بین المللی

جمهوری‌خواهان نیامده، تهدید به استیضاح کردند

به گزارش خبرگزاری آنلاین امروزنگار، اگرچه بیش از یک ماه تا آغاز کنگره جدید آمریکا باقی مانده است، اما جمهوری خواهان جو بایدن یکی از وزرای دولت دموکرات را برای استعفا تحت فشار قرار داده و او را به استیضاح تهدید کرده اند.

منابع رسانه ای آمریکایی گزارش دادند که کوین مک کارتی، رهبر جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان آمریکا که به احتمال زیاد رهبری این مجلس را در پارلمان آینده بر عهده خواهد داشت، خواستار استعفای آلخاندرو مایورکاس، وزیر امنیت داخلی آمریکا شده است.

در 3 ژانویه 2023 (13 ژانویه 1401)، مجلس جدید نمایندگان آمریکا قرار است کار خود را برای یک دوره دو ساله آغاز کند. مجلسی که جمهوری خواهان اکثریت کرسی ها را در اختیار دارند.

به گزارش وب سایت «هیل» که به اخبار کنگره (مجلس و سنا) می پردازد، رهبر جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان از اقدامات وزیر امنیت داخلی آمریکا در خصوص این موضوع انتقاد کرد. مرز کشور با مکزیک و تهدید به استیضاح.

کوین مک کارتی روز سه‌شنبه (دیروز) طی یک کنفرانس مطبوعاتی در ال پاسو، تگزاس گفت: «اگر وزیر مایورکاس استعفا ندهد، جمهوری‌خواهان در مجلس نمایندگان ایالات متحده درباره هر دستور، اقدام و هر شکست (او و وزارت تحت نظارت او) تحقیق خواهند کرد. به دستور) تا ببینیم آیا می‌توانیم تحقیقات استیضاح را آغاز کنیم یا خیر».

رهبر جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان و رئیس احتمالی آینده این مجلس در راس هیاتی از نمایندگان همکار خود از مرز آمریکا و مکزیک بازدید کرد و در این سفر از اظهارات اخیر مقامات ارشد این وزارتخانه به شدت انتقاد کرد. امنیت داخلی .


الخاندرو مایورکاس، وزیر امنیت داخلی ایالات متحده

مک کارتی با اشاره به اظهارات مقامات وزارت امنیت داخلی آمریکا در کنگره درباره کنترل مرز با مکزیک علیرغم ثبت رکورد جدید در تلاش برای عبور از مرز و کنار گذاشتن سیاست دولت دونالد ترامپ گفت: شاید کشور ما هرگز نتواند این اقدام را متوقف کند.»

این قانونگذار ارشد جمهوریخواه کنگره خواستار استعفای وزیر امنیت داخلی دولت جو بایدن شد و تهدید کرد که جمهوریخواهان او را در مجلس آینده استیضاح خواهند کرد.

به گزارش تارنمای «هیل»، جمهوری خواهان هفته گذشته طی نشست غیرعلنی، کوین مک کارتی را به عنوان نامزد ریاست مجلس نمایندگان معرفی کردند، اما وی همچنان با مخالفت برخی از چهره های محافظه کار تندرو درون حزبی مواجه است.

بر اساس این گزارش، چند تن از چهره‌های «تندرو محافظه‌کار» در حزب جمهوری‌خواه از کوین مک‌کارتی خواسته‌اند در مورد مسائلی مانند استیضاح مقامات دولت بایدن و حتی شخص رئیس‌جمهور «تجاوز بیشتری» نشان دهد.

مک کارتی برای انتخاب شدن به عنوان رئیس مجلس نمایندگان باید اکثریت آرای قانونگذاران را در 3 ژانویه 2023 (شروع پارلمان جدید) با در نظر گرفتن اختلاف اندک بین کرسی های Conradh na Gaeilge کسب کند. جمهوری خواهان و دموکرات ها در مجلس آینده، مگر اینکه همه جمهوری خواهان از آنها حمایت کنند، رهبری این مجلس برای او دشوار خواهد بود.

تعداد انگشت شماری از قانونگذاران جمهوری خواه این سازمان از جمله «اندی استیون بیگز» نماینده ایالت آریزونا در مجلس نمایندگان آمریکا گفته اند که به کوین مک کارتی برای ریاست مجلس نمایندگان رای نخواهند داد. .

الخاندرو مایورکاس، وزیر امنیت داخلی در پاسخ به کوین مک کارتی، رهبر جمهوری خواه مجلس نمایندگان، ضمن دفاع از عملکرد خود در دولت جو بایدن، اعلام کرد که برنامه ای برای استعفا ندارد.

انتهای پیام/م
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید

دکمه بازگشت به بالا