اقتصادی

توسعه اشتغال کارفرمایی در آذربایجان غربی در اولویت قرار گیرد

امروزنگار/آذربایجان غربی معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اشتغال کارفرمایی نسبت به خوداشتغالی در آذربایجان غربی در اولویت قرار گیرد.

به گزارش امروزنگار، محمود کریمی بیرانوند ۲۹ شهریور در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری آذربایجان غربی که با حضور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در استانداری برگزار شد، با بیان اینکه توسعه اشتغال کارفرمایی در استان در اولویت قرار گیرد، افزود: ضروری است اشتغال ایجاد شده نیمی کارفرمایی و نیمی خود اشتغالی باشد که در این راستا بهزیستی و کمیته امداد باید در حوزه ایجاد اشتغال کارفرمایی فعال عمل کنند.

وی افزود: بر اساس آمار ارائه شده از نظر نرخ بیکاری اشتغال، نرخ تعدیل کارگران و میزان تعهد استان به ایجاد اشتغال، حال و روز بازار کار در آذربایجان غربی بهبود یافته است که امید است تقویت شود.

کریمی با اشاره به راه اندازی کسب و کار مشاغل خانگی در آذربایجان غربی نیز گفت: سهم استان در این بخش پایین بوده و ضروری است افزایش یابد.

وی یکی از دلایل بیکاری را بی انگیزگی فارغ التحصیلان دانست و گفت: در این راستا دستگاه‌ها مکلف به شناسایی فارغ التحصیلان بیکار شوند.

معاون اشتغال وزیر کار گفت: از اول مهرماه نظارت حضوری در کشور آغاز می‌شود و در کارگروه اشتغال استان نیز بخش‌های نظارت حضوری فعال خواهند داشت.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا