بین المللی

جزئیات 5 قطعنامه سازمان ملل علیه رژیم صهیونیستی

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری بین المللی آنا ، هفتاد و هفتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد که در ویدئویی درباره اپیدمی عروق کرونا ویروس برگزار شد ، پنج قطعنامه علیه رژیم اشغال شده صهیونیستی تصویب کرد.

مجمع عمومی این قطعنامه ها را در دسامبر هر سال در یک بسته تصویب می کند. نیازی به گفتن نیست که این تعداد قطعنامه علیه هیچ رژیم دیگری در جهان صادر نشده است و البته قطعنامه هایی که مجمع عمومی سازمان ملل متحد تصویب کرده لازم الاجرا نیست.

توافقنامه انعقادی با اسرائیل نباید به منزله به رسمیت شناختن حاکمیت بر سرزمینهای اشغالی باشد

در یکی از قطعنامه ها از اعضای سازمان ملل خواسته شده است که هیچ تغییری در مرزهای مشخص شده قبل از سال 1967 از جمله نقشه قدس را به رسمیت نشناختند ، مگر اینکه از طریق طرف های مذاکره کننده اجرا شود.

طبق متن اولین قطعنامه با عنوان “حل و فصل مسالمت آمیز مسئله فلسطین” با شماره سند (A / 74 / L.15) ، که به 147 رأی موافق ، هفت رأی منفی در کانادا ، اسرائیل ، جزایر مارشال ، ایالات متحده ، استرالیا و ایالات. مجمع فدرال میکرونزی با 13 رای ممتنع قطعنامه ای را تصویب کرد. مجمع عمومی از کشورهای عضو خواست تا اطمینان حاصل کنند که انعقاد توافق با تل آویو به منزله به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر سرزمینهای اشغالی 1967 نیست.

مجمع مجدداً خواستار صلح عادلانه پایدار در منطقه غرب آسیا و پایان دادن به اشغال صهیونیست ها شد و از قدرت اشغالگر خواست كه طبق معیارهای بین المللی عمل كند ، تغییر جغرافیایی در منطقه را كنار بگذارد و پایان دهد. حل و فصل فوری

در قطعنامه دیگری تحت عنوان “ارتفاعات سیرلان جولان” با شماره سند (A / 74 / L.9 با 91 رأی مثبت ، 9 رأی منفی در انگلیس ، ایالات متحده آمریکا ، استرالیا ، برزیل ، رژیم صهیونیستی ، کشورهای فدرال میکرونزی و پالائو و 65 رای ممتنع) مجمع عمومی تصمیم اسرائیل برای تحمیل قانون ایالتی و اجرایی خود بر بلندی های جولان را فاقد اعتبار دانست و اسرائیل را موظف به اشغال بلندی های جولان کرد.


بیشتر بخوانید:

سازمان ملل از اشغال جولان اشغالی توسط سوریه حمایت کرده است

تغییر مرزها توسط رژیم صهیونیستی پس از سال 1967 فاقد اعتبار است


مجمع عمومی همچنین سه قطعنامه دیگر درباره مکانیسم داخلی سازمان ملل برای حمایت از مردم فلسطین تصویب کرد.

در اولین قطعنامه تحت عنوان “تحقق کمیته حقوق مسلم مردم فلسطین” سند شماره (A / 74 / L.14) ، مجمع از کمیته خواست تا تمام تلاش خود را برای ارتقا the حق تعیین سرنوشت مردم فلسطین انجام دهد. پیشرفته و تمام تلاش خود را بکنید. از پایان اشغال فلسطین حمایت کنید.

مجمع در قطعنامه دوم خود تحت عنوان “دبیرخانه بخش حقوقی فلسطین” از این بخش خواست تا فعالیتهای نظارتی و تحولات خود را در مورد مسئله فلسطین ادامه دهد.

در قطعنامه سوم با عنوان “مستند ویژه موضوع فلسطین توسط دبیرخانه دفتر جهانی ارتباطات” سند شماره (A / 74 / L.17) ، مجمع از دفتر خواستار انتشار اطلاعات فعالیت های سازمان ملل شد. فلسطین و تلاش های صلح.

ناظر دائمی دولت فلسطین در مورد تصویب قطعنامه های فوق گفت: حمایت بین المللی از مردم فلسطین با وجود تلاش های مخرب رژیم صهیونیستی متزلزل نشده است. اسرائیل آن را بالاتر از قانون می داند و در نتیجه این سیستم قطعنامه ها و منشور سازمان ملل را تحقیر و نقض می کند. تمام فلسطینیان ، از جمله زنان و کودکان ، هنوز در حال کشته و زخمی شدن هستند. در محاصره 12 ساله غزه توسط اسرائیلی ها بیش از دو میلیون فلسطینی با 53 درصد بیکاری زندانی شده است.

نماینده اسرائیلی با هر پنج قطعنامه سازمان ملل در انتقاد از اسرائیل مخالفت کرد. نماینده ایالات متحده با حمایت از اسرائیل ، قطعنامه ها را مغرضانه خواند و گفت كه حمایت یك جانبه اعتماد سازمان ملل را تضعیف می كند.

ایران از حمایت آمریکا برای الحاق جولان سوریه اشغالی به اسرائیل انتقاد می کند

یک نماینده کویت در حمایت از فلسطین در مورد مخالفت با تغییر ساختار تدریجی قدس ، جلوگیری از درآمدهای مالیاتی فلسطین و تصمیم عدم گسترش حضور موقت هیئت بین المللی در هبرون صحبت کرد.

بسیاری از کشورهای عضو نیز تصمیم دولت آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل را رد کرده اند. نماینده مالزی از تصمیم اخیر ایالات متحده انتقاد کرد و گفت ، استقرار در سرزمین های اشغالی نقض قوانین بین المللی نیست.

هیئت ایرانی همچنین تأکید کرد که ایالات متحده باید نسبت به اقدامات غیرمسئولانه و غیرقابل توجیه خود پاسخگو باشد و از تصمیم ایالات متحده در مورد حمایت از الحاق الحاق جولان سوریه به خاک اسرائیل انتقاد کرد.

نماینده سوریه گفت اسرائیل با تکیه بر حمایت کورکورانه چند عضو سازمان ملل متحد ، حملات وحشیانه ای را به خاک سوریه آغاز می کند و تلاش می کند تاریخ بلندی های جولان را تغییر داده و ثروت مردم جولان را غارت کند.

انتهای پیام / 4155 / ص

دکمه بازگشت به بالا