جامعه

توضیحات وزیر رفاه درباره بسته معیشتی برای رفع فقر

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره بسته معیشتی اظهار داشت: برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت با دستور رئیس جمهور برای فقرزدایی در حال تهیه است.

گزارش امروزنگار حجت الله عبدالملکی در جمع خبرنگاران گفت: در طول سال های انقلاب اسلامی موضوع فقرزدایی جدی گرفته شده و اقداماتی انجام داده ایم که در دنیا کم نظیر است.

وی ادامه داد: دولت سیزدهم اتفاق جدیدی در حوزه بیمه جامع را جشن می گیرد. امروز اعلام کردیم با معرفی کمیته امداد، سازمان بهزیستی و تعدادی دیگر از نهادهای حمایتی، یک میلیون و 400 هزار نفر محروم و کم درآمد در روستاها و جمعیت های عشایری و شهرهای کوچک تحت پوشش بیمه اجتماعی روستاییان و غول ها قرار خواهند گرفت. . . شروع بیمه آنها رایگان خواهد بود و سالیانه یک درصد به آن اضافه می شود، زیرا با صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر، اعضای صندوق پنج درصد و 10 درصد از سوی دولت پرداخت می کنند.

وزیر رفاه افزود؛ این کار آغاز شده و تقریبا 80 درصد به تعداد بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و غول ها اضافه شده است.

وی با تشکر از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: می خواهیم منابع دیگری را که در اختیار دولت است جذب کنیم و برای سال آینده بیمه بیشتری داشته باشیم.

عبدالملکی در خصوص اشغال بیشتر خاطرنشان کرد: دستور رئیس جمهور در خصوص فقرزدایی در حال تهیه برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت است. طراحی و تمهیدات اولیه انجام شده است. در حال مذاکره با بانک مرکزی هستیم.

وی گفت: این بسته دارای پنج رکن اصلی است و شامل کمک های غذایی، کمک های مالی، تسهیلات، توانمندسازی و اشتغال و تخفیف است. ما همیشه به دستور رئیس جمهور عمل می کنیم. معاون اول رئیس جمهور و معاونت اقتصادی نیز در این امر به ما کمک می کنند.

عبدالملکی در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد دستمزد کارگران امشب اعلام شود؟ وی گفت: امروز چهارشنبه است و جلسه شورای مرکزی کار تشکیل می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا