عمومیمعرفی کسب و کار

تست هوش کودک 11 ماهه

تست هوش کودک یکی از بزرگترین موفقیت‌های علم روانشناسی به‌حساب می‌آید؛ زیرا امکان اندازه گیری توانایی‌های یادگیری و استعدادیابی کودکان را فراهم می‌کند. بر اساس نمرات تست‌های هوش کودک، والدین می‌توانند نقاط ضعف و قوت فرزندان خود را بسنجند و برای دستیابی به بهترین نتیجه، یک برنامه آموزشی مناسب برای فرزند خود برنامه ریزی کنند. در این مقاله ضمن بررسی عملکرد تست‌های هوش در آزمودن هوش کودکان، یک تست استعداد یابی کودکان رایگان معرفی می‌کنیم که توسط تیم طراحی شده تا شما والدین عزیز روانشناسی برپایه علم روانشناسی از مهارت‌های کودک خود آگاه شوید. جهت مشاهده لیست قیمت دستبند پلیس واقعی به سایت کید استور مراجعه کنید

چرا باید از تست هوش کودک کمک بگیریم؟

آزمون هوش و تست استعداد یابی کودکان رایگان به ما در درک بهتر استعدادهای کودک کمک می‌کند. در واقع این تست‌ها باعث می‌شوند تا بفهمیم چرا یک کودک در درس ریاضی خوب عمل می‌کند اما در املای حروف هم‌صدا ضعیف است. در این حالت می‌توانیم ریشه این ضعف و قوت را بیابیم (مثلا این کودک ممکن است در توالی دیداری که یکی از شاخه‌های مهارت‌های دیداری است؛ ضعف داشته‌باشد) و روی تقویت مهارت‌های ضعیف کودک کار کنیم. (بازی‌های آموزشی مناسب برای تقویت توالی دیداری انجام می‌دهیم.)

تست استعداد یابی کودکان رایگان نورولند چیست؟

“تست استعداد یابی کودکان رایگان نورولند” یک تست هوش رایگان و برای 2 تا 8 ساله است. که چهار مهارت توجه، حافظه، کلام و منطق-ریاضی کودک را به شکل کاملا علمی می‌سنجد. در استخراج این تست هوش رایگان کودک از منابع علمی مختلفی استفاده شده تا نقاط قوت و ضعف فرزندان دلبندتان به درستی در اختیار شما والدین عزیز قرار گیرد.

در پایان روند اجرای آزمون هوش کودک نورولند، یک برنامه آموزش با بازی رایگان مناسب فرزند شما و براساس نقاط قوت و ضعف او در دسترس شما قرار می‌گیرد.

تفاوت تست استعداد یابی کودکان رایگان نورولند با سایر تست‌های هوش کودک

 1. تست‌های متداول سنجش هوش کودک، هوش کودک را به دسته‌بندی‌های مختلفی (مثلا در روش گاردنر به 8 روش) تقسیم میکنند و بر این اساس توانایی‌های کودک را بررسی می‌کنند. درحالی که در تست هوش نورولند، به بررسی مستقیم 4 مهارت حافظه، توجه، مهارت کلامی و مهارت منطقی-ریاضی می‌پردازیم. این موضوع باعث کاربردی‌تر شدن نتیجه تست نورولند می‌شود.
 2. تفاوت بعدی تست هوش نورولند با دیگر تست‌های هوش، در رایگان بودن آن و سادگی استفاده است. برای استفاده از تست هوش نورولند تنها کافیست بازی نورولند را کرده و وارد بخش “سنجش هوش کودک” شوید.
 3. تست هوش نورولند به شکل کاملا علمی و از بررسی چندین تست هوش معتبر مانند تست هوش گاردنر، ریون، بینه و وکسلر استخراج شده و اثربخشی نتایج آن به اثبات رسیده‌است. در حالی‌که بیشتر تست‌های هوش موجود در دیگر صفحات، هیچ پشتوانه علمی ندارند یا تنها ترجمه‌ای از تست‌های معروف خارجی هستند. اگر به تست‌های هوش و شخصیت‌شناسی ساده‌تری برای کودک علاقه‌دارید؛ سری به ما بزنید.
 4. پس از اجرای تست هوش نورولند و براساس نتایج این تست، بازی‌ها و تمرینات تقویتی اختصاصی رایگان، برای فرزند شما پیشنهاد می‌شود که برپایه نقاط قوت و ضعف او انتخاب شده‌اند.
 5. تست هوش نورولند در سه رده سنی 2-4 ، 4-6 و بالای 6 سال قابل اجراست.
 6. این تست به بررسی چهار زمینه اصلی هوش زبانی- کلامی، هوش منطقی- ریاضی، هوش دیداری- فضایی و حافظه می‌پردازد.

نحوه‌ی اجرای تست استعداد یابی کودکان رایگان نورولند

آزمون هوش و استعدادیابی کودک نورولند کاملا رایگان است. برای اجرای این آزمون کافیست بازی نورولند را از طریق دانلود کرده و وارد بخش “سنجش هوش کودک” شوید. پس از انتخاب گروه سنی فرزندتان، سوالات آزمون را مشاهده خواهید کرد. سوالات آزمون هوش نورولند شامل دو سری سوال می‌باشد: سری اول سوالات را باید شما با تمرکز بر روی توانایی‌های فرزندتان پاسخ دهید و سری دوم سوالات را کودک باید پاسخ دهد. که این سوالات سری دوم خود به دو شکل بصری و کلامی طراحی شده‌اند.

تحلیل تست هوش رایگان نورولند

پس از انجام تست هوش کودک نورولند، علاوه بر تعیین و ارزیابی هوش‌های فرزندتان در 4 حوزه حافظه، توجه، منطق-ریاضی و زبان، تمرینات مناسبی برای او پیشنهاد می‌شود که با انجام آن‌ها نقاط ضعف هوش کودک بهبود خواهد یافت.

به علاوه با انجام همین تمرینات و سنجش سرعت عمل و توانایی کودک، گزارشی از عملکرد فرزندتان به شکل دوره‌ای برای شما ارسال خواهد شد تا از بهبود عملکرد هوش کودک با خبر شوید.

پرسش و پاسخ

کدام تست هوش کودک برای سنجش هوش فرزند من مناسب است؟

اگر به دنبال یک تست هوش رایگان علمی برای آگاهی و توانایی‌های فرزند خود هستید؛ تست هوش رایگان نورولند به شما کمک خواهد کرد.

تست استعداد یابی کودکان رایگان نورولند چیست؟

“تست استعداد یابی کودکان رایگان نورولند” یک تست هوش و استعدادیابی برای کودکان 2 تا 8 ساله است. که چهار مهارت توجه، حافظه، کلام و منطق-ریاضی کودک را به شکل کاملا علمی می‌سنجد.

بهترین سن برای سنجش هوش کودک کدام است؟

تحقیقات نشان داده که تمرینات انجام شده در 8 سال اول زندگی اصلی‌ترین نقش را در شکل‌گیری هوش و استعدادهای فرد دارد. بنابراین بهتر است تا قبل از 8 سالگی به سنجش هوش کودک بپردازیم. تا کودک استعدادیابی شود و با برنامه‌ریزی صحیح آموزشی امکان پرورش هوش‌های کودک فراهم گردد.

چطور از استعدادهای فرزندم باخبر شوم و آن‌ها را گسترش دهم؟

بهترین روش برای استعدادیابی کودک استفاده از تست‌های هوش و استعداد کودک است. در این مقاله تست رایگانی برای سنجش هوش کودک آورده شده که با استفاده از آن می‌توانید از استعدادهای فرزند خود باخبر شوید.

تاثیر سنجش هوش کودک چیست؟

با سنجش هوش کودکان می‌توان فهمید که کودک در چه مهارت‌هایی استعداد یا ضعف دارد و پس از آن با کار کردن روی نقاط ضعف و قوت او می‌توان کودک را تبدیل به فردی موفق کرد. لباس جنگ بچه گانه معمولاً از پارچه های نرم ساخته می شوند که کودکان بتوانند به راحتی در آنها حرکت کنند

سنجش هوش کودکان چیست؟

همانطور که می‌دانید هوش شامل توانایی تفکر، حل مشکلات، تجزیه و تحلیل موقعیت ها و درک ارزش ها، آداب و رسوم و هنجارهای اجتماعی است. از طرفی سنجش IQ کودک و EQ کودک در سال‌های اخیر بسیار متداول شده‌است.

سنجش هوش روشی برای تخمین عملکرد فکری فعلی کودک است. در اجرای تست‌های ، دستورات مختلفی (به شکل شفاهی، کتبی یا عملی) به کودک داده می‌شود و براساس نتیجه اعمال کودک، نتایجی معلوم می‌شود.

هر آنچه باید درباره سنجش سلامت ورود به اول ابتدائی بدانید

طرح معروف به طرح سنجش سلامت، هرسال برای کودکان پیش دبستانی و کلاس اولی اجرا می‌شود. هدف از این سنجش، ارزیابی سلامت جسمی و ذهنی کودکان است.
همینجاست که کودکان نیازمند آموزش‌های خاص تشخیص داده شده و در صورت لزوم به مدارس استثنائی معرفی می‌شوند.

هدف سنجش سلامت کلاس اول این است کهa توانمندی یا ناتوانی‌های کودکان شناسایی شود و کودکان دارای معلولیت یا کودکان استثنائی مشخص شوند.

پس اگر شما والد یک کودک پیش دبستانی یا کلاس اولی هستید، نیازی نیست برای سنجش سلامت نگران باشید. و کافیست اندکی با این طرح آشنا شده و با استفاده از یک تست سنجش هوش، خیال خود را راحت کنید.

هر آنچه نیاز دارید بیاموزید، در این مقاله در اختیار شما قرار دارد. پس بیایید ابتدا ببینیم که در سنجش سلامت کودکان چه اتفاقی می‌افتد؟

سوالات سنجش سلامت ورود به دبستان

بیشتر سوالاتی که در سنجش پرسیده می‌شود، بدون چارچوب خاصی بوده و برای اطمینان از درک کودک پرسیده می‌شوند. اما این آزمون به طور کلی از چند بخش تشکیل شده که در ادامه بررسی خواهند شد:

1- سنجش سلامت جسمی و ارزیابی بدنی

در این بخش عملکرد جسمی کودک با بخش‌های عملی آزمون سنجیده می‌شود:

 • سوالاتی را در مورد تصاویر (مربوط به مهارت دیداری)
 • سنجش شنوایی کودکان
 • سنجش چشم کودک
 • سنجش مهارت‌های حرکتی ریز و درشت کودک لی لی رفتن و یا در آوردن کفش
 • سنجش مهارت کلامی با درخواست خواندن شعر یا تعریف یک داستان

2- سنجش سلامت ذهنی و ارزیابی میزان هوش

در این بخش سوالاتی پرسیده می‌شود که با فهم و درک کودک و هوش‌های هشتگانه او مرتبط هستند. سوالات معمولا به دسته زیر تقسیم می‌شوند:

 • پرسش هایی درباره نام، نام خانوادگی و سن کودکان
 • سوالاتی درباره نام والدین و نسبت‌های فامیلی (مثلا: برادر پدرت با تو چه نسبتی دارد؟)
 • شمارش اعداد تا مقدار مشخصی مانند 1 تا 10 یا 1 تا 20
 • ترسیم یا رنگ کردن یک نقاشی برای سنجش مهارت دست، در نوشتن و به دست گرفتن مداد
 • سوالات اطلاعات عمومی مانند رنگ اشیا مختلف یا سوالاتی مثل در چه فصلی برگ‌ها می‌ریزند؟

نکته: اگر می‌خواهید از توانمندی فرزند خود و آمادگی او برای سنجش سلامت آگاه شوید، حتما ادامه مقاله را مطالعه کرده و آزمون رایگان معرفی شده را اجرا کنید. با پوشیدن لباس نظامی بچه گانه باعث می شوید که بچه های شما از گوشی دور شوند

کلام پایانی

تست هوش می‌تواند زمینه‌هایی را که کودک در آن برتری دارد و همچنین نقاطی که ممکن است به تقویت بیشتری نیاز داشته باشد را شناسایی کند. آزمون هوش صرفا تلاشمندی، انعطاف پذیری یا پشتکار را اندازه نمی‌گیرد.

والدین و معلمان نباید از تست هوش برای تعریف موفقیت بالقوه یا آینده کودک استفاده کنند. پس می‌توانید به تست هوش آنلاین به عنوان یک ابزار تخصصی قوی برای درک توانایی‌ها و ضعف‌های فرزندتان استفاده کنید. ( بخصوص اگر فرزند شما برای سنجش پیش دبستانی آماده می‌شود؛ انجام تست‌های هوش به شکل دوره‌ای برای دیدن نتیجه آموزش کودک توصیه می‌شود.)

زهرا رضی

زهرا هستم، نویسنده ای که با جسارت به واکاوی مسائل پرداخته و از پرسیدن سوالات سخت نمی‌ترسم. در این سایت، با نگاهی موشکافانه به مسائل اجتماعی و اقتصادی، به دنبال یافتن پاسخ‌های واقعی و ارائه راه حل‌های خلاقانه هستم.
دکمه بازگشت به بالا