ورزشی

تفاوت عجیب دستمزد ویلموتس در مراکش نسبت به تیم ملی ایران/عکس

به گزارش خبرگزاری امروزنگار، مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی بلژیک دو سال پیش به عنوان جانشین کارلوس کی روش روی نیمکت تیم ملی کشورمان نشست.

مدت تمرین یک مرد بلژیکی در تیم ملی فوتبال کشورمان 6 ماه بیشتر طول نکشید. ویلموتس به دلیل عدم دریافت مطالبات خود قرارداد خود را یک طرفه فسخ کرد و خواستار پرداخت کامل قراردادش شد.

حقوق سالانه ویلموتس حدود 2250000 یورو بود. فیفا فدراسیون ایران را 6 میلیون یورو به عنوان غرامت به سرمربی بلژیکی جریمه کرد تا پرونده جدی بی سابقه ای در فوتبال ایران ایجاد کند.

البته فدراسیون ایران علیه این حکم فیفا به دادگاه CAS شکایت کرده است و رای این دادگاه به زودی اعلام می شود. با این حال دادگاه عالی ورزش هفت بار جلسه نهایی را به تعویق انداخته است. ویلموتس سرانجام دیروز پس از 2 سال بیکاری تیم راجا کازابلانکا در مراکش را بر عهده گرفت.

نکته قابل توجه جزئیات دستمزد ویلموتس در باشگاه مراکشی است که با دستمزد سالانه او روی نیمکت تیم ملی ایران بسیار متفاوت است.

آدانسی فدریک، روزنامه نگار آفریقایی درباره جزئیات دستمزد مربی بلژیکی در این باشگاه مراکشی نوشت: مارک ویلموتس 52 ساله ماهانه 40 هزار یورو از کازابلانکا مراکش دریافت خواهد کرد.

دستمزد سالانه سرمربی سابق ایران در پست جدید سالیانه 480 هزار یورو است اما نکته اینجاست که تفاوت زیادی با دستمزد سالانه 2 میلیون یورویی و 250 هزار یورویی نیمکت تیم ملی ایران دارد. سرمربی بلژیکی بیش از یک میلیون و 700 هزار یورو از دستمزد خود در ایران دریافت کرد.

تفاوت عجیب دستمزد ویلموتس در مراکش نسبت به تیم ملی/ عکس ایران

256 251

دکمه بازگشت به بالا