بین المللی

بورل: روسیه در اوکراین پیروز شود اروپا باخته است

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا معتقد است که پیروزی روسیه بازنده اروپا خواهد بود.

به گزارش امروزنگار، به نقل از آرتی، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: کمک به اوکراین در مبارزه با روسیه بهایی برای اروپا است که شهروندان باید مایل به پرداخت آن باشند.

این دیپلمات در مصاحبه ای که روزنامه ال پایس منتشر کرد، گفت: ما باید به شهروندان خود توضیح دهیم که این جنگ شخص دیگری نیست. مردم باید بهای حمایت از اوکراین و حفظ وحدت اتحادیه اروپا را بپردازند. ما در جنگ هستیم.

وی با اذعان به اینکه هزینه ها باید «عادلانه» تقسیم شود، گفت: این کارها رایگان نیست. بورل به تورم فزاینده و کمبود بالقوه برق برای کشورهای اروپایی اشاره کرد که آنها تصمیم گرفتند روسیه را به دلیل حمله به اوکراین با امتناع از خرید انرژی آن مجازات کنند.

بورل در این مصاحبه گفت که اروپایی ها نمی توانند با چنین درگیری ها “عدم همبستگی” نشان دهند.

وی هشدار داد که اروپا باید برای ادامه درگیری در اوکراین برای مدت طولانی آماده باشد.

وی درباره اهداف اروپا در این مناقشه گفت: اگر روسیه در این جنگ پیروز شود و در بخشی از خاک اوکراین باشد، اروپایی ها ما را شکست داده اند و با تهدید بسیار بزرگ تری مواجه خواهیم شد.

بورل گفت که کشورهای غربی برای حمایت از کیف “ضروری اخلاقی” دارند. وی گفت که ایالات متحده و اتحادیه اروپا “کاملاً” در مورد این موضوع همکاری کرده اند و به این معنی است که اگر دونالد ترامپ در واشنگتن قدرت را در دست داشت، درگیری رخ نمی داد.

در 24 فوریه، روسیه با اشاره به عدم اجرای توافقنامه مینسک توسط کی یف، که برای اعطای وضعیت ویژه به مناطق دونتسک و لوگانسک در داخل اوکراین طراحی شده بود، نیروهای خود را به اوکراین اعزام کرد. این پروتکل ها با میانجیگری آلمان و فرانسه برای اولین بار در سال 2014 امضا شد. در فوریه 2022، کرملین جمهوری دونباس را به عنوان یک کشور مستقل به رسمیت شناخت و از اوکراین خواست که رسماً اعلام کند که خود یک کشور بی طرف است که بلوک نظامی غرب هرگز نخواهد توانست. پیوستن.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا