جامعه

حریق گسترده در چند کارگاه و کارخانه در تهرانپارس/ اعزام ۱۲۰ آتش نشان به محل حادثه

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از آتش سوزی شدید در تعدادی کارگاه در شرق تهران خبر داد.

سیدجلال ملکی در گفت وگو با امروزنگار، اظهار کرد: ساعت 16:30 امروز یک فقره آتش سوزی بزرگ در شرق تهران، تهرانپارس، خیابان جشنواره گزارش شد که بلافاصله 6 ایستگاه آتش نشانی و 15 تانکر اطفا شد. آتش نشانی و سه منطقه شهرداری که منطقه را پوشش داده بودند. وسایل نقلیه و سایر تجهیزات پشتیبانی از جمله بالابر و وسایل نقلیه تنفسی نیز در محل حاضر شدند.

وی گفت: محل آتش سوزی تعدادی کارگاه، مرکز صنعتی و کارخانه بوده که سه چهار تای آنها مسقف و حدود سه هزار متر بوده است. از این مکان ها برای کارگاه های تزریق پلاستیک، رنگرزی و رنگرزی، پارچه و … استفاده می شده است. این مکان در آتش بود و از نواحی شرقی تهران قابل رویت بود.

ملکی ادامه داد: آتش نشانان در محل حاضر شدند و عملیات آب و کف را از کانال های مختلف آغاز کردند. این عملیات نیز با نردبان هیدرولیک انجام شد و ادامه یافت. با انجام عملیات به موقع و مناسب آتش نشانی، میزان آتش شورشیان به سرعت تحت کنترل قرار گرفت. چندین کارگاه آتش گرفت و سقف ها تخریب شد و همین امر باعث ایجاد مشکلاتی شد و گرما بسیار بالا بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: عملیات وارد مرحله لکه گیری شده و از خطر گسترش جلوگیری شده است. تا این لحظه تلفات جانی و جانی گزارش نشده است، اما این حادثه خسارات زیادی به بار آورده است.

وی ادامه داد: عملیات همچنان ادامه دارد و با توجه به وسعت محل سقوط، عملیات ممکن است زمان بر باشد. در طول عملیات حدود 3 تا 4 آتش نشان در محل حضور دارند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا