بین المللی

تجمع دهها هزار فلسطینی در مسجدالاقصی با شعار «خیبر خیبر یا یهود..»+فیلم

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری آنلاین امروزنگار، مسجد الاقصی پس از نماز جمعه شاهد تجمع هزاران فلسطینی و سردادن شعارهایی علیه رژیم صهیونیستی بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فلسطین الیوم، به نقل از اوقاف اسلامی فلسطین، حدود 150 هزار فلسطینی از مناطق مختلف این کشور از جمله کرانه باختری و سرزمین های اشغالی 1948 امروز به مسجد الاقصی آمدند.

در ادامه اقامه نماز، فلسطینی ها که طی چند روز گذشته بارها در مسجد الاقصی هدف حمله صهیونیست ها قرار گرفته بودند، در حمایت از اماکن مقدسه مسلمانان و علیه صهیونیست ها شعار سر دادند.

آنها شعار “خیبر خیبر یا یهودیان محمد لشکر یهودیان” را سر دادند “ای یهودیان، به یاد خیبر، لشکر محمدی بازگشته است.” یا،

در همین حال، صهیونیست ها برای متفرق کردن فلسطینی ها از پهپادها برای پراکنده کردن فلسطینی ها از گاز اشک آور استفاده کردند.

حملات نظامیان صهیونیست و شهرک نشینان به مسجد الاقصی و فلسطینیان در ماه مبارک رمضان افزایش یافت و در روزهای اخیر نظامیان صهیونیست به مسجد الاقصی حمله کردند.

مقاومت فلسطین به اشغالگران درباره تشدید تنش ها در قدس هشدار می دهد و حتی هارون ناصرالدین، یکی از اعضای دفتر سیاسی حماس و یکی از مقامات دفتر بیت المقدس، به مسجد الاقصی یورش می برد یا به شهرک نشینان اجازه می دهد «حماس داشته باشد. او به میانجی‌ها گفت که هر گونه قربانی در مسجد الاقصی اعلان جنگ است. [عملیات] شمشیر قدس 2، بسیار شدیدتر از [شمشیر قدس] “قبل از آن است.”

حمله ارتش رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی واکنش بسیاری از اعراب و انتقادات اسلامی کشورها و نهادهای منطقه را برانگیخته است. گروه‌های مقاومت فلسطین همچنین گفته‌اند که تل‌آویو مسئول وضعیت آینده و پاسخ فلسطین به این حملات خواهد بود.

انتهای پیام/ م
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید

دکمه بازگشت به بالا