جامعه

تا حدودی قله اُمیکرون را رد کرده‌ایم / جزو ۱۰ کشور برتر مبارزه با کرونا هستیم

وزیر بهداشت گفت: سازمان جهانی بهداشت از اینکه ایران با وجود تحریم‌های ناجوانمردانه توانسته است در اپیدمی کرونا روی پای خود بایستد تعجب کرده است.

به گزارش امروزنگار، دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دیدار با تعدادی از خانواده های شهدای مدافع سلامت گفت: باید برنامه ریزی دقیق تری برای تجلیل از خانواده شهدای مدافع سلامت کشور داشته باشیم اما متاسفانه ، محدودیت های تاج این موفقیت را برای ما به ارمغان نیاورد.

عین اللهی ادامه داد: در جلسه امروز همه اقشاری ​​که در مبارزه با تاج و تخت حضور داشتند و در کادر بهداشت و درمان شهید شدند در جلسه حضور دارند و این نشان می دهد که ایثار در مبارزه با تاج و تخت صدق نمی کند. مخصوصاً با یک رشته و اقشار خاص.»

تاریخ قهرمانان خود را فراموش نمی کند

وزیر بهداشت گفت:. مهم این است که خاطرات شما از شهدای عزیزتان در تاریخ ثبت شود. در حالی که شما ممکن است این تاریخ را به یاد داشته باشید، تاریخ ملت عزیز ماست.

وی گفت: ثبت تاریخی می تواند حقایق زیادی را نشان دهد، رشادت و ایثار ملت ها و ایثار بالاترین رویداد تاریخ و میزان انسانیتی است که در تاریخ خود به عنوان نقطه درخشانی می شناسیم.

عین اللهی گفت: تاریخ قهرمانان خود را فراموش نمی کند. حاج قاسم سلیمانی را امروز به عنوان یک قهرمان می شناسید. حضرت امام(ره) هم تاریخ نگار بود و توانست تاریخ را تغییر دهد. شهادت آغاز کار است و توجه داشته باشید که اگر حضرت زینب(س) نبود، واقعه کربلا اینقدر با شکوه بیان نمی شد. رسالت بازماندگان شهدا بسیار سنگین تر است. چون باید این رشادت و ایثار را ثبت کنند; با این حال، این به خوبی انجام نشده است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه شک نداریم روح بلند شهدا حضور دارند و مراقب ما هستند و شهدا زنده هستند، گفت: ما باید شفاعت این بردگان را داشته باشیم. چون این افراد خانواده با ما راحت بودند، شهادت اوج راه است. پس باید از زنده بودن شهدا مطمئن شویم. کرونا نشان داد که قدرت‌هایی که از ثروت و تجهیزات آنها گرفته می‌شود برای مبارزه با این بیماری بسیار ضعیف است. دلیل آن نبود افراد قدرتمند است. قدرت هر دولتی متعلق به مردمش است، امروز آمار تاج کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار بالاست چون مردم با آنها نیستند.

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی گفت: با حمایت مردم برده تعداد واکسیناسیون در ایران از بسیاری از این کشورها بیشتر است و این نشان از حمایت و قدرت مردم دارد. در این مدت در هیچ یک از مراکز درمانی هیچ بیماری بر زمین نماند و با جانفشانی کادر پزشکی و شهدای حافظ سلامت، قدرت و ایثار خود را به همه نشان دادیم.

عین اللهی با بیان اینکه تیم سلامت به معنای همه ابعاد سلامت است، تاکید کرد: تیم سلامت ما کادری متعهد و متعهد از خود نشان داده است طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت، اکنون در بین 10 کشور برتر در مبارزه با کرونا قرار داریم. سازمان جهانی بهداشت در تعجب است که ایران چگونه در برابر تحریم های بزدلانه روی پای خود ایستاد. از طرفی با تلاش تیم بهداشت و درمان با تلفات کمتر و موفق‌تر تا حدودی بر اوج بیماری غلبه کرده‌ایم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا