جامعه

تمرکز هلال احمر بر آموزش‌های همگانی عملی و مهارت محور

مدیرکل آموزش عمومی جمعیت هلال احمر در حاشیه گردهمایی مدیران ارشد این جمعیت گفت: دروس پایه مهارت های آموزش عمومی را با افزودن و افزایش کارگاه های عملی متمرکز کرده ایم و اکنون در ابتدای راه هستیم. از سال. سفر.

به گزارش امروزنگار و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ نواب شمس پور روز گذشته در حاشیه گردهمایی مدیران ارشد ستادی و مدیران عامل استانی این جامعه که در شهر مشهد برگزار شد؛ وی در خصوص رویکرد هلال احمر برای ارتقای آموزش همگانی گفت: بر اساس نیازسنجی و ارزیابی های انجام شده، آموزش نظری در افزایش آمادگی مردم برای مقابله با خطرات موثر است اما کافی نیست. بنابراین در گام اول 4 ساعت کارگاه عملی به دوره مقدماتی آمادگی در برابر خطرات اضافه کردیم و از این ماه اعلام کردیم که 8 ساعت تئوری قبلی اضافه می شود.

وی تکرار و تمرین را شرط لازم برای آموزش هلال احمر برای مردم دانست و گفت: پس از توجه به آموزش های عملی نوبت به آموزش می رسد. تمرین، آموزش عملی مستمر است. ما این رویکرد را در خانه های حلال متمرکز کردیم. خانه های هلال مراکز آموزشی کوچکی هستند که مردم را برای مواجهه با خطرات در مناطق دور افتاده روستایی و شهری آماده می کنند.

شمس پور هدف قرار دادن گروه های هدف ویژه را تسهیل کننده دسترسی عموم مردم دانست و افزود: به گروه های هدف ویژه مانند دانش آموزان، دانشگاهیان، سربازان، دهیاران و شهرداران توجه داشتیم. آنها هم می توانند به تنهایی یاد بگیرند و هم به دلیل ارتباط با تعداد زیادی از مردم، آموزه ها را به سرعت به دیگران منتقل کنند.

مدیر کل آموزش همگانی هلال احمر دسترسی همگان به آموزش 24 ساعته و هفت روز هفته را مهم خواند و گفت: پس از اپیدمی کرونا، سامانه آموزش آنلاین خادم (آمادگی خانواده های در معرض خطر) این کار را انجام داد. همه می توانند به آموزش دسترسی داشته باشند و تا به امروز بیش از یک میلیون و نیم نفر تقریباً دوره ها را گذرانده اند و پس از آزمون الکترونیکی گواهی شرکت در دوره را از این سامانه دریافت کرده اند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا