عمومیمعرفی کسب و کار

بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل

بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل چیست؟ این سوال بسیاری از باغداران، کشاورزان و افرادی است که در مناطق معتدل کشور، قصد کاشت و پرورش نهال گردو را دارند. بهر حال درخت گردو با خیلی از مناطق ایران از لحاظ آب و هوایی سازگار است. به همین دلیل شناخت و خرید بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل به دغدغه خیلی از باغبانان تبدیل شده است. به اعتقاد خیلی ها به کاشت گردو می توان به عنوان یک سرمایه گزاری مطمئن نگاه کرد.

مزایای کاشت بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل

مسئله کاشت بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل، با توجه به سود آوری و به صرفه بودن پرورش درخت گردو در این مناطق، به مسئله ای بسیار مهم در سال های اخیر در میان باغداران تبدیل شده است. خیلی از افراد که دارای باغ و زمین های کشاورزی در مناطق معتدل هستند به دنبال خرید بهترین برای مناطق معتدل هستند تا بتوانند بالاترین باروری و سودآوری را برای خود رقم بزنند.

از طرفی شاید شما هم در بسیاری از مراکز دولتی و در گوشه کنار شهرهای معتدل، تعداد زیادی درخت گردو را دیده اید که به زیبایی و تنومندی سر برافراشته اند. جالب است بدانید که این یکی از سیاست‌های شهرداری مناطق معتدل می باشد که با استفاده از کاشت بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل، هم محصولات خوبی را برداشت می کنند و هم به چهره به دلیل طراوت درختان گردو، شهر زیبایی خاصی می بخشند.

اما قبل از این که شما را با بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل آشنا کنیم بهتر است بدانیم اصلا مناطق معتدل چیست و به چه نقاطی در کشور معتدل می گویند؟ مهمتر از همه این که کاشت نهال گردو در مناطق معتدل و مناطق سردسیر چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟!

مناطق سرد، معتدل و گرم برای کاشت نهال گردو

خیلی از درخت های گردو تنها در مناطق سردسیری و نقاطی که هوای سردی دارند رشد می کنند. بنابراین شناخت موقعیت جغرافیایی شما از لحاظ نوع آب و هوایی بسیار مهم است.

در مناطق سردسیر که شرایط اقلیمی بسیار سرد می باشد باید به کاشت نهال گردویی اقدام کرد که از مقاومت لازم در برابر سرما برخوردار هستند. به عنوان مثال نهال گردو فرنور در این شرایط به خوبی رشد می کند. در مناطق گرمسیری نیز که شرایط اقلیمی بسیار گرم است و دمای هوا به شدت بالاست باید از نهال های گردو مقاوم به گرما مانند نهال گردو پکان آمریکایی استفاده کرد.

و اما مناطق معتدل دارای آب و هوای مرطوب مدیترانه‌ای هستند. در این مناطق تابستان ها نسبتاً گرم و زمستان ها نیز نسبتا سرد است. بنابراین نهال گردو از شرایط مناسبی برای رشد و باروری در این مناطق برخوردار است. در کل به منطقه ای که نه زیاد سرد و نه زیاد گرم باشد منطقه معتدل می گویند که برای پرورش درخت گردو شرایط بسیار ایده آلی است.

جالب است بدانید که پربازده ترین نهال گردو نیز در مناطق معتدل رشد می کند. بنابراین افرادی که قصد احداث باغ گردو در مناطق معتدل دارند می توانند سودهای خوبی از باروری انواع درخت های گردو مناسب با مناطق معتدل کسب کنند.

راهنمای خرید بهترین نهال گردو

اگر قصد دارید برای خرید بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل اقدام کنید حتماً باید با اصول و استانداردهای خرید درخت گردو آشنا شوید. بهتر است در گام اول شناخت درستی نسبت به جغرافیای منطقه‌ای که در آن زندگی می کنید داشته باشید. ا را بشناسید و بدانید که کدام درخت در کدام منطقه سازگارتر است. همچنین هدف شما از کاشت بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل نیز مسئله بسیار مهمی به شمار می رود. آیا از کاشت درخت گردو به دنبال درآمد و سودهای کلان هستید یا فقط جنبه زیبایی و پر کردن فضای سبز برای شما مهم است؟! پاسخ به این پرسش ها شما را در جهت خرید بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل راهنمایی می کند.

لزوم تناسب نهال گردو با ناحیه جغرافیایی

آنچه در ارتباط با پرورش و کاشت بهترین نهال گردو در مناطق معتدل مسلم است شناخت انواع نهال و داشتن اطلاعات کافی در این زمینه می باشد. می توان گفت خرید بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل نیازمند تخصص و کارشناسی دقیق منطقه و انتخاب نهال متناسب با ناحیه جغرافیایی می باشد. با ما در ادامه مطلب همراه شوید تا چند نمونه از نهال های پر بازده درخت گردو در مناطق معتدل را به شما معرفی کنیم.

معرفی بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل

شاید شما دارای نهالستان، زمین و یا باغ بزرگی هستید. شاید هم برای حیاط یا فضای سبز محل زندگی خود می خواهید چند درخت گردو بکارید. در هر حال باید بدانید که چه نوع گردویی برای منطقه معتدل مناسب است؟! چه درخت گردو را برای سرگرمی و زیبایی بکارید و چه قصد سرمایه گذاری در یک پروژه بزرگ را داشته باشید؛ به هر حال شناخت بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل به شما کمک می کند تا به مقصود خود نزدیک تر شوید. ما در ادامه مطلب سه نمونه از بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل را به شما معرفی می کنیم:

نهال گردو خوشه ای به عنوان بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل به شمار می رود. طبق تحقیقات انجام شده نهال گردو خوشه ای در مناطقی که دارای آب و هوای معتدل هستند تا ۲۰ متر ارتفاع رشد می کند و باردهی بسیار خوبی دارد.

یکی دیگر از گزینه های محبوب در زمینه کاشت بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل، نهال گردو اسرائیلی و فلسطینی می باشد. این نهال به دلیل سازگاری مناسب با آب و هوای مدیترانه‌ای کشورهایی مثل ایران، اسرائیل، لبنان و غرب سوریه به خوبی رشد می کند و بارور می شود. البته نهال گردو اسرائیلی پس از رشد و بلوغ به درختی قوی و تنومند تبدیل نمی شود. به همین دلیل به آن نهال گردو پاکوتاه نیز گفته می شود.

به طور کلی نهال گردو اسرائیلی به عنوان بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل ایران از جمله شهر های شمالی و یا شهرهای جنوبی که به دلیل مجاورت با دریا دارای آب و هوای مرطوب و معتدل هستند گزینه بسیار ایده آلی است.

اگر همچنان به دنبال پیدا کردن بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل هستید و برای خرید نهال گردویی که با منطقه شما بهترین سازگاری را داشته باشد در حال تحقیق و جستجویید می توانید سراغ نهال گردو چندلر بروید. یکی از مزایای نهال گردو چندلر عمر طولانی آن در مناطق معتدل است. به نحوی که طبق تحقیقات انجام شده در شرایط آب و هوای معتدل بالغ بر ۱۰۰ سال عمر می کند. یکی دیگر از مزایای نهال گردو چندلر باردهی فراوان آن است. بیش از ۹۰ درصد از شاخه‌های این درخت محصول می دهند که رقم قابل توجهی در نزد باغداران می باشد. قیمت نهال گردو خوشه ای فرانسوی در نهالستانها مناسب می باشد زیرا نهالستانها بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.

سخن پایانی بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل:

احداث یک باغ گردو می تواند سودآوری بی نظیر و پردرآمد را به همراه داشته باشد. اما ساخت باغ گردو نیاز به تجربه و دانش دارد.

به عنوان مثال در مورد اول هنگام خرید نهال گردو باید بدانید که بهترین نهال گردو برای منطقه شما کدام است؟ نهال های گردو در مناطق معتدل، نهال های گردو در مناطق سردسیر و نهال های گردو در مناطق گرمسیری به دسته های مختلفی تقسیم می شوند.

تعریف مناطق معتدل:

منظور از مناطق سردسیر این است که شرایط اقلیمی بسیار سرد است و در زمستان شاهد دمای بالای هوا هستیم، بنابراین باید نهال های گردو مقاوم به سرما مانند نهال گردو فرنور و گردو چندلر را برای کاشت انتخاب کنیم.گرمسیر هم مثل خوزستان و جنوب کشور یعنی شرایط اقلیمی بسیار گرم است و باید رقم نهال گردو مقاوم به گرما را برای کاشت انتخاب کنیم مثل نهال گردو پکان آمریکایی.

اما مناطق معتدل به این معنی است که آب و هوا معتدل و مدیترانه ای است و زمستان های نسبتاً سرد و تابستان های نسبتاً گرم دارد و در این صورت باید ارقامی را که در شرایط آب و هوایی معتدل رشد می کنند برای کشت انتخاب کرد.

یعنی اگر در منطقه ای هستید که آب و هوای آن نه خیلی سرد است و نه خیلی گرم، در منطقه معتدل زندگی می کنید و برای ایجاد باغ گردو باید نهال های گردو را از مناطق معتدل برای کاشت انتخاب کنید.در ادامه به معرفی نهال گردو مناطق معتدل می پردازیم:

اگر در منطقه ای با آب و هوای معتدل زندگی می کنید، یعنی زمستان های سرد و تابستان های گرم، باید نهال های گردو را برای کاشت در مناطق معتدل انتخاب کنید. و در ادامه به معرفی نهال های گردو در مناطق معتدل می پردازیم:

1-نهال گردو چندلر، بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل:

برای افرادی که در مناطق معتدل زندگی می کنند، این خبر بسیار خوبی است، زیرا آنها می توانند بهترین و پربازده ترین نهال های گردو در جهان را برای کاشت انتخاب کنند.

نهال چندلر گردو از نظر باردهی و کیفیت بسیار عالی است، این رقم بسیار پربازده، دیرگل و زودبازده است و می توانید آن را در شرایط آب و هوایی معتدل پرورش دهید. گردو چندلر در ارتفاع 1400 متری کاشت شده است و باردهی خوبی از آن می بینید.این نهال گردو برای رشد به سرما و گرما نیاز دارد که در آب و هوای معتدل ایران به دست می آید.

2-نهال گردو اسرائیلی، بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل:

این رقم از نظر عملکرد و کیفیت رقیب ندارد، نهال های گردو اسرائیلی در مناطق معتدل کاشت می شوند و این نهال های گردو بهترین بازدهی را در این مناطق نشان می دهند.گردو اسرائیلی به مقدار لازم سرما و گرما نیاز دارد و مناطق معتدل بهترین مناطق برای رشد این گونه ها هستند.

3-نهال گردو خوشه ای،بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل:

یکی از نهال های پرمحصول گردو که بیشترین میزان کاشت را دارد، نهال گردو خوشه ای است.رقم خوشه ای بصورت دسته ای و خوشه ای روی درخت بار می دهد. گردو خوشه ای باید در مناطق معتدل کاشت شود، این رقم برای رشد به شرایط خنک و گرم نیاز دارد و بهترین مکان برای کاشت نهال گردو خوشه ای مناطق معتدل است.

از جمله ارقامی است پایه بلند در نظر گرفته می شود و ارتفاع آن به 20 متر می رسد.

4-نهال گردو ژنوتیپ برتر،بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل:

این رقم یکی از بهترین نهال های گردو است که دارای باردهی تجاری بوده و عمر اقتصادی دارد. نهال های گردو ژنوتیپ برتر را می توان در مناطق معتدل و نسبتا خنک کاشت کرد و عملکرد خوبی از آنها مشاهده می شود.

چگونه بفهمیم کدام نوع نهال گردو برای کاشت مناسب است؟

در ابتدا، شما باید دانش یا تجربه ای برای رشد نهال های گردو داشته باشید. اگر نمی دانید کدام نهال گردو را برای کاشت انتخاب کنید، ابتدا باید منطقه خود را به سه دسته تقسیم کنید: سردسیر-گرمسیر- معتدل و سپس ببینید برای کاشت در کدام منطقه قرار دارید.بسته به آب و هوا – خاک – رطوبت – میزان بارندگی می توانید بهترین نهال گردو را انتخاب کرده و بکارید.

دکمه بازگشت به بالا