عمومیمعرفی کسب و کار

جزئیات نصب ساندویچ پانل

جزئیات نصب نکات قابل توجهی هستند که اگر در هنگام اجرای ساندویچ پانل های دیواری و سقفی رعایت شوند می‌توانند کمک زیادی به بهبود کیفیت کار و حجم مصالح مصرفی نمایند.

ساندویچ پانل ها نسل جدیدی از مصالح پیش ساخته هستند که  ساختار ویژه آن ها باعث شده است تا به عنوان جایگزین مصالح سنتی فواید زیادی را در پی داشته باشند. این مصالح دارای سه لایه هستند. لایه میانی که نقش عایق را دارد می تواند از مواد مختلفی چون فوم پلی اورتان،  پلی استایرن، پشم سنگ و غیره باشد. لایه های پایینی و بالایی نیز ورق های فلزی و یا آلوزینک هستند.

برای استفاده از ورقه های ساندویچ پانل به دلیل ساختار ویژه ای که دارند نیاز به رعایت نکات ویژه‌ای است. بدیهی است که این جزئیات نصب و اجرا، با تجربه کاری بالا دست می آید و ما تصمیم گرفتیم تا در این مقاله این نکات را در اختیار شما قرار دهیم.

نحوه اجرای ساندویچ پانل

یکی از مزیت های ساندویچ پانل ها سادگی و سرعت بالای نصب و اجرای آنها می باشد. این ویژگی کمک می کند تا هزینه های ناشی از پروژه های طولانی مدت به طور چشمگیری کاهش پیدا کند. برای نصب و اجرای ساندویچ پانل ها از یکی از دو روش زیر استفاده می شود:

نصب با زیرسازی فلزی

این روش بیشتر برای نمای ساختمان ها و سرویس های بهداشتی کاربرد دارد. در این روش ابتدا یک شبکه فلزی با استفاده از پروفیل های سبک گالوانیزه بر خلاف جهت نصب ساندویچ پانل ها اجرا می شود. به این معنی که اگر قرار است ساندویچ پانل ها به صورت افقی نصب شوند، پروفیل های زیرساز بایستی عمودی اجرا شوند و بالعکس.

این کار باعث می‌شود تا در محل های تلاقی ساندویچ پانل و پروفیل زیرسازی، اتصال توسط پیچ سرمته دار میسر شود. توصیه می‌شود تا در مناطقی که بارندگی زیادی است و احتمال نفوذ آب به درون سازه وجود دارد، ساندویچ پانل ها به صورت افقی نصب شوند. رعایت این نکته در مورد ساندویچ پانل های دکوراتیو باعث می شود که در قسمت زبانه و فاق امکان نفوذ آب از بین درز ها به صفر برسد.

نصب بدون زیر سازی فلزی

از این روش برای مواقعی استفاده می شود که بخواهیم ساندویچ پانل را روی دیواری های کاشی کاری شده یا گچ کاری شده نصب کنیم. مسلماً راحتی کار در این روش بیشتر است. برای نیاز است تا دیوار کاملا صاف و بدون موج باشد. بنابراین پانل ها مستقیم روی دیوار به وسیله رول پلاک و پیچ در قسمت فاق و زبانه نصب می شوند.

انواع پروفیل های آلومینیومی اتصال دهنده پانل ها

ساندویچ پانل ها برای نصب در اطراف درب ها وپنجره ها، ابتدا و انتهای کار و همینطور کنج های دیوار به یکدیگر، نیاز به یک فریم دارند. برای این منظور پروفیل های آلومینیومی مخصوصی وجود دارد که با طول ۶ متر تولید می شوند و از آنها می توان برای چارچوب پانل ها استفاده کرد. انواع پروفیل ها به شرح زیر است:

پروفیل F شکل

مقطع این پروفیل به شکل حرف F انگلیسی و دارای دو قسمت روکش (کاور) و پایه (بیس) است. قبل از نصب و اجرای ساندویچ پانل بایستی پایه پروفیل اف شکل را با استفاده از پیچ روی زیر ساز پیچ کرد و سپس ساندویچ پانل را روی آن نصب و اجرا کرد. در ادامه روکش پروفیل با اعمال فشار و ضربه زدن در بین دو لبه پایه قرار می گیرد. از این پروفیل برای ابتدا و انتهای کار و همچنین در مجاورت پنجره ها استفاده می شود.

پروفیل V شکل

مقطع این پروفیل شبیه حرف V لاتین است یعنی زاویه میان دو بال آن ۹۰ درجه است. این پروفیل نیز همانند پروفیل F شکل دارای دو قسمت پایه و روکش است. از این مدل پروفیل در زوایای کنج دیوار چه به صورت کنج داخلی و چه به صورت کنج خارجی استفاده می شود. پایه پروفیل V شکل توسط پیچ های سرمته دار روی زیرساز نصب می شود.

پروفیل H شکل

کاربرد این پروفیل برای اتصال پانل های افقی به پانل های عمودی و همچنین اتصال دو ساندویچ پانل در طول به یکدیگر است. این پروفیل نیز همانند دو پروفیل قبلی از دو قسمت بیس و کاور تشکیل شده است و روش نصب آن نیز مشابه آنها است.

برای اجرای ساندویچ پانل ها نکات و ریزه کاریی های وجود دارد که می‌تواند به بهبود کار و همچنین کاهش هزینه ها کمک کند. در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می کنیم:

  •  در مواردی که قرار است ساندویچ پانل بدون زیر ساز به دیوار وصل شود، نیازی  به استفاده از ورق فلزی در دو طرف ساندویچ‌پانل نیست. همچنین می توان از ساندویچ پانل های با ضخامت کمتر و یا انواعی که تعداد گام های به کاررفته در آن‌ها کمتر است استفاده کرد.
  • برای بالا بردن کیفیت سازه، بنا به ضرورت و شرایط محیطی از ساندویچ پانل های دارای عایق حرارتی و صوتی، مقاوم در برابر رطوبت و ضد احتراق استفاده کنید.
  • در مواردی که زیبایی سازه اهمیت زیادی دارد بجای ساندویچ پانل های معمولی از انواع پیچ مخفی استفاده کنید.
  • برای آب بندی سازه به روش قرارگیری زبان وفاق ساندویچ پانل ها دقت کنید. همچنین برای این منظور استفاده از چسب های سیلیکونی توصیه می شود.
  •  برای نصب ساندویچ پانل های دیواری و سقفی از پیچ های واشر دار مخصوص استفاده کنید.
  • در استفاده از فلاشینگ ها و آبروها به زیبایی و آبندی سازه کمک می کند.
  •  به طور کلی در نصب و اجرای ساندویچ پانل ها بایستی به مواردی چون شدت وزش باد محیط، فاصله بین ستون ها و محل نصب و عرض و ارتفاع پانل ها توجه کرد.

کبیر پانل تولید کننده و مجری انواع ساندویچ پانل های دیواری و سقفی برای مقاصد مختلف صنعتی، تجاری، مسکونی، اداری و غیره است. کلیه تولیدات پانل کبیر از انواع با کیفیت و استحکام بالا است. همچنین این شرکت با در اختیار داشتن تیم اجرایی متخصص و حرفه ای در امر ساخت انواع بنا ها و سازه های پیش ساخت فعالیت می کند. برای اطلاعات بیشتر با شماره های در ج شده در تماس بگیرید.

جهت مشاهده انواع کولرگازی تکنوپنل به همراه مشخصات و قیمت بر روی بزنید.

قیمت ساندویچ پنل با توجه به مدل و ظرفیت دستگاه متفاوت است. جهت خرید ساندویچ پانل می‌توانید در وب سایت ما اقدام کنید.

دکمه بازگشت به بالا