اقتصادی

جابجایی حدود ۱۲۰ هزار مسافر نوروزی از طریق ناوگان ریلی جنوب

امروزنگار/خوزستان مدیر کل راه‌آهن جنوب از جابجایی حدود ۱۲۰ هزار مسافر توسط قطارها تا ۱۰ فروردین ماه خبر داد.

محمدعلی مرادی در گفت و گو با امروزنگار در خصوص جابه‌جایی مسافران در ایام پیک نوروزی تا روز ۱۰ فروردین ماه سال جاری اظهار کرد: در این راستا آمار جابجایی مسافر از ۲۳ اسفندماه تا ۱۰ فروردین ماه حدود ۱۲۰ هزار مسافر بوده که شامل درون و برون استانی می‌شود.

وی افزود: در این بازه زمانی آمار مسافر جابجا شده توسط قطارهای درون استانی ۵۵ هزار و ۴۸۸ نفر بوده که توسط قطارهای حومه‌ای (روزانه ۱۰ رام) جابجا شده‌اند.

مرادی عنوان کرد: قطارهای درون استانی در مسیرهای اهواز – اندیمشک (دو رام) و بالعکس، اهواز -بندرامام –ماهشهر (دو رام) و بالعکس و اهواز -خرمشهر (یک رام) و بالعکس به صورت روزانه و با کمترین هزینه در حال جابجایی مسافر هستند.

وی با بیان اینکه قطارهای سراسری راه‌آهن جنوب از مبادی اهواز و خرمشهر به مقاضد تهران و مشهد هر کدام روزانه ۲ رام است، گفت: تمامی سیرها به صورت ظرفیت کامل صورت می‌گیرد و هیچگونه افزایش بهای بلیتی در ایام نداشته‌ایم.

مدیرکل راه‌آهن جنوب عنوان کرد: در بازه زمانی ۲۳ اسفندماه سال گذشته تا ۱۰ فروردین ماه امسال در مجموع ۲۳۱ رام قطار اقدام به جابجایی مسافران کردند که شامل ۱۷۰ رام قطار حومه‌ای و ۶۱ رام قطار سراسری بوده است.

مرادی به اقدامات صورت گرفته جهت ارتقای ایمنی و آمادگی راه‌آهن جنوب برای ایام نوروز اشاره و خاطرنشان کرد: اجرای کشیک‌های ۲۴ ساعته و لغو مرخصی روسای ادارات جهت خدمات‌رسانی بهتر به مسافران نوروزی، حرکت درزین پیشرو در زمان بارندگی جهت چک کردن مسیر و سیر ایمن قطارهای مسافری، برگزاری مانورهای متعدد در آستانه عید نوروز با هدف ارزیابی و ارتقاء توان امداد و نجات کارکنان اداره کل، اجرای مانور گروگانگیری در ایستگاه راه‌آهن اهواز توسط پلیس راه‌آهن جنوب، اجرای مانور خروج قطار از خط، امدادرسانی به مصدومین و بازگشایی خط، مانور ترمز سریع و ناگهانی قطار به علت وجود شئ خارجی در مسیر خط یک ایستگاه اهواز و مصدومیت مسافرین جهت ایجاد هماهنگی ما بین اورژانس، آتشنشانی، گروه ایمنی و …، همکاری با هلال احمر جهت ایجاد غرفه آموزش کمک‌های اولیه و cpr در ایام نوروز درب ایستگاه راه‌آهن اهواز و ایجاد غرفه بازی برای کودکان در ایستگاه مسافری اهواز با مشارکت هلال احمر از جمله این اقدامات بوده است.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا