استانی

بهره‌مندی مددجویان از ظرفیت بالای خدمات بیمه سلامت

امروزنگار/اردبیل مدیرکل بهزیستی استان از برخورداری ولی نعمتان تحت پوشش دارای بیماری های صعب العلاج و خاص از خدمات بیمه سلامت در سطح استان خبر داد.

حامد رضایی، مدیر کل بهزیستی استان اردبیل ۱۰ فروردین در دیدار با مدیرکل بیمه سلامت استان با اشاره به ماده ۶ قانون حمایت از حقوق معلولان که در آن وزارت بهداشت مکلف شد پوشش بیمه سلامت افراد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی را تامین کند، افزود: بر اساس این ماده قانون علاوه بر خدمات درمانی باید خدمات توانبخشی، جسمی و روانی معلولان نیز تامین شود که این وظیفه بر عهده اداره کل بیمه سلامت قرار گرفته است.

وی از ارائه خدمات ۵۹ کد خدمتی ستاره دار به معلولان گفت: این خدمات شامل ۶ کد خدمتی در حوزة کاردرمانی، ۱۱ کد خدمتی در حوزه گفتاردرمانی، ۷ کد خدمتی در بخش بینایی سنجی، ۹ کد خدمتی در شنوایی سنجی، ۱۵ کد در پروتز و ارتز و ۵ کد در حوزه فیزیوتراپی است. علاوه بر این خدمات ۶ کد خدمتی هم توسط پزشکان متخصص ارائه می شود که در سامانه بیمه سلامت بارگذاری شده است.

رضایی در خصوص نحوه استفاده از کدهای خدمتی ستاره دار معلولان افزود: بر اساس تفاهم نامه منعقده بین بهزیستی و بیمة سلامت، علاوه بر پوشش خدمات ۵۹ کد خدمتی ستاره دار در بخش دولتی، پرداخت در بخش های عمومی و غیر دولتی و خصوصی ۱۹ مرکز طرف قرارداد با بیمه سلامت، اعم از ارتوپد فنی، شنوایی، بینایی، گفتار و کار درمانی در تعهد بیمه سلامت قرار گرفته است.

وی به ظرفیت بالای صندوق بیماران خاص و صعب العلاج در تامین هزینه های ۱۰۷ نوع بیماری خاص اشاره کرد و گفت: بیماران خاص و صعب العلاج تحت پوشش بهزیستی در صورت ارائه مستندات و فاکتورهای درمانی به واحد مددکاری پس از تایید و تصویب در کمیته مربوطه جهت برخورداری از خدمات حمایتی صندوق به ادارات بیمه سلامت معرفی می شوند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا