جامعه

ترافیک پرحجم در ۳ محور مواصلاتی/ بارش برف و باران در جاده‌های ۷ استان

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا از بارش برف و باران در جاده های هفت استان کشور خبر داد.

سرهنگ احمد شیرانی در گفت وگو با امروزنگار. وی در خصوص وضعیت ترافیکی جاده های کشور گفت: بر اساس گزارش های دریافتی از مراکز کنترل ترافیک پلیس راه در سراسر کشور، تردد در محور قزوین – کرج – تهران حدفاصل امامزاده طاهر به مهرشهر و حدفاصل محمدشهر – فردیس نیمه تمام است. -پل سنگین همچنین وضعیت مشابهی در بزرگراه تهران – کرج – قزوین حدفاصل گرمدره و پل کلک و محدوده مهرشهر و در محور تهران – شهریار گزارش شده است.

وی درباره وضعیت جوی راه های کشور نیز گفت: گزارش های دریافتی حاکی از بارش باران در برخی مناطق استان های ایلام و کرمانشاه است. همچنین در برخی مناطق اصفهان، چهار محال و بختیاری، لرستان، مرکزی و همدان بارش برف گزارش شد. در شرایط زمستانی، رانندگان باید تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیر چرخ به همراه داشته باشند. پر کردن باک خودرو در ابتدای سفر و همراه داشتن غذای فراوان و لباس گرم از دیگر مواردی است که برای سفرهای زمستانی توصیه می شود.

شیرانی با اشاره به پیش بینی هواشناسی بارش برف و باران در 10 استان کشور گفت: از امروز تا شنبه در استان های ایلام، خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد احتمال بارش برف و باران وجود دارد. بوشهر، فارس، اصفهان، همدان و کرمانشاه، بنابراین رانندگان باید با احتیاط بیشتری رانندگی کنند و ضمن پرهیز از سرعت و سبقت، فاصله مناسب را با خودروی جلویی رعایت کنند.

فرمانده مرکز اطلاعات و کنترل پلیس راه فراجا درباره محورهای دارای ممنوعیت یا محدودیت تردد نیز گفت: محور قدیم خرم آباد – پلدختر تا اطلاع ثانوی مسدود است و تردد در مسیر دیگر خرم آباد – پل است. آزادراه زال و محور خرم آباد – کوهدشت انجام می شود همچنین محورهای ریگان – ایرانشهر، هشتگرد – طالقان جدید، گنجنامه – تویسرکان، لاسم – ارجمند، وزک – بلده، سروآباد – پاوه و سیسخت – پادنا نیز تا اطلاعیه دیگری مسدود هستند.

ادامه مطلب

نکات مهمی که رانندگان در فصل زمستان باید رعایت کنند

این نکات را هنگام رانندگی در روزهای برفی و بارانی جدی بگیرید

شیرانی با اعلام شماره 120 از رانندگان و مسافران خواست قبل از شروع سفر با این شماره تماس گرفته و از آخرین شرایط جوی و ترافیکی مناسب ترین زمان و مسیر را برای سفر خود انتخاب کنند تا از جاده ها و همچنین محورهای دارای مسیر مطلع شوند. موانع و محدودیت های ترافیکی

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا