جامعه

توضیحات فرماندار مرکز لرستان در خصوص خودسوزی یک دستفروش

امروزنگار/ لرستان فرماندار خرم آباد درباره خودزنی دستفروش خرم آباد توضیح داد.

جعفر طولابی در گفت وگو با امروزنگار، اظهار کرد: آنچه شهرداری خرم آباد به ما گزارش داد و ما بررسی کردیم، به نظر می رسد عصر دیروز بین ساعت 18 تا 18:30 ماموران راهداری در میدان امام حسین (ع) (شقایق) در خرم آباد صنایع دستی می‌فروشند: «فرش پهن کردند و جاده‌سازی کردند و پس از اخطار بیشتر دستفروشان تسلیم شدند و آن فرد مقاومت کرد و با مأموران بلوک درگیر شد و به نظر می‌رسید نگران بودند.

وی ادامه داد: ماموران با این فرد برخورد تندی نکردند و چون در حال مشاجره بودند، مرد عصبی شد و اقدام به خودکشی کرد.

فرماندار خرم آباد گفت: یکی از ماموران شهرداری که برای اطفای این آتش سوزی کمک می کند از ناحیه دست و صورت دچار سوختگی شده است.

طولابی گفت: این فرد و مامور شهرداری برای مداوا به بیمارستان منتقل شده و در حال حاضر تحت مداوا هستند.

وی گفت: مبارزه با سد معبر یک موضوع قانونی است و نارضایتی شهروندان را به وجود می آورد و مردم از ساخت راه بلوک گلایه دارند.

استاندار افزود: به شهرداری مرکز استان برای توجیه مسئولان تذکرات لازم داده شده است.

طولابی ادامه داد: مردم برای فروش اجناس خود در خیابان های مرکزی و شلوغ شهر خرم آباد حضور دارند که استقبال مردمی از آنها نیست و بیشتر اصرار دارند که در خیابان های مرکزی شهر مستقر شوند.

وی افزود: در خیابان های اصلی شهر مکان مناسبی برای استقرار دستفروشان که مانند بازار است وجود ندارد.

استاندار مرکز لرستان گفت: اماکنی در حاشیه و خارج از شهر وجود دارد و شهرداری آمادگی راه اندازی آنها را دارد اما دستفروشان استقبال نمی کنند.

طولابی گفت: از سوی دیگر مردم با مشکلات شغلی و اقتصادی و بیکاری مواجه هستند و مجبور به فروش هستند.

وی افزود: ما کتباً به شهردار تذکر دادیم که مردم قبلاً با سد معبر برخورد می‌کردند در قالب دستورالعمل و تذکر عمل کنند، نه اینکه رفتار آنها باعث مخالفت و در نهایت بروز چنین حوادثی شود.

فرماندار خرم آباد گفت: مردم برای رسیدگی به این موضوع با سد معبر که قانون است توجیه شوند و هشدار به گونه ای نباشد که باعث آزار و عصبانیت و بروز چنین حوادثی شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا