جامعه

تبلیغات اسلامی گلستان به کمک جهاد دانشگاهی می‌آید/دهکده گیاهان دارویی تسهیل‌گر در اقتصاد گلستان

امروزنگار/ گویلستان مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: تبلیغات اسلامی گلمان شبکه ای از مساجد، ائمه جماعات، مداحان، مجامع قرآنی و بانوان است که می توانند به انجام رسالت جهاد دانشگاهی در عرصه علم کمک کنند. اقتصاد پایه و مقاومتی «مفید باشید.

حجت الاسلام عباسعلی گرزین، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان ظهر امروز با حضور در دفتر خبرگزاری امروزنگار در گلستان با مسئولان جهاددانشگاهی گلستان و خبرنگاران این رسانه دیدار و گفتگو کرد.

رهبر جهاد دانشگاهی گلستان در این جلسه گفت: جهاد دانشگاهی در درجه اول به عنوان نهادی فرهنگی و نشر دهنده فرهنگ اسلامی شناخته می شود و فلسفه اسلامی سازی مدیریت دانشگاه ها و نگرش دانشجویان به انقلاب اسلامی است. همپوشانی ویژه با سازمان تبلیغات اسلامی.

کمک تبلیغات اسلامی گلستان به تسهیل جهاددانشگاهی / دهکده گیاهان دارویی در اقتصاد گلستان

شهبازی افزود: از سال 64 ماموریت جهاددانشگاهی از حوزه فرهنگ و مدیریت دانشگاهی به سمت صنعت تبدیل شد، هرچند همچنان به ماموریت های فرهنگی خود ادامه می دهد و دارای دو خبرگزاری امروزنگار و ایکنا است که خبرگزاری امروزنگار با خبرهای خوش نویدبخش. ایکنا تنها خبرگزاری تخصصی قرآنی است که زیر نظر جهاددانشگاهی فعالیت می‌کند و در زمینه‌های قرآنی و دینی به ارائه اخبار می‌پردازد.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در سال 1388 در گلستان تاسیس شد و بر اساس ماموریت های خود در حوزه های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی، اظهار داشت: مرکز نظرسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) در زمینه های مختلف از جمله اشتغال، آسیب شناسی، ارزیابی آسیب های اجتماعی فعالیت می کند. و غیره و بیشتر اقدامات ما در حوزه آسیب های اجتماعی است.

کمک تبلیغات اسلامی گلستان به تسهیل جهاددانشگاهی / دهکده گیاهان دارویی در اقتصاد گلستان

رئیس جهاد دانشگاهی گلستان تاکید کرد: در بحث فرهنگی، خبرگزاری بین المللی قرآنی (ایکنا) در حوزه آموزش قرآنی و دینی فعالیت می کند، خبرگزاری امروزنگار نیز کاملا مستقل است و ماموریت های مشخصی دارد، این خبرگزاری امسال به . . به سمت اخبار و یادداشت های ارائه حرکت می کند و روشنگری، جستجوی حقیقت و جستجوی حقیقت شکوفا می شود.

پیشرفت 40 درصدی فاز اول دهکده گیاهان دارویی گالیکش

شهبازی با بیان اینکه تشکل دانشجویی انواع و اقسام کارهای فرهنگی را در دانشگاه ها انجام می دهد گفت: حوزه پژوهش جهاد دانشگاهی در کشور بسیار گسترده است و 29 پژوهشکده، پژوهشکده و پژوهشکده در کشور در زمینه های مختلف وجود دارد. از 9 سال گذشته در حوزه گیاهان دارویی در استان گلستان فعالیت داشته و با توجه به نیازسنجی انجام شده در استان، فعالیت در حوزه گیاهان دارویی در دستور کار قرار گرفته است.

وی به فعالیت روستای گیاهان دارویی در گالیکش اشاره کرد و گفت: روستای گیاهان دارویی تسهیل کننده اقتصادی در منطقه و منشأ اثرگذاری برای استان گلستان و کشور خواهد بود 125 گونه گیاهی شناسایی و کشت می شود. شکل گرفته و آغاز می شود و از ارزیابی نیازهای اقتصادی و با موضوعات مختلفی از جمله ترویج، تولید نهال، انعقاد قرارداد با کشاورزان، مشاوره به کشاورزان، تولید اسانس و فرآورده های مرتبط و بازاریابی به پایان می رسد.

کمک تبلیغات اسلامی گلستان به تسهیل جهاددانشگاهی / دهکده گیاهان دارویی در اقتصاد گلستان

رئیس جهاد دانشگاهی گلستان گفت: فاز اول دهکده گیاهان دارویی حدود 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. امسال 125 گونه گیاه دارویی در مزرعه نمایشی کاشته می شود که 11 گونه اقتصادی استان گلستان کشت می شود که قابل عرضه به کشاورزان متعهد و استان های همجوار است.

شهبازی با بیان اینکه کاشت سیاه دانه در سال های اخیر در استان گلستان که پس از هزار هکتار از این محصول در استان گلستان کاشته شد، نمونه موفقی بود، خاطرنشان کرد: خوشبختانه پس از کاشت این محصول، برداشت مضاعف و سود دهی کشاورزان حاصل شد.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از اقدامات جهاد دانشگاهی بانک خون سلول های بنیادی بند ناف است، گفت: در حوزه آموزش و کارآفرینی 700 حوزه مهارتی را بر اساس نیاز و خواسته مردم و بنگاه ارائه و آموزش می دهیم. پایگاه‌های اطلاعاتی اجرایی و مهم‌تر از آن آموزش‌های مهارتی، بیش از ۵۰ درصد مواقع منجر به اشتغال می‌شود.

کمک تبلیغات اسلامی گلستان به تسهیل جهاددانشگاهی / دهکده گیاهان دارویی در اقتصاد گلستان

کمک تبلیغات اسلامی گلستان به تسهیل جهاددانشگاهی / دهکده گیاهان دارویی در اقتصاد گلستان

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان نیز در این جلسه با بیان اینکه مباحث دانش بنیان باید به همه مسائل نظام اعم از فرهنگی و اجتماعی تعمیم یابد، گفت: مجموعه هایی مانند جهاد دانشگاهی نشانه خطاب مقام معظم رهبری است. و مردم از آن نهایت استفاده را کردند و چنین مجموعه هایی را ایجاد کردند تا خلاء دستگاه کنترل را پر کنند.

حجت الاسلام عباسعلی گرزین با بیان اینکه نظام اسلامی به مردم اعتماد دارد و نشانه این است که یکسری بنگاه ها واگذار شده و یک گروه مردمی تشکیل می شود گفت: جوانان. اکنون این همه دستاوردهای ملی و بین‌المللی ما شاهد رویدادهای مختلف از جمله پژوهشکده رویان نبوده‌ایم. در واقع اعتماد نظام اسلامی و حاکمیت مردمی که در جای دیگر کمتر دیده می‌شوند، امتیاز ویژه‌ای است.

وی به همکاری تبلیغات اسلامی و جهاد دانشگاهی گلستان در راستای تحقق شعار سال اشاره کرد و یادآور شد: شبکه ای در تبلیغات اسلامی در استان گلستان وجود دارد که متولی مساجد، ائمه جماعات، نمازگزاران، مجامع قرآنی و بانوان است. . چه کسی قادر است به رسالت یهودی دانشگاهی در زمینه اقتصاد دانش بنیان و مقاومت کمک کننده و آموزنده خواهد بود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا