارند. باشید و آنها چیزی هستند” به خیابان ها می روم تا افراد را پیدا کنم و از آنها عکس بگیرم. ”

وی گفت: “من به دنبال ساختارهای مدرن تری در معماری هستم.” من بیشتر به ساختارهای مدرن معماری نگاه می کنم و همچنین از معماری ساختمان ها عکس می گیرم. “

کاظمی با تاکید بر اینکه عکاسی هنر مرئی است و به هر نحوی قابل مشاهده است ، در مورد موقعیت این پارک در کشور اظهار داشت: تا جایی که من می دانم توجه کمی به عکاسی ایران می شود. به گفته این هنرمند ، کمبود امکانات در این منطقه مانند گذشته مهم نیست؛ زیرا امروزه امکان عکاسی با یک دوربین ساده وجود دارد.

کاظمی گفت: “البته این واقعیت نیز وجود دارد که نیاز به امکانات پیشرفته تری در برخی مناطق مانند عکاسی از حیات وحش وجود دارد.”
به گفته وی ، در عکاسی مستند ، ارتباط با سوژه و نحوه برقراری ارتباط از یک سو و هویت بخشی با سوژه از سوی دیگر بسیار مهم است.

کاظمی با اشاره به اینکه کشور ما مملو از چیزهای خوب برای کشف یک عکاس خیابانی است ، درباره تاثیر ویروس کرونا بر هنر عکاسی گفت: می توانم بگویم تاثیر این ویروس در زمینه عکاسی بیشتر ؛ از آنجا که یک عکاس باید برای گرفتن عکس بیرون برود ، اما در سایر رشته ها ، می توان کار را در یک محیط فردی انجام داد. ”

وی در پاسخ به این س ifال که آیا ویروس کرونا یک مسئله مهم برای عکاسان بوده است ، گفت: “حتی اگر بهترین مواد را از بیماری بدست آوریم ، هنوز خوب نیست ؛ زیرا ویروس کرونا اساساً یک پدیده بد است.” از سوی دیگر ، تصویری از این بیماری می تواند پیام بسیاری از اتفاقاتی باشد که در بیمارستان ها رخ می دهد و مردم عادی نمی توانند ببینند. ”

کاظمی ، عکاس و هنرمند ، به تجربه راه اندازی نمایشگاه های مجازی به دلیل گسترش طولانی ویروس تاج در جهان افزود: “در چندین نمایشگاه ، تقریباً برخی آثار به نمایش گذاشته شد. یک نکته مثبت در این مورد وجود داشت ، و آن این بود که توجه بیشتر به فضای مجازی در قالب عکس باشد. وقتی این اتفاق می افتد شما می توانید مخاطبان بیشتری داشته باشید ؛ “زیرا هزاران نفر می توانند یک عکس را در فضای مجازی و در یک نمایش فیزیکی کوچکتر ببینند.”

عکاس در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت هنر عکاسی به دلیل گسترش شیوع ویروس کرونا گفت: اما شاید کمی کندتر. با این حال ، عکاسی در این دوره صدایی برای آینده خواهد بود تا آنها را از آنچه اتفاق افتاده آگاه کند. ”

کاظمی با اشاره به اینکه هر عکاسی بر اساس موضوعاتی که دوست دارد عکس می گیرد ، گفت: “اگر موضوع هنر عکاسی را پویا می کند ، هیچگونه منعی برای پیگیری آن وجود ندارد.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا