فرهنگ و هنر

تهیه نسخه سینمایی از سریال «سربداران»

محمدرضا ورزی اعلام کرد نسخه سینمایی سریال «سربداران» تولید می شود. این سریال در اوایل دهه 1960 برای تلویزیون ساخته شد و اکنون یک مونتاژ جدید در قالب 92 دقیقه ارائه می دهد.

محمدرضا ورزی ، کارگردان سینما و تلویزیون ، از تهیه نسخه سینمایی سریال باشکوه «سربداران» ساخته محمدعلی نجفی خبر داد و در این زمینه توضیح داد: این کار خودجوش و به درخواست من بود. من یک مونتاژ سینمایی از سریال موفق «سربداران» – ساخته استاد محمدعلی نجفی ساخته ام. در سالهای دور و اوایل دهه شصت ، زمانی که این سریال پخش می شد ، من این سریال را از طریق ویدئو ضبط و تماشا کردم. من همچنین به پروفسور نجفی گفتم که این دانشگاه از نسل خود ما برای “رهبران” است.

وی ادامه داد: از شبکه یک سیما خواستم به من اجازه دهند مونتاژ سینمایی سریال «سربداران» را با نگاه هم نسلانم و با اجازه سازنده آن ، استاد نجفی بسازم. من این کار را کردم و حدود 92 دقیقه طول کشید. یک کار جالب از آب بیرون آمد. یکی از مدیران سرشناس شبکه یک پس از تماشا ابراز رضایت کرد.

به گفته ورزی ، مراسم رونمایی از نسخه سینمایی “سربداران” قرار بود با حضور کارگردان و کسانی که هنوز زنده هستند انجام شود ، اما کرونا کار را دشوار کرد.

وی انشاءالله اعلام کرد که این نسخه فاش شده و در مقطعی پخش می شود.

سریال سربداران – عکاس: سید اسد نقشبندی

محمدرضا ورزی پیشنهاد کرد: “به نظر من اگر نسخه سینمایی” سربداران “در جشنواره فجر امسال به عنوان یک قسمت فرعی و جانبی نمایش داده شود. خانم سوسن تسلیمی و مرحوم محمدعلی کشاورز نیز قابل تقدیر هستند برای نقش مفسران در نقش مخاطب.

به گفته این کارگردان ، سریال «سربداران» با کمک بایگانی مرکزی سازمان صداوسیما با کیفیت فوق العاده و اتانول دوباره اسکن شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا