جامعه

به روزرسانی افکار منفی باعث تسکین افسردگی می شود

کتامین دارویی است که معمولاً به عنوان بی حس کننده استفاده می شود، اما نحوه استفاده از آن به عنوان درمان افسردگی به خوبی شناخته نشده است.

یک مطالعه جدید نشان داد که مصرف کتامین می تواند به افراد کمک کند پس از دریافت اطلاعات مثبت، باورهای خوش بینانه تری پیدا کنند.

درمان افسردگی می تواند چالش برانگیز باشد. برخی از افراد به درمان های معمول یا داروهایی که پزشکان برای درمان افسردگی استفاده می کنند، به خوبی پاسخ نمی دهند. بنابراین، کارشناسان به طور مداوم در حال تحقیق در مورد راه های جدید برای کمک به بهبود گزینه های درمانی برای افراد مبتلا به افسردگی هستند.

یک مطالعه جدید به این موضوع می پردازد که چگونه کتامین می تواند به افراد مبتلا به افسردگی مقاوم به درمان کمک کند.

آنها دریافتند که استفاده از کتامین به برخی از شرکت کنندگان کمک کرد تا باورهای منفی خود را به روز کنند. به روز رسانی این باورها بیشتر با کاهش علائم افسردگی مرتبط بود.

افراد افسرده می توانند انتظارات منفی در مورد آینده داشته باشند، حتی اگر شواهدی ارائه شود که این دیدگاه های منفی را تایید نمی کند. برعکس، افراد غیر افسرده با دریافت اطلاعات مثبت بیشتر، باورهای خود را به روز می کنند که به تعصب خوش بینی معروف است.

محققان در این مطالعه سعی کردند بررسی کنند که چگونه کتامین می تواند بر باورهای منفی در میان افراد مبتلا به افسردگی تأثیر بگذارد.

این مطالعه شامل 56 شرکت کننده بود که 30 نفر در گروه کنترل و 26 نفر مبتلا به افسردگی مقاوم به درمان بودند.

شرکت کنندگان مبتلا به افسردگی مقاوم به درمان، سه تزریق کتامین در یک هفته، 48 ساعت پس از روز اول و سپس 5 روز بعد دریافت کردند. محققان شرکت کنندگان را 24 ساعت قبل از اولین تزریق، چهار ساعت بعد و چهار ساعت بعد از تزریق سوم مورد بررسی قرار دادند.

محققان دریافتند که شرکت‌کنندگان مبتلا به افسردگی مقاوم به درمان، توانایی بیشتری برای به‌روزرسانی مثبت برخی باورها پس از درمان با کتامین داشتند. این تغییر در به‌روزرسانی باورها بیشتر با کاهش علائم افسردگی مرتبط بود.

این نتایج نشان می دهد که روان درمانی تقویت شده با دارو (تقویت شده با کتامین) ممکن است ایده خوبی برای درمان افسردگی باشد. با این حال، محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه تاکید دارند.

منبع: اخبار پزشکی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا