سلامت و تندرستی

تولد یک پهپاد در دل صنعت دفاعی روسیه/ عکس

به گزارش خبرگزاری امروزنگار، طبق اعلام نماینده شرکت، آلماز یک پهپاد تیلت روتور با نام ناستاسیا را توسعه داده است که می تواند نقش رله مخابراتی را در برد ۱۰۰ کیلومتری ایفا کند.

این پهپاد با داشتن ترنسیورهای رادیویی فول دوپلکس( Full Duplex ) که به صورت همزمان هم فرستنده و هم گیرنده می‌توانند انتقال و دریافت اطلاعات داشته باشند، اطلاعات را به صورت برخط از پهپادی که دارای کاونده یا اپتیک است دریافت کرده و در نقش یک پهپاد گره سینک مخابراتی عمل کرده و اطلاعات را برای ایستگاه زمینی ارسال می کند.

تولد یک پهپاد در دل صنعت دفاعی روسیه/ عکس

نمونه اولیه پهپاد ناستاسیا مانند کوادکوپتر قابلیت برخاست و فرود عمودی دارد و در عین حال همچون پهپادهای بال ثابت از بال برای افزایش سرعت و برد پرواز بهره می برد.

پهپاد می تواند محموله تا وزن ۳ کیلوگرم را برای اهداف مختلف حمل کند و حداکثر سرعت پرواز به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد. پهپاد مجهز به پنج موتور است که چهار موتور مانند یک کوادکوپتر، برای برخاستن و فرود عمودی، و موتور پنجم در بالای بال برای پرواز درحالت کروز در نظر گرفته شده است.

منبع: tellerreport

227227

گروه تحریریه علوم پزشکی

نوشته‌هایم به طور خلاقانه، با جذابیت و همراه با مطالعات علمی تهیه می‌شوند. هدفم جلب توجه شماست و شما را در دنیایی از اطلاعات جذاب و پر رمز و راز پزشکی به سفری هیجان‌انگیز دعوت کنم.
دکمه بازگشت به بالا