جامعه

تاثیر آلودگی نوری بر کاهش جمعیت حشرات

محققان معتقدند آلودگی نوری ممکن است عامل نگران کننده ای در کاهش جمعیت حشرات در سال های اخیر باشد.

به گزارش امروزنگار ، نتایج یک مطالعه در انگلستان نشان می دهد که نور چراغ های خیابان بر رفتار حشرات تأثیر گذاشته و می تواند تعداد آنها را کاهش دهد. محققان همچنین می گویند که به نظر می رسد روشنایی لامپ LED م theثرترین باشد. روی حشرات باشد.

شواهد فزاینده ای وجود دارد که نشان می دهد جمعیت حشرات در حال کاهش است. کاهش قابل توجهی در جمعیت حشرات پیچیده و متنوع از جمله جنگل زدایی ، دشت ها و باتلاق ها ، استفاده بیش از حد از آفت کش ها ، تغییرات آب و هوایی و آلودگی رودخانه ها و دریاچه ها وجود دارد.

همچنین پیشنهاد شده است که از نور مصنوعی به عنوان یکی دیگر از عوامل کاهش جمعیت حشرات استفاده می شود ، اگرچه میزان تأثیر آن مشخص نیست.

محققان انگلیسی معتقدند که مطالعه آنها قوی ترین شواهد در مورد اثر مخرب آلودگی نوری بر جمعیت حشرات را ارائه می دهد که پیامدهایی برای پرندگان و دیگر گونه های حیات وحش که از این موجودات تغذیه می کنند ، دارد.

آنها می گویند: “اکنون می توان با اطمینان گفت که آلودگی نوری در محیط بومی مهم است.”

محققان تصور می کنند که نورپردازی خیابانی ممکن است از تخم گذاری برخی گونه ها جلوگیری کند یا آنها را در معرض خطر بیشتری برای شکار سایر گونه ها قرار دهد ، همچنین کرم های ابریشم در معرض نور خیابان قرار می گیرند ، به ویژه نور LED ، که با عادات غذایی متفاوت متولد شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا