ورزشی

تغییر مسیر ورزش از هانگژو به پاریس/ غافلگیری روسای برنامه‌محور!

به گزارش شفاف، ورزش ایران از هانگزو گرفته تا سایر رویدادهای آسیایی و جهانی در شوک است.

وی ادامه داد: با توجه به لغو بازی‌های آسیایی که مورد توجه هر فدراسیونی بوده، دغدغه ورزش و ورزشکاران و حرکت اصلی آنها چیست؟ سوال کلیدی از نظر فدراسیون ها و اولویت هاست. ماه ها.

شورای المپیک آسیا تصمیم گیری در مورد نوزدهمین دوره بازی های آسیایی را که در ماه سپتامبر لغو شده بود، پس از رایزنی های بیشتر در کمیته ویژه به یک ماه دیگر موکول کرد، هرچند که “لغو” بازی ها یک رویداد یکباره است. یکی از گزینه های مورد بحث در این زمینه باشید. از طرفی اگر قرار باشد بازی ها قاطعانه اجرا شود، حداقل یک سال به تاخیر می افتد.

این در حالی است که تا یک روز قبل از اعلام رسمی چین مبنی بر لغو به موقع میزبانی بازی‌های آسیایی، ورزش ایران با «بازوی رهبری» برای حضور در این بازی‌ها حرکت می‌کرد و تمامی تورها، جلسات، رایزنی‌ها، تصمیم‌گیری‌ها و… با تمرکز بر بازی ها و نتیجه گیری در آن انجام می شود. حتی مهم ترین انتخابات ورزش ایران نیز با توجه به اهمیت این بازی ها برای تعیین رئیس جدید این کمیته و حامیان آن به تعویق افتاد.

حالا اما لغو بازی‌های آسیایی و تعویق حداقل یک سال آینده، همه برنامه‌ها را برای ورزش ایران تغییر می‌دهد، به‌خصوص که در عرصه‌های مختلف، تیم‌ها و ورزشکاران آن‌ها چهره‌های بین‌المللی خود را نشان می‌دهند.

تا پیش از این قرار بود اکثر تیم‌ها و ترکیب‌های رشته‌های مختلف به بازی‌های آسیایی اعزام شوند و حتی تصمیم گرفته شد تا قبل از شهریور و بازی‌های آسیایی به ورزشگاه‌های دیگر اعزام شوند تا سنگی به هانگزو پرتاب نشود. باید مکان یابی شود و توان کاروان ایران کاهش یابد، اما اکنون که این بازی ها از تقویم خارج شده است، مطمئناً سایر رویدادهای آسیایی و جهانی و نتایج آن سنجیده می شود.

این ورزش در عین حال نیم نگاهی به کاروان ایران نخواهد انداخت و نتیجه را به بازی های آسیایی خواهد فرستاد. سال نو آسیایی با مسابقات انتخابی المپیک!

انتقال ورزش از هانگژو به پاریس / روسای برنامه محور را غافلگیر کنید!

نوزدهمین دوره بازی های آسیایی که قرار بود شهریورماه به میزبانی هانگژو برگزار شود، به دلیل انصراف چین از میزبانی لغو شد.

پاریس میزبان سی و سومین دوره بازی های المپیک 2024 خواهد بود و فدراسیون های بین المللی در رشته های مختلف به تدریج در ماه های آینده وارد مسابقات مقدماتی این بازی ها خواهند شد. این نقطه برجسته المپیک سال آینده است و می‌تواند برای رشته‌هایی که باید همزمان در بازی‌های آسیایی شرکت کنند، چالشی باشد، اگرچه اگر اجازه داده شود یک سال تاخیر وجود خواهد داشت.

ناگفته نماند که المپیک بزرگترین عرصه ورزشی برای همه کشورهاست و طبیعتا کسب سهمیه برای این بازی ها مهمترین دغدغه تیم ها و ورزشکارانی است که به مسابقات مقدماتی خدمت می کنند. از سوی دیگر حضور پرقدرت در بازی‌های آسیایی به دلیل تأثیری که بر عملکرد کاروان ایران و ثبت نتیجه او در تاریخ خواهد داشت، برای مسئولان امری حیاتی است. اگر قرار است بازی های آسیایی سال آینده برگزار شود، فدراسیون ها باید با یک تیر و دو نشان برای ادامه اردوها برنامه ریزی کنند.

البته در این صورت رشته‌های مختلف با توجه به جایگاهی که در آسیا دارند و شانس کسب سهمیه المپیک شرایط متفاوتی را تجربه خواهند کرد، اما به هر حال شرایط پیچیده‌تر از همین چند روز پیش خواهد بود. فایل بازی بازی های آسیایی سه چهارم دیگر تعطیل می شود و پس از آن تمرکز اصلی روی المپیک و گزینه های آن خواهد بود.

به طور کلی تصمیم چین برای انصراف از بازی های آسیایی به طور کلی در مسیر ورزش ایران تغییر خواهد کرد. مدیریت در این شرایط بیش از هر زمان دیگری تعیین کننده خواهد بود، زیرا نه تنها چشم انداز بازی های آسیایی کاهش می یابد، بلکه به دلیل فاصله ایجاد شده و فرصت های بیشتر برای آمادگی فراهم می شود و در عین حال خواستار نتیجه نیز خواهد بود. زمین ها، به ویژه مسابقات مقدماتی المپیک، قوی خواهند ماند.

دکمه بازگشت به بالا