جامعه

تشدید بارش در ۱۱ استان

سازمان هواشناسی با تمرکز بر رگبار و رعد و برق در مناطق مختلف کشور نسبت به شدت بارندگی در 11 استان و وزش باد شدید هشدار داد.

به گزارش امروزنگار،اخطار سازمان هواشناسی نارنجی شدت بارندگی و رعد و برق، رعد و برق در مناطق مستعد بارش تگرگ، وزش باد شدید، در مناطق مستعد گردو موقت از شنبه تا دوشنبه (10 تا 22 اردیبهشت) افزایش یافت.

این شرایط جوی شنبه در استان های فارس، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان شمالی، اردبیل، جنوب اصفهان، مرتفع ترین استان های سمنان، خراسان رضوی، یکشنبه در آذربایجان شرقی، شمال و غرب آذربایجان غربی، جنوب اردبیل، کردستان است. ، شمال کرمانشاه، خراسان شمالی، خراسان رضوی شمالی و ارتفاعات شمالی خراسان جنوبی و دوشنبه در شمال آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، خراسان رضوی را انتظار دارد.

در این شرایط سیلاب جاده ها، افزایش ناگهانی سطح آب رودخانه ها، رواناب کانال ها، احتمال صاعقه، لغزندگی جاده ها، گرد و غبار موقت و کاهش دید، آسیب به سازه های موقت، شکستگی تنه درختان و خسارت به محصولات پیش بینی شده است. و سازمان هواشناسی برای کاهش خسارات احتمالی، پرهیز از توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، پرهیز از فعالیت های کوهنوردی و جابجایی عشایر، پاکسازی دهانه پل ها و املاک، هشدار در ترددهای بین شهری، استحکام سازه های موقت مانند تابلوهای خودپارک و… این خودرو به همراه درختان متروکه و ساختمان های نیمه کاره، ممنوعیت چرا و سمپاشی در مزارع را توصیه می کند.

اخطار سازمان هواشناسی رنگ زرد فعالیت سامانه بارشی، رعد و برق، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در مناطق مستعد بارش تگرگ را از پنجشنبه تا دوشنبه (8 تا 12 اردیبهشت) اعلام کرد.

این وضعیت آب و هوای روز پنجشنبه برای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، جنوب اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، تهران، البرز، همدان، مرکزی، خراسان شمالی، شمال و شرق خراسان رضوی، شمال سمنان، گیلان و ارتفاعات مازندران، جمعه برای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، البرز، تهران، قزوین، زنجان، کردستان، کرمانشاه، همدان، لرستان، خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویرا – آحک، چهارمحال و شمال اصفهان، سمنان، پیشگویی هایی وجود دارد. نیمه شمالی و غربی فارسی.

همچنین این وضعیت روز شنبه در بوشهر، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، غرب و شمال هرمزگان، نیمه غربی کرمان، یزد، شمال خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سمنان، گلستان، مازندران، گیلان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان. ، کردستان، کرمانشاه، لرستان، شمال و شرق خوزستان، یکشنبه در آذربایجان غربی، اردبیل، کرمانشاه، زنجان، شمال ایلام، لرستان، شمال خوزستان، شمال شرق فارس، شمال کرمان، شمال و شرق، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان، مرکزی ، قم، تهران، البرز، قزوین، همدان، گیلان، مازندران و ارتفاعات گلستان و دوشنبه ها در خراسان جنوبی، شرق اصفهان، سمنان، آذربایجان شرقی، اردبیل، آذربایجان غربی، زنجان انتظار قزوین شمال، البرز، تهران و کردستان را دارند.

با توجه به این خطر، احتمال افزایش ناگهانی سطح آب رودخانه ها و مسیل ها، رعد و برق و تگرگ احتمالی، سیلاب موضعی، گرد و غبار موقت و دید محلی، احتمال آسیب به سازه های موقت دور از انتظار نیست. و سازمان هواشناسی برای کاهش صدمات توصیه می کند در هر گونه تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها احتیاط کنند، از فعالیت های کوهنوردی و جابجایی عشایر عشایری خودداری کنند، نسبت به چرای دام هشدار دهند و در مزارع سمپاشی نکنند.

به گزارش امروزنگار در این هشدار نارنجی پیش بینی می شود سازمان هواشناسی بر وضعیت جوی تأثیر نامطلوب بگذارد و خسارات احتمالی به بار آورد. هشدار نارنجی برای آمادگی دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده مضر صادر می شود. هشدار زرد به این معنی است که پدیده های جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و فعالیت های روزانه اختلال ایجاد کند. این هشدار به منظور افزایش آگاهی عمومی صادر می شود تا آنها برای مقابله با پدیده های جوی که اندکی شدیدتر از حد معمول هستند آماده شوند. از سوی دیگر مسئولان از این هشدارها آگاه هستند تا در صورت لزوم اقدام کنند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا