اقتصادی

تلاش دولت و وزارت نیرو تامین آب مناسب برای خوزستان است

امروزنگار/خوزستان وزیر نیرو با اشاره به استفاده از آب شرب در بخش‌های صنعتی و فضای سبز، بر استفاده آب شرب صرفاً توسط مردم تاکید کرد.

علی اکبر محرابیان امروز ۲۱ دی ماه در حاشیه سفر خود به شهرهای آبادان و خرمشهر با اشاره به برنامه‌های سفر خود به خوزستان، اظهار کرد: سفر خود را از آبادان و خرمشهر آغاز کردیم و بازدیدهایی از طرح های فاضلاب این دو شهرستان انجام شد.

وی افزود: طرح تصفیه خانه فاضلاب آبادان نسبتا سرعت گرفته است و امیدواریم تا پایان سال به بهره برداری برسد و عملیات اجرایی تصفیه خانه فاضلاب خرمشهر هر چه سریعتر به پایان برسد.

به گزارش امروزنگار، محرابیان عنوان کرد: با تکمیل این طرح های فاضلاب معضل فاضلاب این دو شهرستان به پایان خواهد رسید.

وزیر نیرو گفت: تمام تلاش دولت و وزارت نیرو در استان خوزستان این است که آب مناسب برای همه استان تامین شود. اجرای طرح بزرگ غدیر نیز در این راستا بود و آب خوب و با کیفیت در بخشی از استان توزیع شد.

آب شرب فقط باید برای مردم تخصیص یابد

وی ادامه داد: امیدواریم با اجرای چند طرح آبرسانی دیگر که در برنامه وجود دارد، کل استان را بتوانیم پوشش دهیم.

محرابیان تاکید کرد: برای تامین برق آبادان و خرمشهر نیز پست‌ها و شبکه های برق متعددی در حال اجرا هستند که در این سفر بازدیدی از آن‌ها خواهیم داشت.

وی در خصوص تکمیل طرح غدیر عنوان کرد: برای تکمیل خطوط انتقال آب، باید دو تا سه نقطه را تکمیل کنیم.

محرابیان افزود: برخی از بخش‌ها که صنعتی و فضای سبز هستند در حال استفاده از آب شرب هستند که باید از این بخش جدا شوند و این آب صرفاً برای مردم تخصیص یابد و تامین آب این بخش‌ها به روش‌های دیگر از جمله شیرین سازی و پساب بهداشتی تامین شود تا آب شرب برای همه مردم به طور کامل تامین شود.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا