جامعه

جلوی ورود ویروس را نمی توان گرفت

وزیر بهداشت گفت: واکسن برکت در سلامت کامل و مطابق با استانداردهای جهانی تولید می شود.

به گزارش امروزنگار، دکتر گفت. بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از خطوط تولید واکسن کوایران و دیدار با مدیران این مجموعه گفت: امروز از یکی از مرتفع ترین مراکز تولید واکسن کرونا در جهان به نام کوایران برکت بازدید کردیم. در این مجموعه از جدیدترین فناوری های روز دنیا استفاده شده است و مهمتر از همه دانشمندان جوان، پرانرژی و جهادی ایران در مدتی حدود یک سال و با فعالیت شبانه روزی، واکسن قوی عروق کرونا را تولید کرده اند که قدرت می بخشد. مردم ایران

وی گفت: در حال حاضر حدود 97 درصد داروهای ضروری در داخل کشور تولید می شود و 3 درصد وارداتی و آشکارا گران هستند. خبرنگاران می توانند از توانمندی های شهر صنعت دارویی برکت گزارش دهند زیرا زیرساخت ها خوب است و امیدواریم به سرعت در تولید دارو به رشد چشمگیری دست پیدا کنیم زیرا تحریم ها همچنان علیه ایران ادامه دارد و باید بتوانیم در صنعت دارو به خودکفایی برسیم.

وزیر بهداشت گفت: مجتمع برکت با موفقیت امکانات مدیریتی جهادی و انقلابی را در داروخانه برکت فراهم کرده است و امیدواریم علاوه بر رفع نیاز داخلی، محصولات دارویی ایرانی را نیز صادر کنیم.

عین اللهی تاکید کرد: امروزه بسیاری از کشورها از ایران تقاضای واکسن دارند اما اولویت ما تقاضای داخلی است و خوشبختانه تا به امروز 115 میلیون دوز واکسن کرونری به ایران تزریق شده است. فاز یک و دو واکسن کوایران برکت آماده است و فاز سه نیز به زودی آماده می شود و می توانیم با واکسن های داخلی به ویژه برکت نیاز کشور را تامین کنیم. یکی از نکات کلیدی واکسن برکت این است که حتی ممکن است پیچیده ترین واکسن دنیا باشد.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه واکسیناسیون متعادلی در دنیا وجود ندارد و این یکی از دلایلی است که انواع جدیدی از عروق کرونا به وجود آمده است. کشورهای ثروتمند فقط به فکر خودشان هستند و زمانی که ماسک کمتری در دنیا وجود داشت، برخی کشورها محموله های ماسک را در فرودگاه ها دزدیدند و در مورد واکسن، اگر کشورهایی مانند انگلیس و فرانسه و غیره، فقط واکسیناسیون انجام می شد. سلامتی در جهان تضمین نشده است. به عنوان مثال، در آفریقا، نرخ واکسیناسیون در حال حاضر حدود 6.5 درصد است و اکثر کشورهای آفریقایی واکسینه نمی‌کنند یا نمی‌کنند. واکسیناسیون نامتعادل از کامل شدن یک بیماری همه گیر جلوگیری می کند.

وی گفت: “هنگامی که تمام دنیا واکسینه شوند یک بیماری همه گیر پایان می یابد. در آفریقای جنوبی پوشش واکسیناسیون کم بود و فشار اومیکرون احساس شد و اومیکرون به کشورهای دیگر سرایت کرد. تکثیر و قدرت انتقال Omicron بیشتر است. در کل. کشورهایی که دوز سوم تزریق شد، برخی از افراد به این بیماری مبتلا شدند. بهترین راه برای درمان جهش‌های کرونا، استفاده از ماسک است و اکثر بیماران بیمارستانی به طور مرتب از ماسک استفاده نمی‌کنند.

وزیر بهداشت گفت: واکسیناسیون در کاهش مرگ و میر بیماران و بیماری های قلبی اساسی موثر است و در کشور ما حدود 87 درصد از جمعیت هدف، دوز اول و حدود 76 درصد دو دوز دریافت کرده اند. از مردم می خواهیم برای جلوگیری از سرایت این بیماری به دیگران واکسینه شوند.

عین اللهی تاکید کرد: ثابت شده است که برای پیشگیری از بیماری عروق کرونا قلب و عوارض ناشی از آن، دوز سوم واکسن عروق کرونا باید تزریق شود که می تواند حدود 70 تا 80 درصد از عفونت اومیکرون جلوگیری کند. افرادی که دوز دوم واکسن را به مدت سه ماه دریافت کرده اند باید نوبت سوم را دریافت کنند. به دلیل درصد بالای واکسیناسیون، برخی از مراکز واکسیناسیون در هفته های اخیر فعال نبودند و دستور دادیم که تمامی مراکز در بدو ورود دوباره فعال شوند.

به گزارش وب دا، وزیر بهداشت با تاکید بر اهمیت پیشگیری نهایی از ملاقات گفت: اگر فردی امیکرون داشته باشد و در محل تجمع به خصوص فضاهای سرپوشیده حضور داشته باشد، هرکسی که در آن مکان جزئی حضور دارد و این خواسته ماست. مردم جلسات را کاهش می دهند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا