استانی

بی سوادان رسانه ای بلای جان کشور

رسانه های بی سواد بلای جان کشور هستند

سواد رسانه ای تعاریف و ابعاد متفاوتی دارد که شاید برای همه ما اجباری تر باشد.

خبرگزاری امروزنگار سواد رسانه ای تعاریف مختلف و ابعاد متفاوتی دارد و شاید در این برهه از زمان، آموزش و یادگیری آن بر عهده همه ما باشد، موضوعی که برای زندگی ما و فراتر از آن، در یکی از مهمترین بخش ها مفید است. مرتبط با آن سواد رسانه ها سکوی تریبون ها و صاحبان منصب هستند، متاسفانه بی سوادی بیش از حد در رسانه هاست که برخی از افراد در مسند همیشه مانند چاقویی بر پیکره افکار عمومی و اعتماد عمومی از جامعه کشیده شده اند و این چنین بوده است. به دلیل اظهارات نادرست و نابهنگام، با رفتار مضحک با رسانه ها که همیشه خوراک رسانه های متخاصم بود و جز هزینه و تزریق ناامیدی و بدبینی، کوچکترین تاثیر مثبتی نداشت، تقریبا غیر ممکن است. و غیره، و آن موضوع خیلی مهمتر از اصلاحات است، یک نماینده یا هر مسئول دیگری که نداند چه بگوید، چه زمانی بگوید، به چه کسی بگوید، چه زمانی تکذیب کند و حداقل درست بگوید. آنچه که این اظهارات احمقانه صدای بسیاری از بزرگان و حتی هم سن و سالان آنها را درآورد، گاه به جایی می رسید که مجبور می شدند چهره هایی را که نماینده ای به رسانه های خارجی اعلام می کرد تعیین تکلیف کنند.

همانگونه که رهبر انقلاب زیربنای ایمان دینی، زیربنای امید و امید به آینده کشور را یکی از مولفه های جنگ نرم با ملت و ایجاد ناامیدی، ناآرامی و ندانستن مسئولین دانستند. چگونه انجامش بدهیم. کشور را در میان اقدامات بدخواهان ایران اداره کنند و امروز هرکسی که مردم را از آینده ناامید می کند یا ایمان مردم را تضعیف می کند یا مردم را نسبت به تلاش ها و برنامه های مسئولان بی اعتماد یا بدبین می کند، خواه بدانند یا بدانند. نه، من به نفع دشمن عمل می کند.

و حالا ما مانده ایم از این رسانه های بی سواد که بلای سر کشور ساخته اند و به خاطر قدرت و مصونیتشان نمی توانیم به آنها بگوییم ابری روی چشمان شماست و ما چه رنج هایی داریم از اینها. بی سوادها EDS

آنها در خاک دشمن بازی می کنند و دانسته یا ندانسته خیانت می کنند.

ادامه دارد…

نویسنده:

شهرام اکبری

مدیر خبرگزاری امروزنگار در استان اصفهان

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتیجه 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا