استانی

حرکتی ماندگار برای خدمت به مردم گیلان/ از ایجاد پردیس 50 هکتاری «غذا و امنیت غذایی» تا تبدیل منطقه آزاد انزلی به «‌دانش‌شهر»

به گزارش گروه استان های خبرگزاری آنا ، صبح چهارشنبه ، 3 سپتامبر 1999 ، دکتر محمدمهدی طهرانچی ، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به همراه مجید مشکینی ، مشاور و رئیس تام الاختیار هیئت امنای استان ، سیروس صابری ، مشاور رئیس و رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی. در یک سفر یک روزه به استان گیلان رفت.

طهرانچی در ابتدای ورود به رشت با ارسلان زارع ، استاندار گیلان دیدار کرد.

کنترل های پزشکی و پیراپزشکی را در استان گیلان ایجاد کنید

در این جلسه ، با توجه به فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی در استان گیلان ، زارع اشاره کرد که این دانشگاه در گسترش تحصیلات تکمیلی ، انتشار مقالات ISI ، انجام تحقیقات فن آوری ، توسعه استان و غیره موثر بود. و اکنون یکی از خواسته های مردم از دانشگاه آزاد اسلامی این است. کنترل های پزشکی و پیراپزشکی را در استان ایجاد کنید.

استاندار گیلان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی می تواند با بهره گیری از توانمندی های منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی و پیوندهای ما با کشورهای همسایه شمالی ، در پیشرفت علوم پزشکی جهشی ایجاد کند. این موضوع برای مردم گیلان ارزشمند خواهد بود و استانداری ، مقامات محلی ، هیئت مدیره منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی ، دانشگاه علوم پزشکی ، دانشگاه گیلان و نخبگان برای تحقق این امر با دانشگاه آزاد اسلامی همکاری می کنند.

در این جلسه طهرانچی با در نظر گرفتن توانمندی های استان گیلان اظهار داشت: بندرانزلی منطقه ای استراتژیک در کشور است که می توان از مزیت های آن در توسعه شهرستان و استان استفاده کرد. رویکرد و گرایش دانشگاه آزاد اسلامی در راستای مدیریت زمین و فعالیتهای تقاضا محور است.

برای شروع حرکت دائمی در خدمت خانواده گیلان ، نقشه راهی ترسیم کنید

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به درخواست استاندار گیلان برای راه اندازی مجموعه ای از علوم پزشکی در استان ، گفت: جای خالی آموزش پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی گیلان احساس می شود. البته برای دستیابی به این مهم ، باید تفاهم نامه چندجانبه ای در استان منعقد کنیم تا براساس آن نقشه راهی ترسیم کنیم و یک حرکت دائمی را برای خدمت به مردم گیلان آغاز کنیم.

وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی آماده هرگونه همکاری با استانداری و سایر مناطق استان گیلان برای کاهش نرخ بیکاری در این استان است و مناطق به عنوان استان با نیازهای منطقه سازگار می شوند. نوآوری و موفقیت دانشگاه به عنوان شتاب دهنده عمل می کند. دانشجویان و فارغ التحصیلان را برای کمک و حل مسائل استانی استخدام کنید.

طهرانچی بلافاصله سفر خود را به گیلان ادامه داد و با آیت الله رسول فلاحتی ، نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه نماز رشت دیدار کرد.

حوزه علم و دانش نباید مورد هجوم گروهها و احزاب سیاسی قرار گیرد

در این جلسه فلاحتی با قدردانی از اقدامات اخیر مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: انتظار از دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی این است كه حوزه علم و دانش حوزه تهاجم نباشد. گروه ها و احزاب سیاسی؛ ” بنابراین باید زمینه را از افرادی گرفت که به دنبال این موضوعات هستند. باید در برابر افراط گرایی ایستاد و همه چیزهایی را که موجب پیشرفت علم و معنویت می شود پذیرفت.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان گفت: هماهنگی و همکاری خوبی بین رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و استان ها وجود دارد و ما از این واقعیت که دکتر تهرانچی در این زمینه حضور دارد و از نزدیک نظارت بر استانها “

ما پیگیر مطالبات مقام معظم رهبری هستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این نشست گفت: این دانشگاه نگاه جدیدی به تحصیلات و آینده دانشجویان دارد تا بتواند مطالبات مقام معظم رهبری را از جامعه علمی و خصوصیات علمی کشور برآورده کند.

طهرانچی با اشاره به توصیه های نماینده ولی فقیه در استان گیلان در مورد دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: نکات مطرح شده موضوعات دقیق است که باید مورد توجه جدی مدیران دانشگاه قرار گیرد. از آنجا که مقام معظم رهبری توجه و حساسیت ویژه ای به دانشگاه آزاد اسلامی دارند ، وی خواستار سه موضوع پیشرفت علمی ، گسترش فضای انقلابی و حفظ تمامیت دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی جزئیات ترم بعدی که در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود را توضیح داد و اظهار داشت که ما با تأکید بر توجه اساتید به طور جدی موضوع فرهنگ و فضای مجازی ، انسجام و یکپارچگی ، انسان سازی را مورد توجه قرار داده ایم و گفت اعضای هیئت علمی در مفاخر مشاهیر وی گفت: دیگر برنامه های جدی دانشگاه آزاد اسلامی منع انکار و ایجاد جنبش عمومی در میان آنها به منظور انجام این وظیفه اجباری ، آموزش و تربیت نسل جوان ، اشتغال و مهارت آموزی فرزندان است. دانشجویان و فارغ التحصیلان را ملاقات کنید.

یکی از اعضای هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد که این دانشگاه نشان داده است که از فضای سیاسی به دور است. البته ، به عنوان یک دانشگاه اجتماعی ، با مقامات استانی و محلی ارتباط و تعامل دارد. اما مسئله سیاست و تسلیم در برابر خواسته های نامتعارف به هیچ وجه در دانشگاه آزاد اسلامی مطرح نبود.

آینده کشاورزی به دلیل کمبود تکنسین های نخبه تهدید می شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه سفر خود به استان گیلان و پس از دیدار با امام جمعه جمعه رشت ، از مناطق مختلف مجموعه 50 هکتاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت بازدید و با اساتید گروه کشاورزی رشت دیدار کرد. شعبه این دانشگاه.

در این جلسه ، متاسفانه طهرانچی ، امروز گفت كه مزارع و دانشكده های كشاورزی بیشترین فشار را دارند ، و افزود كه آینده كشاورزی به دلیل كمبود متخصصان نخبه در معرض تهدید است. کشاورزی از دانش کشی به فناوری کشی تبدیل شده است و علی رغم اینکه کشاورزی مستقیماً با معیشت 5 میلیون خانوار ارتباط دارد و 18٪ از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد ، به دلیل عدم سازگاری ، کشاورزی رو به زوال است. کشاورزی برای فناوری های مدرن و نیازهای کشاورزان.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال این است که به بدن انسان متصل است و به سرعت واکنش آنها را نسبت به تحولات ، مشکلات کشاورزی و برنامه ریزی برای حل نیازهای فناوری کشاورزی درک می کند ، در این راستا اقدامات خوبی در دانشگاه اسلامی اصفهان (خوراسگان) آغاز شده است.

مدرک دکترای حرفه کشاورزی را تدوین کنید

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت ، به منظور اصلاح روند فعلی و تغییر در زمینه کشاورزی ، این دانشگاه رشته کشاورزی و امنیت غذایی را راه اندازی کرده و یک برنامه دکترای حرفه ای را توسعه داده است به طوری که دو سال تحصیل دانشجویان کشاورزی ، مانند دانشجویان پزشکی و دامپزشکی. در یک محیط عملی باشید و کار کنید. ما در مورد این طرح با وزیران کشاورزی و علوم رایزنی هایی داشته ایم و امیدواریم که به موفقیت برسد.

تبدیل 50 هکتار واحد رشت به پردیس امنیت غذایی و غذایی

یکی از اعضای هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی ، یکی از مواردی که باید در زمینه کشاورزی حل شود بحث بذر است: ما آزمایشگاه های دانشگاه آزاد اسلامی گیلان را برای احیای مجدد رشته های دامپزشکی ، کشاورزی و صنایع غذایی فراهم خواهیم کرد. . در همین راستا ، مجموعه 50 هکتاری واحد رشت به پردیس امنیت غذایی و غذایی تبدیل خواهد شد. این مجموعه پردیس عالی با بسیاری از فعالیت های آموزشی و فناوری خواهد بود.

طهرانچی اظهار داشت که برای اطمینان از اشتغال فارغ التحصیلان یک خانه نوآوری در نزدیکی پردیس رشت برای غذا و امنیت غذایی ایجاد می شود. به این ترتیب علاوه بر افزایش درآمد اعضای هیئت علمی و کارکنان ، رفاه حال دانشجویان نیز تأمین خواهد شد.

حل چالش های ملی و کمک به بخش های مختلف

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی چهارشنبه بعدازظهر از سازمان منطقه آزاد بندرانزلی بازدید و با محمد ولی روزبهان ، مدیر این سازمان دیدار و در مورد همکاری علمی و پژوهشی صحبت کرد.

وی در این جلسه با بیان اینکه این دانشگاه رویکرد خود را از دانش بنیان به موضوع محور تغییر داده است ، گفت: “ما می خواهیم شبکه تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی را که شامل 22000 عضو هیئت علمی ، 10 هزار دانشجوی دکترا است ، افزایش دهیم. و 85000 دانشجوی کارشناسی ارشد. ” چالش های ملی را حل کنید و به بخشهای مختلف کمک کنید – از جمله منطقه آزاد بندرانزلی.

بیش از 20 پایان نامه و پایان نامه درباره مناطق آزاد را در سیستم نظارت بارگذاری کنید

طهرانچی خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از 20 پایان نامه و رساله در زمینه مناطق آزاد در سیستم نظارت بارگذاری شده است که در آن دانشکده ها و گروه های مختلف جنبه های مختلف مسائل و مشکلات مناطق آزاد را بررسی می کنند.

یکی از اعضای هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی در بندرانزلی دارد و ما به دنبال ارائه پشتیبانی اطلاعاتی از منطقه آزاد بندرانزلی در آینده منطقه متناسب با رویدادها و تحولات اجتماعی هستیم. برای دستیابی به این هدف ، باید مشاغل مورد نیاز منطقه را بشماریم و با استفاده از توانمندی های منطقه ، فناوری آموزش شغلی گرا ارائه دهیم.

ایجاد یک خانه نوآوری خلاق در منطقه آزاد انزلی بندر را پیش بینی کنید

وی با اشاره به برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه فناوری گفت كه ما مشتاقانه منتظر ایجاد خانه نوآوری خلاق برای منطقه آزاد بندرانزلی هستیم و امیدوارم با حمایت مدیر عامل منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی بتوانیم دستیابی به برنامه های برنامه ریزی شده.

طهرانچی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی ایده ایجاد یک دانشگاه مشترک و دانشگاه در همسایگی شمال ایران را دارد ، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در کشورهای خارجی مانند امارات ، افغانستان ، لبنان و آکسفورد تجربه موفقی دارد. با کشورهای همسایه می تواند در هدف جذب فناوری و توسعه و پیشرفت علمی ما موثر باشد.

منطقه آزاد بندرانزلی را به “دانششهر” دعوت خواهیم کرد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خواستار ایجاد “دانش شهر” در منطقه آزاد بندرانزلی شد و گفت: “علم ، ثروت و فناوری ناشی از دانش شهرها است نه دانشگاه ها ، بنابراین می توانیم از تجربه محله رشیدی برای تبدیل منطقه آزاد بندرانزلی به دانش شهر استفاده کنیم. یک دایره بودن ” ما علم ، تجارت و زندگی را با هم جمع می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی آمادگی کامل دارد تا به عنوان یک بازیگر فعال در توسعه هوشمند بندرانزلی همراه با سازمان منطقه آزاد انزلی حضور یابد.

منطقه آزاد انزلی آماده همکاری جدی با دانشگاه آزاد اسلامی است

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی با معرفی قابلیت ها و ویژگی های منطقه آزاد انزلی ابراز امیدواری کرد که بتوانیم در زمینه های تحقیق ، پشتیبانی پایان نامه ، راه اندازی شرکت های دانش بنیان ، برپایی نمایشگاه دائمی ، معرفی و عرضه محصولات علم و فناوری اقدام کنیم. از دانشگاه و … همکاری جدی با دانشگاه آزاد اسلامی داشته باشید.

روزبهان از آمادگی سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی برای احداث بیمارستان جامع با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: منطقه آزاد انزلی آماده تأمین هزینه ها ، تأسیس کارخانه ها و واحدهای دانش بنیان لازم در کشور ، حمایت از دانشجویان نیازمند است. و تأمین امکانات فرهنگی و … برای مشارکت با دانشگاه آزاد اسلامی.

طهرانچی به همراه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی از شرکت توسعه صنعتی حلزون خزر بازدید کردند.

وی هنگام بازگشت از منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی ، از دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی و چندین واحد دانشگاهی دیگر بازدید و از مزار شهدای انزلی و یکی از همرزمان شهیدش دیدار و به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

حضور در جلسه شورای استانهای اسلامی دانشگاه آزاد گیلان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بعد از ظهر سفر خود به گیلان ، در سی و سومین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان که با حضور سران واحدها و مراکز دانشگاهی گیلان برگزار شد ، شرکت کرد.

به گفته آنا ، تبدیل مجتمع 50 هکتاری دانشگاه آزاد اسلامی رشت به محوطه دانشگاه “امنیت غذایی و غذایی” و راه اندازی رشته های پزشکی و پیراپزشکی در استان گیلان دو برنامه جدی برای دانشگاه آزاد اسلامی گیلان بود. دارو ، منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی و … ساخته خواهد شد. با توجه به برنامه ریزی ها و الزامات استانی.

آنچه در سفر اخیر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به استان گیلان و شهر رشت مهم است این است که این سفر نقطه آغاز توسعه دانشگاه آزاد اسلامی در این استان است و دستاوردهای این سفر می تواند یک تغییر اساسی باشد. فعالیت های دانشگاه

تعداد بازدیدها ، جلسات و گفتگوهای این سفر منجر به ارائه طرح ها و توافق نامه های مختلفی شده است که دانشگاه اسلامی آزاد گیلان را به طور اساسی تغییر می دهد.

20 موفقیت از سفر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به استان گیلان

دستاوردهای سفر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به استان گیلان را می توان در 20 دستاورد خلاصه کرد: وحدت راه اندازی “پردیس امنیت غذایی و غذایی” در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت ، توافق نامه راه اندازی “رشته دامپزشکی” در واحد رشت و مناطق مرتبط. رشت و سایر واحدها موافقت کرده اند که دوره های دانشگاهی مرتبط با محیط گیلان مانند غذا و صنایع دستی ، دوره های اقیانوس و غیره را برگزار کنند. به عنوان بخشی از این دستاوردها.

موافقت برای شروع مطالعه در مورد تولید بذر ترکیبی مورد نیاز استان ، سموم دفع آفات ، بانک نهال و مطالعات بیوتکنولوژی در زمینه کشاورزی ، موافقت با ایجاد مراکز نوآوری مناسب برای بوم شناسی گیلان ، برگزاری دوره ها در سطوح مختلف واحد بر اساس برنامه ریزی علمی و توافق نامه استان. از دیگر دستاوردهای این سفر ادغام مدارس سما در واحدهای دانشگاهی و ایجاد محوطه های مهارت و کارآفرینی است.

موافقت می کنیم بزرگترین مرکز داده ملی را تأسیس کنیم

موافقت برای راه اندازی رشته پزشکی در واحد انزلی با همکاری منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی ، موافقت با راه اندازی رشته های پیراپزشکی در سایر واحدهای استان گیلان ، توسعه فعالیت های واحد بین المللی انزلی ، موافقت با انجام رشته های دانشگاهی و انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک با کشورها ادبیات کاسپین. منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی و توافق نامه ایجاد بزرگترین مرکز ملی داده در دانشگاه آزاد اسلامی در منطقه آزاد انزلی را می توان از دیگر دستاوردهای این سفر دانست.

موافقت با طراحی و راه اندازی “کالج خدمات بندر” در منطقه آزاد انزلی ، موافقت با طراحی و راه اندازی خانه نوآوری صنایع دیجیتال و صنایع خلاق در منطقه آزاد انزلی و موافقت با راه اندازی بیمارستان جامع دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری و همکاری سرمایه گذاری منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی این منطقه ، دستاورد دیگری در سفر دکتر است. تهرانچی به استان گیلان.

مطالعه و طراحی “دانش شهر” را در منطقه آزاد انزلی آغاز کنید

شروع مطالعه طراحی و راه اندازی “دانش شهر” در منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی در کنار فناوری تجارت اطلاعات و راه اندازی مدارس ، دانشگاه ها ، بیمارستان ها و مراکز نوآوری ، توافق برای طراحی و راه اندازی شبکه ای از محققان گیلان مطابق با اکوسیستم استان در دانشگاه آزاد اسلامی گیلان یکی از دستاوردهای سفر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به گیلان است.

موافقت برای برنامه ریزی و راه اندازی یک رشته دندانپزشکی در واحد لاهیجان و رشته های مرتبط ، با برنامه ریزی و راه اندازی یک مرکز مطالعات فرهنگی و فرهنگی در واحد تالش موافقت کرده و با طراحی و راه اندازی درمانگاه گیاه پزشکی در شعب رشت و آستارا موافقت می کنید ، سه موفقیت دیگر در تور هیئت مدیره دانشگاه. آزاد اسلامی به گیلان.

همانطور که محمد دوستار ، رئیس دانشگاه اسلامی آزاد گیلان و واحد رشت می گوید؛ اجرای هر یک از این طرحها و پیشنهادات مستلزم تهیه و ادامه کارگروههای مشترک دانشگاه با عضویت سایر سازمانها جهت تحقق در استان و ارائه گزارش پیشرفت به صورت ماهانه است. و هر سه ماه یکبار به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و به دفتر رئیس جمهور. بودن.

انتهای پیام / 4062 /

دکمه بازگشت به بالا