سلامت و تندرستی

تولید مواد نانوکربنی با پسماند ماهی!

در این راستا «کربن نانو پیاز» (کربن نانو پیاز/CNO) نیز از این قاعده مستثنی نیست. این مواد که اولین بار در سال 1980 معرفی شدند، نانوساختارهایی متشکل از پوسته های متحدالمرکز فولرن ها هستند که ویژگی های جذابی مانند مساحت سطح بالا و رسانایی حرارتی و الکتریکی بالا را نشان می دهند.

در همین حال، روش های سنتی تولید نانوذرات مبتنی بر کربن دارای اشکالات جدی است، اما اکنون در مطالعه جدیدی که در مجله “شیمی سبز” منتشر شده است، گروهی از دانشمندان موسسه فناوری ناگویا در ژاپن به یک روش ساده و مناسب دست یافته اند. تبدیل ضایعات ماهی به نانوذرات کربن با کیفیت بالا

تبدیل ضایعات ماهی به مواد نانو کربنی برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار

در این روش با تغییرات شیمیایی ناشی از پیرولیز مایکروویو، ضایعات ماهی طی چند ثانیه از طریق روش سنتز به نانو پیاز کربن تبدیل می شود.

این روش مصنوعی با محیط زیست نیز سازگار است و راهی مستقیم برای تبدیل ضایعات ماهی به مواد مفید فراهم می کند. این گروه تحقیقاتی معتقد است که کار آنها به دستیابی به چندین هدف توسعه پایدار سازمان ملل متحد کمک خواهد کرد.

علاوه بر این، اگر این کربن نه ها به نسل بعدی لامپ های LED و نمایشگرهای QLED راه پیدا کنند، این به کاهش هزینه های تولید آنها کمک می کند.

46

دکمه بازگشت به بالا