عمومیمعرفی کسب و کار

تعمیر شکستگی تاج مبل

تعمیر پایه مبل و همچنین تاج و دسته آن، در جهت کاهش هزینه ها بسیار موثر است. اما برخی از افراد خود را درگیر تعمیر مبل شکسته نمی کنند و با خرید مبل نو، برای خود هزینه های زیادی را به بار می آورند. چراکه این افراد از ترفندهای تعمیر پایه مبل در منزل و دیگر شکستگی های آن، آگاهی ندارند. بنابراین به محض خراب شدن یا شکستگی مبل هایشان، مبل جدیدی را جایگزین آن می کنند. گاهی مقدار شکستگی مبل کم بوده و تعمیر شکستگی مبل بسیار راحت است و نمیخواهد زمان زیادی را صرف آن کرد. اما گاهی شکستگی، مخصوصاً در مورد پایه مبل، عمقی بوده و به حضور متخصص در زمینه تعمیر پایه مبل شکسته نیاز است؛ چرا که ممکن است شکستگی فقط با تعویض پایه مبل رفع شود.

در یکی از مقالات سایت چوبین پارس خواندید که مبل یکی از اجزای مهم در دکوراسیون منزل است. داشتن یک مبل شیک، زیبایی دکوراسیون منزل را دوچندان می کند. یکی از مواردی که در کاهش زیبایی دکوراسیون موثر است؛ شکستگی پایه مبل، دسته مبل یا فرسودگی آن است. همانطور که ، خراب شدن چرم مبل  و موراد دیگر از زیبایی مبل کم می کند، وجود شکستگی در مبل هم در زیبایی و کارایی مبل تاثیر می گذارد. در این صورت تعمیر پایه مبل شکسته در منزل می تواند یکی از راه های موثر در بهبود عملکرد مبل باشد.

شکستگی، جنس و نوع مبل در نحوه تعمیر مبل شکسته تاثیر زیادی دارد. یکی از صدمه های رایج در مبلمان، شکستگی یا لقی پایه مبل است.تاج مبل نیز یکی از قسمت های اصلی در مبل کلاسیک و سنتی است که احتمال خراب شدن آن زیاد است.

از دلایل شکستگی پایه مبل و تاج آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بی دقتی در جا به جایی مبل ها در اسباب کشی
 • نشستن روی دسته های مبل
 • باز شدن در اثر استفاده نامناسب
 • قرار دادن وسایل سنگین بر روی مبل
 • گذاشتن مبل بر روی سطوح ناهموار
 • کشیدن مبل در هنگام جا به جایی

اهمیت تعمیر پایه مبل شکسته

ممکن است به دلیل استفاده زیاد از مبل و جابه جایی های زیاد، پایه، دسته و تاج مبل دچار آسیب یا فرسودگی شده باشد. اگر تنها پایه های مبل دچار شکستگی، کوتاهی و عدم تراز شده باشند؛ می توان از طریق تعمیر پایه مبل یا تعویض پایه مبل مشکل را حل کرد.

اگر شرایط شکسته در منزل برای شما فراهم نباشد، می توانید از تعمیرکاران خبره در این زمینه کمک بگیرید. تعمیر پایه مبل توسط متخصص آن، باعث حذف هزینه خرید مبلمان نو می شود. تاج و دسته مبل را نیز می توان با کمی آگاهی، تعمیر کرد.

دلیل دیگری که ممکن است افراد را به سمت تعمیر پایه مبل هدایت کند؛ ناهماهنگی پایه مبل با دیگر اجزای مبل است. تعمیر پایه مبل طبق سلیقه خودتان باعث زیبایی دکوراسیون منزل می شود.

چگونگی تعمیر شکستگی های مبل

مبل ها در اثر استفاده نادرست ممکن است دچار آسیب در دسته، تاج و پایه شوند. بنابراین قدم اول این است که راهکارهای تعمیر آن در منزل را بیاموزیم و خودمان آن را تعمیر کنیم. بنابراین بسته به اینکه کدام قسمت از مبل دچار شکستگی شده است را می توان با استفاده از راهکارهای زیر تعمیر کرد. در کنار این ترفند های تعمیراتی می توانید ار آموزش های ما در خصوص نیز استفاده کنید.

 • تعمیر شکستگی کامل پایه مبل

یکی از روش های تعمیر پایه مبل در منزل، استفاده از بلاک است. بلاک یک نوع بست است که دو تکه جدا را به هم وصل می کند. زمانیکه پایه مبل به طور کامل از مبل جدا شده باشد، از بست استفاده می کنیم.

گاهی اوقات شکسته شدن پایه مبل به شکلی است که امکان چسباندن و تعمیر وجود ندارد. در اینصورت باید یک پایه جدید از همان جنس و همان رنگ ساخته شده و پایه شکسته مبل تعویض شود.

اگر پایه قبلی با پیچ به بدنه متصل شده باشد، کار تعویض پایه مبلمان بسیار راحت تر خواهد بود. شما می توانید پایه را جدا کرده و با خود به تولیدی یا کارگاه تعمیر مبل ببرید و یک پایه جدید را خریداری کنید. اما اگر اینطور نباشد و کل بدنه مبل یکپارچه باشد یا پایه با چسب متصل شده باشد، لازمست کار تعویض پایه مبل در کارگاه تعمیر مبل انجام شود.

 • تعمیر ترک خوردگی پایه مبل در منزل

اگر پایه مبل ترک خورده و نیاز به تعمیر پایه مبل در منزل دارید؛ در چنین مواقعی می توانید با چسب چوب مشکل را برطرف کنید. به این صورت که قسمت ترک خوردگی را با چسب چوب پر کرده و وسیله سنگینی را روی مبل قرار دهید تا خوب خشک شود.

 • تعمیر لقی پایه مبل در منزل

یکی از موارد تعمیر پایه مبل در منزل، از بین بردن لقی پایه مبل با استفاده از میله نگهدارنده است. در این صورت می توان برای ثابت کردن و از بین بردن لقی پایه مبل از 3-4 عدد میله استفاده کنید. برای تعمیر پایه مبل در منزل، این میله ها را باید پیرامون پایه مبل با پیچ محکم وصل کنید.

اگر لقی پایه مبل به عدم تراز پایه ها مربوط است و میخواهید به تعمیر پایه مبل در منزل بپردازید؛ می توانید از سوپاپ استفاده کنید. سوپاپ روش دیگر برای از بین بردن لقی مبل است که به دلیل کوتاهی پایه مبل به وجود آمده است. سوپاپ را باید زیر پایه مبل وصل کنید تا لقی مبل از بین برود.

 • تعمیر خراش های کوچک ایجاد شده روی مبل

اگر پایه های مبل و یا بدنه مبل، چوبی باشد و تنها خراش روی چوب مبل ایجاد شده باشد؛ از ماژیک های چوب استفاده کنید. اگر نتوانستید ماژیک چوب را تهیه کنید استفاده از مداد شمعی یکی دیگر از راه های تعمیر خراش روی مبل در منزل است. اما باید توجه کرد که رنگ ماژیک یا مداد شمعی متناسب با رنگ چوب مبلمان باشد.

استفاده از لاک ناخن یکی از راه های تعمیر مبل شکسته است. تعمیر پایه مبل با استفاده از لاک ناخن می تواند عاملی برای پنهان کردن ترک پایه مبل و همچنین یک لایه محافظتی برای آن باشد.

تاج مبل یکی از مواردی است که باعث تزئین و زیباتر دیده شدن مبل می شود. اگر تاج مبل دچار شکستگی شود؛ می توان آن را با چسب چوب چسباند و سپس سمباده کشید تا جای چسب چوب بر روی تاج باقی نماند.

به دلیل ظریف بودن تاج مبل و احتمال شکستگی بیشتر، بهتر است که کار تعمیر شکستگی تاج مبل را به تعمیرکار مبل بسپاید.

 • تعمیر مبلی که از قسمت درزهای آن دچار شکستگی شده

برای تعمیر مبل شکسته ای که از قسمت درزهای آن دچار آسیب شده است؛ باید از گیره و بلاک استفاده کرد. گیره و بلاک ها دو طرف درز را به هم وصل می کند. برای تمیز کار باید از پیچ های کوچک استفاده کنید.

شکستگی دسته مبل به دلیل جابه جایی نادرست یا نشستن روی دسته مبل ایجاد می شود و برای تعمیر آن می توان از چسب چوب یا چسب های بسیار قوی استفاده کرد. همچنین می توان از متخصصین برای تعمیر شکستگی دسته مبل کمک گرفت.

برای تعمیر مبل شکسته در منزل، باید توجه کرد که به خود بدنه مبل آسیبی وارد نشود. همانطور که توضیح داده شد، گاهی صدمه ها و آسیب هایی که به مبل وارد می شود جزئی بوده و با مقداری چسب چوب، ماژیک و لاک ناخن بر طرف می شوند. اگر در حین نوسازی مبل تان متوجه شدید که فوم آن نیاز به تعویض دارید می توانید با راهنمایی که نوشته ایم، را انتخاب کرده و برای تعویض فوم اقدام کنید.

ما تلاش کردیم تا اموزش تعمیر مبل شکسته را در اختیارتان قرار دهیم تا خودتان بتوانید مبل های شکسته را تعمیر کنید. اما در صورتی که نیاز به متخصص برای تعمیر مبل شکسته دارید، می توانید از خدمات ، اصفهان، تهران، حوالی تهران مثلا و به طور کلی سراسر ایران بهره مند شوید.

تعمیر شکستگی دسته مبلمان

معمولا به دلیل استفاده نادرست و نشستن روی دسته مبل افتاق می افتد. تعمیر دسته مبل کار آسانی نیست و معمولا نیاز است تا در کارگاه انجام شود . برای تعمیر دسته مبل راحتی گاهاً لازم است تا رویه مبل شکافته شود و بعد از تعمیر کلاف و دسته مبل مجدد انجام شود.

اما برای تعمیر شکستگی دسته مبل استیل لازم است این کار با ظرافت و دقت بالا انجام شود و بعد از اتصال دسته شکسته شده به مبل دو قسمت به یکدیگر پیج شوند و محل شکستگی به خوبی پوشانده شود. در نهایت با هیچ اثری از شکستگی قابل مشاهده و تشخصی نخواهد بود و مبل شما مانند روز اول به نظر میرسد.

روش تعمیر شکستگی تاج مبل استیل بسته به نوع مبل و تاج آن متفاوت است.در زمان اگر تاج مبل افتاده باشد و تاج در دسترس نباشد لازم است که کار منبت کاری و ساخت یک تاج جدید انجام شود و تاج به محل خود چسبانده شود. یکی از کارهای اصلی برای تعمیر شکستگی ساخت همرنگی است که کار کاملا تخصصی است.

تعمیر مبل در منزل می تواند یک وظیفه مفید و صرفه جویی در وقت و پول باشد. اگر مبل های شما خراب شده یا نیاز به تعمیر مبل در منزل دارید، می توانید با دنبال کردن این مراحل به تعمیر آنها بپردازید. برای تعمیر مبل در منزل تهران نیز می توانید با مشاوران چوبین پارس تماس برقرار کنید تا نیروی خود را به سمت شما عزیزان ارسال کنیم.

جهت مشاوره و انجام خدمات تخصصی تعمیرات مبل در هر کجای تهران کافیست با شماره تماس های 09191106634 _ 02166244516 در ارتباط باشید.

دکمه بازگشت به بالا